Skocz do zawartości

The Division konsola czy PC?


ixo6969

Recommended Posts

Hej^^ Mam pewien dylemat dotyczący kupna sprzętu. Oglądałem ostatnio pare gameplayów z gry The Division i powiem wam że bardzo mi sie ta gierka spodobała. Oglądałem też porównania tego jak ta gra wygląda na Playstation i komputerze i właśnie tu mam dylemat. W domu mam tylko stary laptop na którym żadna gra nie pójdzie a ja odłożyłem sobie troche kaski, prawie 1.800złotych i zastanawiam się co jest lepsze. Bardziej opłacalne będzie kupno konsoli czy komputera? Do komputera nie chciałbym jakos dużo dokładać choć z drugiej strony jak tak patrze na te ceny gier na konsole to mam dylemat jeszcze większy...

Jak byście polecali zrobić? Przypominam że nie chciałbym wydać więcej jak 2 tysiące a jak kupię konsole to wraz z nią chyba wystarczy mi na dwie jakieś gry.

Pozdrawiam^^

Edytowano przez ixo6969
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Division ma potężne wymagania sprzętowe, a na konsoli PS4 chodzi bardzo ładnie. Zaryzykuję stwierdzenie, że nie kupisz za tę kwotę kompa, który odpali tę grę tak, jak odpali Plejka. Co do cen gier - owszem. Tylko grę na konsolę przejdziesz i sprzedasz, a na PC jesteś związany z nią za pośrednictwem Uplay czy tam Steam. Więc nawet jak gierka jest 7-8 dyszek droższa, to de facto oszczędzasz, bo przecież nie będziesz jednego tytułu tłukł cały czas. Warunkiem jest oczywiście to, że gier nie chomikujesz, tylko sprzedasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba nie pozostaje mi nic innego jak cie posłuchać^^ trochę ceny tych gier mnie przerażają. Nie znasz może jakiejś tańszej dystrybucji żeby móc sobie trochę kaski oszczędzić (bo nie ukrywam że jest to dla mnie spory wydatek... jeśli istnieje jest coś takiego wogóle? Sory ale nie jestem w tym wiesz^^ Dopiero zacząłem się w to zagłębiać tak dobrze.

Aha i widziałem ostatnio sporo jakiś informacji że PlayStation jakieś nowe ma wyjść nawet Wy o tym pisaliście (fajny artykuł btw ^^) Prawda to? Kupować teraz czy jeszcze chwilę poczekać?...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupować konta z grami na Łolegro, ale to jest de facto niezgodne z polityką Sony, czyli piractwo w pewnej formie. Nie polecam.

Jeśli chodzi o "PS 4,5" to umiarkowanie w to wierzę. Sony robi ekstra hajc na PS4, po co zwiększać sobie koszta, zmuszając twórców do rozłamu na 2 sprzęty? Jak wyjdzie takie PS, to tylko z portem HDMI 2.0, żeby Bluraye 4K w 60 kl./s szły (filmy). Sony teraz uruchomiło VOD z filmami 4K i to będzie zapewne po to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i okej i super takiej odpowiedzi mi trzeba było. A i jeszcze takie pytanie....... bo jak już mam dać tyle kaski za Playstation to może właśnie wybrać Xbox bo nawet tańszy jest. Te konsole mocno się jakoś różnią? Miałeś Xbox może? Co myślisz o tym...

Pozdrawiam^^

Edytowano przez ixo6969
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dylemat PS4 vs XONE... To tutaj pasowałoby już wziąć pod uwagę resztę tytułów eks-AAA dostępnych dla jednej bądź drugiej platformy, i wtedy dopiero zadecydować. Na jednym Splinter Cell świat sie nie kończy, stąd sam już zapewne wiesz. To "eksy" napędzają sprzedaż konsoli - nie na odwrót. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli masz dobry komputer i nie straszne Ci "haki i czity" w Dark Zone to bierz na PC, jeśli chcesz względnego spokoju to wtedy wybierz wersje konsolową. Jako użytkownik Xboxa (nie ważne jaką konsolę wybierzesz) sugeruję przemyśleć temat bo mimo wszystko gierki na konsole do tanich nie należą a wywalanie 240-280 zł na grę na premierę trochę pewnie obciąży twój budżet. Jak masz dobry procesor i słabą grafikę to jednak kupił bym kartę graficzną za te pieniądze. Nowej konsoli osobiście bym nie kupował bo to trochę strata pieniędzy, lepiej dorwać jakąś gołą używkę do 800 zł max bo więcej nie warto wydawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

PS 4k ma mieć wyższy zegar CPU 2,1GHz zamiast 1,6GHz i zmienione GPU na Polarisa z bodaj 2340 procesorami strumieniowymi, czyli okolo 1/3 więcej niż w obecnej wersji. Ja bym poczekał. Ponoć we wrześniu ma być premiera. Po drodze jeszcze maja premierę nowe karty od Nvidia i AMD wiec będzie ciekawie. Przez ten czas możesz odłożyć jeszcze troche grosza to może starczy na lepszy PC, za okolo 3K złożysz kompa który pociągnie kazda nową grę w średnio wysokich detalach w FullHD i przy 60+ kl/s. Grafika będzie na poziomie aktualnych konsol lub lepsza, a komfort grana o niebo większy.

Wydrapane na M$ 625

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...