Skocz do zawartości

Pomoc w doborze komponentów do PC za około 5K.


B89BER

Recommended Posts

Hej,

 

Mam pytanie do osób bardziej orientujących się w temacie.

Chcę złożyć sensowną pod gry jednostkę- przenoszę się z konsol, których mam powoli dosyć. Mam kilka wątpliwości i prosiłbym aby doradzić mi co tak naprawdę będzie mi potrzebne.

Budżet jaki posiadam to około 5K, jednakże nie chce inwestować całości jeżeli nie będzie to konieczne. Nadwyżki zostawiam na modernizację w przyszłości, ewentualnie zakup drugiego monitora. 

 

1. Jaki procesor wybrać aby można było prowadzić rozgrywkę na ustawieniach ULTRA, przy założeniu że będzie to 1080p? Wydaje mi się że wystarczy mi i5-9600k, jednakże nie wiem czy nie będzie on ograniczał karty graficznej. Może coś od AMD bardziej będzie się opłacać/ będzie wydajniejsze? Budżet na procek to około 1800zł.
2. Jaką kartę graficzną dobrać? Myślałem nad Radeonem 5700XT od MSI. Nie wiem jednak czy w przypadku i5-9600k nie będzie ograniczana. Budżet na kartę to około 1900-2000zł

3. Dodam że posiadam już obudowę i porządny zasilacz 750W 80Plus Gold. RAM DDR4 Patriot 16GB 3600MHz.

 

Będę wdzięczny za pomoc. 

Edytowano przez B89BER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ten zasilacz?

Nie ma sensu pchać 5k na zestaw do FHD. RTX2060S +R5 3600, do tego X570TUF i będzie banglać. Dołóż jakieś chłodzenie jak Arctic Freezer 34 esport duo i będzie git. Jeśli chodzi o resztę zestawu to obudowa na SPC RG6V EVO TG ARGB a dysk/i na PNY CS3030 a jeśli nie potrzebujesz kosmicznych predkości to na Crucial MX500. Poza tym na forum ITHardware nabiją ci na to rabat.

 

Aha co do tego RTX to bierz Palita Jet Stream a jeśli chcesz przyoszczędzić to wersję Dual albo Gigabyte Gaming OC.

A co do procka to w teorii możesz brać lepszego I5 10600K ale jest sporo droższy. Do FHD wystarczy ci spokojnie ten Ryzen. Za rok kupisz Ryzena 4000 i będzie fajnie. Potem wchodzi DDR5 więc do zmiany będzie cała platforma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, EcKo!? napisał:

Jaki ten zasilacz?

Nie ma sensu pchać 5k na zestaw do FHD. RTX2060S +R5 3600, do tego X570TUF i będzie banglać. Dołóż jakieś chłodzenie jak Arctic Freezer 34 esport duo i będzie git. Jeśli chodzi o resztę zestawu to obudowa na SPC RG6V EVO TG ARGB a dysk/i na PNY CS3030 a jeśli nie potrzebujesz kosmicznych predkości to na Crucial MX500. Poza tym na forum ITHardware nabiją ci na to rabat.

 

Aha co do tego RTX to bierz Palita Jet Stream a jeśli chcesz przyoszczędzić to wersję Dual albo Gigabyte Gaming OC.

A co do procka to w teorii możesz brać lepszego I5 10600K ale jest sporo droższy. Do FHD wystarczy ci spokojnie ten Ryzen. Za rok kupisz Ryzena 4000 i będzie fajnie. Potem wchodzi DDR5 więc do zmiany będzie cała platforma

 

Modecom Valcano 750W.

Mam otrzymania za darmo płyty MSI z390. Dlatego bliżej mi do Intela, ale niepokoi mnie że Ryzen wydaje się mocniejszy w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, B89BER napisał:

 

Modecom Valcano 750W.

Mam otrzymania za darmo płyty MSI z390. Dlatego bliżej mi do Intela, ale niepokoi mnie że Ryzen wydaje się mocniejszy w tej cenie.

1151 juz nie jest wspierane więc wiesz. Jeśli możezs za darmo z390 to opyla się intela

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...