Skocz do zawartości

zdunzdun

Użytkownik
  • Postów

    235
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdunzdun

  1. Współczuję 😉 Myślałem, że gościa już nie dojadą, ale obecny rozwój sytuacji mnie mile zaskakuje. Typ faktycznie na żywo jest ciężki. Czuć z kilometra cwaniaczka.
  2. Tutaj nie ma o czym gadać, po prostu Zelenski ma totalnie w tyłku polityczną przyzwoitość wobec nas. Gdyby miał nieco instynktu samozachowawczego to na bank pewnych ruchów (drażniących sąsiada) by nie robił, ale widocznie się na nas nie oglądają. I to jest smutne, bo temat jest drażliwy, on o tym przecież doskonale wie. Jeśli mamy budować podwaliny pod jakąś przyjaźń to nie są dobre ruchy 😉 Znowu z drugiej strony trochę późno następuje to oburzenie historyczno polityczne, bo nie oszukujmy się, było już kilka momentów w których zostaliśmy zwyczajnie kopnięci w tyłek. Kilka momentów, które dokładnie pokazały, że tej przyzwoitości Zelenskiemu brakuje. Nawet takiej naciąganej, typowo politycznej 😉 Gadanie, że UPA była obrońcą przed czerwonymi to też takie naciągane. Panie @hubioja naprawdę polecam Panu książkę "sprawiedliwi zdrajcy". Jest bardzo rzeczowo napisana, poparta faktami, wsomnieniami osób itd. Dla samobiczujących forumowiczów też się znajdzie wiele, bo opisuje nasze grzechy wobec ludności Ukraińskiej. Wnioski każdy wyciągnie sam, ale z faktami się nie da dyskutować i jawnie zbrodniczych formacji nie można czcić, nie można.
  3. Ostatnio pojeździłem trochę pierwszym dusterem (po lifcie) i kurde, przecież to zupełnie spoko dupowóz jest. Miałem go prawie równy miesiąc i w zasadzie większą połowę tego czasu używałem po cięższych drogach, głównie szutry i leśne odcinki. W takim terenie to radzi sobie bardzo przyzwoicie z racji na prześwit i relatywnie miękkie zawieszenie, ale generalnie oprócz tej ewidentnej taniości po stronie wykonania (no i zbyt miękkich foteli) to nie ma się do czego przyczepić. Zupełnie normalne auto No i na jeden dzień udało się pojeździć kangoo pierwszej generacji. Nigdy wcześniej nie miałem okazji jeździć jakimkolwiek kangoo. Petarda wózek
  4. @TheMr.Tego samo Ukraińcy nie wiedzą, bo oni w ogóle jakoś historie bardzo wybiórczo traktują, bardzo słabo znają. Strasznie mała jest świadomość historii z okresu o którym piszesz.
  5. Nie jesteśmy święci, ktoś tam wyżej Ci dawał przykład chociażby Piłsudskiego, bardzo dobry przykład. Osoba pod każdym względem bardzo kontrastowa. Fajnie zresztą, że tutaj niektórzy wiedzą jak bardzo jest to ciężki temat i właśnie go przytaczają, świadomość jest ważna Dla mnie ta świadomość budzi odrazę w poczynaniach Zelenskiego. Tym bardziej, że to był człowiek zgoła inaczej nastawiony do pewnych spraw, a dzisiaj ewidentnie zmienił front. I jeszcze jedno, 80 lat nic nie zmienia. Nagradzanie żołdaka z naziolskimi tatuażami jest dzisiaj tak samo słabe, jak wiele lat temu. No i jeszcze raz, pamiętacie te dyskusje, że ta wojna stworzy nowych bohaterów i po gloryfikowaniu UPA nie będzie śladu? Przestrzelone totalnie...
  6. Sporo, ale co ta ma do rzeczy? Niektórzy z tych "artystów" dzisiaj zaadiadają w jury w tv, inni dalej koncertują, ale przecież im się wtedy należało i basta
  7. Najlepsze jest to, że Zelenski potrafi np ocenić, że poruszanie naszej wspólnej historii służy tylko i wyłącznie na potrzeby polityki wewnętrznej. Jednym słowem podbijanie tego tematu dąży do uzyskania jakiegoś tam procenta zwolenników. Nie widzi jednak (tzn nie chce, udaje głupa) że sam wykonuje masę gestów typowo pod nacjonalistyczne ugrupowania, ludzi bardzo mocno skręconych w prawo. Generalnie jakby zebrać wszystkie wydarzenia (od czasu tej wojny) i je tak przedstawić jako ogół to mamy obraz państwa, który w takim stanie do UE nie powinien mieć wstępu i już. Gloryfikowanie zbrodniarzy, czy też nawiązania do formacji rodem z III rzeszy jest zdecydowanie nie do zaakceptowania. No, a pozostaje jeszcze wbić szpilkę i przypomnieć o tym ile osób mówiło, że spokojnie, nie negujmy pewnych ruchów, bo ta wojna wyłoni nowych i prawdziwych bohaterów Ukrainy. Nic z tego nie wyszło, oprócz cmentarzy usianych w czarno czerwonych barwach. Smutna prawda 😉
  8. Ja wiem, że może trochę z czapy ten post, bo w ogóle nie na temat, ale mam ogromną prośbę (a właśnie ten topic ma chyba największą aktywność) jeżeli możecie to udostępnijcie gdzieś, albo zwyczajnie symbolicznie wesprzyjcie. http://pomagam.pl/h7teya Sytuacja dotyczy kogoś bliskiego i każda, każda pomoc się przyda. Przepraszam moderację, ale i liczę na wyrozumiałość.
  9. No ja akurat w służbach nie pracuje, ale finansowo jest naprawdę spoko. Nie zarabiałem tyle w Łodzi będąc koordynatorem do spraw technicznych, mając pod sobą 3 ogromne hale i kilku dużych najemców. No, a tam trzeba było zadbać o multum spraw, niemal codziennie coś się sypało, już nie mówiąc o katastrofach w postaci nagłych wycieków wody, gdzie np zamoczyło palety z towarem Po roku w budżetowce dostałem podwyżkę z gwarancją kolejnej takiej samej na koniec roku. Takiej pensji to raczej nawet mój kierownik nie miał, a spraw na głowie o wiele więcej. Tutaj jest luz i spokój, a w sumie to cenię bardziej niż $.
  10. To prawda, właściwie bez znajomości nie ma opcji. Mam dwóch znajomych, którzy próbowali. Jeden non stop próbuje z tego co wiem, aczkolwiek też już stracił nadzieję. Gość wysportowany, dbający o kondycję, a strażą to wręcz żyje. Podchodził już któryś raz i oczywiście bezskutecznie, ale inny chłopak (mający ojca strażaka) "jakoś" się do tej jednostki dostał. My tu prawimy o straży, a znana mi jest historia dziewczyny, która próbowała dostać pracę w sanepidzie. Pojechała na miejsce złożyć papiery, a jakaś kobitka do niej z tekstem, że tak między nimi, ale to nie ma sensu. Zatrudniona będzie osoba z rodziny od kogoś kto już przetarł tam szlaki. Sam od niecałych dwóch lat pracuję na "państwowym" i wiem jaka to jest patologia. Zatrudnianie to jest śmiech na sali i chociaż uczciwe muszę przyznać, że coś się zmienia w tej materii (siedziba kontroluje sytuację mającą miejsce w innych podstacjach) to w zasadzie ogranicza się to do zwalczania powstawania klanów rodzinnych. Jak ktoś ma takie samo nazwisko to będą blokować zatrudnienie, aczkolwiek też nie zawsze. Wszystko zależy od tzw pleców. Tam gdzie pracuję dopiero za trzecim razem nie przeszło zatrudnienie kogoś z tej samej rodziny
  11. Generalnie to był bardzo pożyteczny gość. Wielka szkoda... Przepraszam, że tak się wpiep##am między wódkę, a zakąskę... Ale teraz to @hubiosię właśnie totalnie pogrążasz. Przecież on nie raz pisał jak (mniej więcej) jego praca wygląda, że nie ma swojej kancelarii itp. Poza tym z jego postu jasno wynika jaka jest sytuacja To jest w Twoim stylu, ale ten piruet był niesamowicie bolesny...
  12. O Poznańskich wodociągach słyszał? Budżetówka ma się całkiem dobrze, a gdzieniegdzie bawi w najlepsze.
  13. Eee jednak trochę jest upadek, szczególnie patrząc na gamę modelową mitsu w Europie. Bida, jedna wielka bida. Tak sobie myślałem ile będzie się opierał jeden z łódzkich salonów mitsu, bo wiadomo jaka była oferta przez ostatnie lata. No i jakoś dwa/ trzy lata temu skapitulowali. Tylko to jest jedynie dobitny przykład zjazdu, bo generalnie Japonia wygląda niesamowicie biednie w porównaniu do oferty na przełomie wieku. Inna sprawa, że w niektórych euro markach wcale lepiej nie jest. Zjazd Fiata jest również dobitny, może jeszcze bardziej patrząc na degrengolade jaka nastąpiła od lat 70 tych.
  14. Dlaczego Ty jesteś tak infantylny? Kiedy w takim razie wchodzimy obalać rządy Sauda? Tam też nie dzieje się dobrze, wiesz o tym doskonale. Ej, a pamiętasz trochę jak to było z USA i pompowaniem przez nich zalążków terroryzmu? Wtedy, kiedy było to dobre dla USA i ich politycznych rozgrywek. Nie bronię terroryzmu w ogóle, ale warto też znać pewną genezę.
  15. Mam wrażenie, że Ty informacje o Iranie to masz takie jak o jakimś Afganistanie.
  16. Niestety w sejmie jest więcej półgłówków. Przypominam, że niedawno taki Szejna skompromitował się totalnie, poległ na złym rozpoznaniu flagi Islandii. Później Sikorski coś tam bełkotał, że nordyckie kraje mają złudnie podobne flagi... Telus woli 10k w naszej walucie, aniżeli jednego bitcoina, a Kotula nie ma pojęcia kto napisał hymn. Niby taka wiedza nie jest elementarna, aby jednak coś pożytecznego w tym sejmie "robić", ale z drugiej strony... Kurna, no nie wypada odwalać takiej błazenady.
  17. Serio tutaj ludziska tak na siebie nawijają? Tak w ogóle za jakie grzechy poleciał "przyprawek"?
  18. @MarkoomuEkspert Palade? Ten wybitny ekspert? Nie no, szanujmy się trochę 😉
  19. Reanimować takie twory jak hrabstwo Edessy, Antiochii, Trypolisu itd, czyż nie byłoby pięknie? Tak w ogóle jak to szło? Po tych poprzednich bombardowaniach rzekomo zniszczono cały potencjał nuklearny Iranu. Teraz jednak wychodzą nowe fakty tak? Teatr dla naiwniaków. No, ale tak w ogóle... Panowie, kiedy atakujemy "kolejny wrogi reżim koalicji antyzachodniej" jaką niewątpliwie jest Korea Północna? Tam ludzie to dopiero mają przej...ne, kiedy tych uciśnionych uwolnimy z rąk reżimu?
  20. Pisałem już tutaj ze dwa razy, że obecny poziom naszej rodzimej polityki jest tak bardzo żenujący, iż ja z tego wątku w sumie wypadłem. Przestałem się tym wszystkim tak bardzo "podniecać", zwyczajnie odpuściłem. Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że ta baba już nie pełni żadnej roli w KO, gdyby to kogoś w ogóle interesowało...
  21. Pełniąc taką funkcję i dokonując takiego wpisu? Galareta w mózgu. Można czegoś nie akceptować, ale trzeba trzymać poziom wypowiedzi... Wypadałoby mieć odrobinę instynktu, że taki wpis wystawia jednoznacznie negatywny obraz komentującemu.
  22. Dla mnie Przewodów to finalnie blamaż Ukraińców. Oportunistyczna postawa trudna do wytłumaczenia. Co do względów historycznych to już sam nie wiem. Miałem okazję poznać dziesiątki Ukraińców i Ci ze wschodu są mocno odmienni, także w kwestii historii. Coś czego wschodni Ukrainiec nie toleruje i się wręcz brzydzi, dla zachodniego jest powodem do dumy. Niestety to od takiego jednego ze wschodu się nasłuchałem ubolewania na temat naszej zmierzchłej potęgi, a także oskarżeń o brak zgody na przemarsz wojsk związku sowieckiego do Czechosłowacji (typowa rosyjska propaganda). Jeżeli chodzi o okres Petlury to o dziwo temat jest praktycznie nieznany dla wszystkich.
  23. Oj oj, ależ ta cisza była wymowna. Bardzo kręte i słabe tłumaczenie śliskiego Teofila. Tak w ogóle to zupełnie nie rozumiem tego zachowania Ukraińców wobec nas. Kilka gestów mogłoby zdecydowanie pomóc złagodzić trudną historię, włączając to tragedię z Przewodowa.
  24. Umiłowanie do Trumpa nie pozwala im, aby przez gardło przecisnęła się jakakolwiek krytyka. Bezpośrednie uderzenie w działania Izraela, pośrednio dotykają obecne poczynania USA. Oni tu mają ostry mętlik, ale jak widać przekaz partyjny jest taki, żeby tego konfliktu nie krytykować.
  25. Mnie zazdziwa Twój upór w zrozumieniu innego podejścia do tego konfliktu, a na dodatek mieszania tego z wyimaginowaną (w tym akurat temacie) rolą propagandy. Musisz zrozumieć, że ludzie w znacznej większości pragną żyć wygodnie i zainteresowanie geopolityką nie jest ich domeną. Na pewno nie w takim znaczeniu jakie Ty tutaj kreujesz. Chcą taniego żarcia, taniego paliwa, tanich lotów i wakacji. Mają gdzieś jakieś reżimy odległe o tysiące kilometrów, a już ostatnim co ich interesuje to zmiana władzy w tamtych rejonach. Społeczeństwo jako ogół naturalnie woli stabilność tu i teraz, finansową zwłaszcza. Nie musisz mieszać do tego propagandy, serio...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...