Skocz do zawartości

Rdzenie vs wątki CPU


Recommended Posts

nie wykonalne kupic i5k plus mobo do oc na 1155 ? Co to się za cuda dzieją ? Wczoraj widziałem z77 za 270zł do dobvrego oc a i5 za 500 juz kupisz do oc 

 

A tak powaznie 750 po oc zrówna się z 2400 lub będize minimalnie słabszy ( niezauwazalnie ) ale podkręcony i5 2400 szyna i tak go przegoni ;)  

 

Podkręcony 2400 szyną do 4ghz ( jak dobra płyta to bez problemu pozwoli tyle wyciągnąć ) jest tak wydajny jak podkręcony 2500k na 4ghz :)  W sumie to te same proce tylko inne mnożniki+ ewentualnie dodatkowe instrukcje. 

 

Samo i5 750 jest taniutkie za to dobre płyty do oc juz drogie i  to dosc słaby zakup bo bez mozliwosci rozbudowy. Takie i5 2400 mozna zamienic na i7 3770k i podkrecic i dopiero bestia będzie. 

Edytowano przez Tatry13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pomyślę. Ogólnie widzę, że wszystko na Intelu będzie drogie, a takimi pieniądzami nie dysponuje, nie dawno auto kupiłem, a jeszcze szkoły trochę zostało więc nie ma tyle czasu na pracę. Jeśli się okaże, że Intel wyjdzie za drogo to chyba pozostanie tylko AMD. Cokolwiek teraz bym nie kupił i tak będzie lepsze, a po szkole mogę myśleć dalej i wtedy może jakieś sensowne mobo + CPU się weźmie. 

Na kompie też nic poważnego nie robię, trochę filmów, czasem jakaś gra, a tak to internet więc demon prędkości też nie jest potrzeby, a w upgrade chodzi mi głównie o to, żeby odpalić czasem nowszą grę. 

Edytowano przez Podwójniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amd się nie pakuj bo będziesz załować. Takie amd a8 5600k ma poszczególny rdzen słabszy niz c2d za 50 zł. Bierz jakiegokolwiek intela. Nawet teraz słabszego ( ale mocniejszego od twojego ,bo nie wiem jaki masz proc ) i potem najwyzej dokup inny proc anizeli co chwile platformę zmieniać. 

 

 

Już nawet lepiej tą 750 od intela bo ona na stocku jest wydajnosci FX 8320 a po oc bardzo mocno go przegonisz 

Edytowano przez Tatry13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podkręcasz blck ( dobra płyta wiec sekcje też będziesz miał chłodzona) ,ale śa też takie bez chłodzenia. W blck daje się stałe napięcie  dlatego ,że płyta moze dac za duzo i spali coś. Do 2400 powinno 1.15v  starczyc :) A tu sekcja moze być nie chłodzona 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...