Skocz do zawartości

Ryzen 5 3600 + RTX 3080


Drusix

Recommended Posts

Cześć,
chciałem zapytać czy takie połączenie podzespołów ma sens? Chce grać w rozdzielczości 1440p. Teoretycznie jeśli RTX 3080 będzie tylko o 10% bardziej wydajny od RTX 2080Ti, to w dalszym ciągu to karta graficzna powinna być bottleneckiem w tym zestawie i słabszy procesor nie powienien mieć aż tak dużego wpływu na wydajność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać względnie dobrze, choć wszystko zależy od tego, jaką realnie wydajność będzie mieć RTX 3080 i od konkretnej gry. Bo nie brakuje tytułów, w których to R5 3600 będzie hamować RTX 2080 Ti w rozdziałce 1440p, jak i nie brakuje takich, gdzie nawet w 1080p karta będzie na ogół nieźle rozpędzona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, Ryzen 3600 to nie idealy proc. Porównaj sobie wyniki z innymi procami czy RTX 2080ti, nawet w wyższych rozdzielczościach, to zobaczysz że ma znaczenie również proc. Międzie i7 10700k jeest zaważalna różnica (tylko przykład)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze bardziej bedzie tu zalezec od monitora jakbedziesz chciał 144Hz bierz intela po oc masz roznice 10-20 FPS a ja np   na ustawieniach srednich w Apex legends mam około 100-110 fps raczej sztywnych w 1440p ale jak nie grasz fps albo az tak ci nie zależy  to kupuj ryska a za reszte kasy kup porzadny ssd albo włoż kase w ram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już monitor 144Hz :D Niestety jest to BenQ EX3203R, którym gardzę i który najchętniej wyrzuciłbym na śmietnik. O kości pamięci też już zadbałem, G.Skill Trident Z  wykręcone na 3600 MHz 14-14-14-28 1,44V. Jeśli chodzi o SSD, to na gry przeznaczone mam 2x 500 GB Patriot Viper VPN100 M2 nVME połączone w RAID0. Na całe szczęście zainwestowałem w AMD, więc jeśli Ryzen 5 3600 przestanie domagać, to mogę kupić Ryzena 7 4700 albo jego wersję XT jeśli wyjdzie w przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...