Skocz do zawartości

grafika FULLHD do i5-10400


lukaknw

Recommended Posts

19 minut temu, Japanese Capacitor napisał:

 

Niefajnie, ale nikt nie kaze kupowac. Szkoda mi malo zaawansowanych uzytkownikow, ktorzy przyszli po zestaw na forum, ktos im Radeona wpakowal, a teraz nie wiedza, co sie dzieje.

 

 

Tak sobie pomyslalem, ze skonczylo sie babci sranie. Tj. dopiero skoncza sie plytki za 300-500 PLN, skoncza no-brainery za 400-800 PLN (1600AF, 3600). Tak patrzac na ceny plyt 500, wprowadzenie 3100 i 3300X i EoL 1600AF/2600, ceny XT. Wydaje mi sie, ze od Zen3 bedzie: pare stowek za przyzwoicie, ale przymalo rdzeni i watkow (3100/3300X), 6/12 za ponad tysiaka (3600 XT), wielordzeniowe kozaki za ceny pozostalych XT. W sumie jak Intel. Dziwie sie, ze AMD wykosiloby to, co wynioslo je na wyzyny oplacalnosci i popularnosci, ale cos tak przeczuwam.

AMD podwyższa ceny i to jest nieuniknione 🤷. Ceny ryzenów XT to jest jeden nieśmieszny żart. Biorąc pod uwagę ceny XT, to można powiedzieć, że ceny AMD zrównały się z cenami intela. Płyty X570 też niczego sobie, drogie od premiery. B550 też zdecydowanie przesadzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu wracamy do Polskiego pierdolenia drogie huj mnie obchodzi ile kosztuje ja na ten miesiąc mam zarobione 6700zl a to dopiero połowa miesiąca dlatego knuje 10900kf. To że ludki mogą kupić tanio dobre graty używane  to nie od wczoraj ja tak robie już z 20lat co kupię to do max 2lat sprzedam i nie płacze ze musze wyjebac na całego nowego kompa bo do starego dokładam 1000zl i mma nowego ale trzeba ogarniać graty i nie kupować tanich śmieci bo jak się sprzedaje to płacz jest ze za darmo trzeba było oddać. 

Ostatnio specjalnie kupowałem po taniości żeby jak zaś jakiś klient przyleci w sobotę w nocy po komputer to nie było żal oddawać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rafał napisał:

AMD podwyższa ceny i to jest nieuniknione 🤷. Ceny ryzenów XT to jest jeden nieśmieszny żart. Biorąc pod uwagę ceny XT, to można powiedzieć, że ceny AMD zrównały się z cenami intela. Płyty X570 też niczego sobie, drogie od premiery. B550 też zdecydowanie przesadzone.

 

Nie lubie sie bawic w szklana kule czy zagladanie do umyslu krawaciarzom z AMD, ale wydaje mi sie, ze cala akcja B550,3100,3300X,XT,EoL 1600AF,2600 miala przygotowac grunt pod przemeblowanie, ktore nadejdzie wraz z Zen3. Troszke tez sprawdzic rynek, ale glownie zasugerowac tym, ktorzy czekaja z zakupem platformy na Zen3, jak to bedzie wygladac. Ze nie bedzie juz tak fajnie i tanio. I w efekcie opchnac im B450 i 3000 teraz. To troszke inna grupa budzetow niz Ci na 3600XT, plyte B550, ktorzy rownie dobrze moga sobie wziac Intela. Za AMD w nizszym segmencie niz R7 przemawiala swietna oplacalnosc oraz osiagalnosc dla tych z chudszym porfelem - tych, ktorzy mogli miec I5 z 1660 Super, albo 1600AF z RTX 2060.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz słaby portfel to i tak kupujesz na raty to dlaczego nie wziąć 10600k i 2070super, ja kupuje za gotówkę zawsze i raz. Mam 9900k a raz 3600  ale zas nie ma szans żebym dziada miał dłużej niż 4miesiace 😁 lot taka moja natura

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...