Skocz do zawartości

grafika FULLHD do i5-10400


lukaknw

Recommended Posts

3 godziny temu, EcKo!? napisał:

Widforca nie bierz, ostatnio ktoś z forum mnie uświadomił, że w porównaniu do gaming OC to jest tragedia.

Jak to jest Twój max to bierz to 
https://www.x-kom.pl/p/520367-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-gamer-black-ed-8gb-gddr6.html

lub to

https://www.x-kom.pl/p/517411-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-2070-super-phoenix-v1-8gb-gddr6.html

Dlaczego nie Windforc?

Edytowano przez lukaknw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, EcKo!? napisał:

Otóż to, ale jak CI się uda to masz wydajniejszego RX'a, co prawda bez RT i DLSS ale jednak, Najlepszy przykład to RTX 2060S i RX5700XT w tej samej cenie

RTX 2060S po OC jest w stanie pokonać RX 5700 XT. Inna sprawa, że sterowniki RX 5700 XT stworzył chyba naćpany pijak, bo krzaczą się przy każdej możliwej okazji (dwóch znajomych miało).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał napisał:

RTX 2060S po OC jest w stanie pokonać RX 5700 XT

 

Owszem, zdarza się, ale jednak ogólnie RX 5700 XT jest wydajniejszą kartą :D Co oczywiście nie zmienia faktu, że ze sterami szczególnie na premierę był niezły cyrk, choć oczywiście niektórzy fanboye twierdzą, że problem zawsze leży po stronie użytkownika :czapeczka:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, EcKo!? napisał:

Otóż to, ale jak CI się uda to masz wydajniejszego RX'a, co prawda bez RT i DLSS ale jednak, Najlepszy przykład to RTX 2060S i RX5700XT w tej samej cenie

Po zabawie z sterownikami wolałem stabilniejszego rtx niż rx. Moze wydajniejszy czy nie , ale nie miałem czasu za każdym razem bawić się sterownikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomcug napisał:

@Rafał Miałem kilka Navi na testach, czarnego ekranu niestety nie udało się wykręcić ani raz, ale zielonych miałem kilka i to wcale nie przy zaaplikowanym OC, karty działały na stocku, a i tak problemy :E

Ja polowałem na Red screena, niestety się nie udało, bo cierpliwość się skończyła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dziarson napisał:

Nigdy nie rozumiałem korwa AMD nigdy nie działało chyba że 5970 a ci dalej kupują ten schit bo może będzie 10fps więcej za 200zl a potem rzygi i lament że nie dziala

 

Polarisy całkiem dobrze działały, ale Navi to jakieś nieporozumienie XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle sa takie problemy RXami? Co do 5000, slyszalem opinie, ze byly na poczatku, ale juz zazegnane albo opinie, ze sa dalej. Srednio temat sledze, bo nie planuje kupic. Sam nigdy na Radka sie nie skusilem, bo po prostu nie bylo po drodze. Tez cenie sobie temperatury i kulture pracy. Jesli faktycznie Czerwoni ciagle sie nie ogarneli, sa niepowazni sprzedajac taki produkt, ale to samo mozna powiedziec o swiadomych tego osobach, ktore to kupuja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak samo jak ze intel zaspal ryzeny zajebiste, i wogule amd nagle ma zajebise zyski. Pytanie moje brzmi kiedy odrobią ta kasę która intel trzepał od 939?Do tego kto potrzebuje więcej jak 6 rdzeni do grania? Ja kupiłem w życiu kilak prockow AMD jeden z nich 555 skutecznie działał jako 955. Reszta syf nawet nowe ryzen ale tego nie doświadczy nikt kto się nie bawi w ciężkie OC i nie patrzył na kompa przez pryzmat kasy. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Japanese Capacitor napisał:

Ciagle sa takie problemy RXami? Co do 5000, slyszalem opinie, ze byly na poczatku, ale juz zazegnane albo opinie, ze sa dalej. Srednio temat sledze, bo nie planuje kupic. Sam nigdy na Radka sie nie skusilem, bo po prostu nie bylo po drodze. Tez cenie sobie temperatury i kulture pracy. Jesli faktycznie Czerwoni ciagle sie nie ogarneli, sa niepowazni sprzedajac taki produkt, ale to samo mozna powiedziec o swiadomych tego osobach, ktore to kupuja.

Oczywiście, że ciągle te problemy występują. Nawet jak coś naprawią, to w nowszych sterach to zepsują. Navi to gniot i nie powinno się ich kupować, ale niestety istnieją tacy fanbojem AMD, co mówią, że NVIDIA to syf i proszé bardzo, przez to Navi się utrzymują.

37 minut temu, Dziarson napisał:

To jest tak samo jak ze intel zaspal ryzeny zajebiste, i wogule amd nagle ma zajebise zyski. Pytanie moje brzmi kiedy odrobią ta kasę która intel trzepał od 939?Do tego kto potrzebuje więcej jak 6 rdzeni do grania? Ja kupiłem w życiu kilak prockow AMD jeden z nich 555 skutecznie działał jako 955. Reszta syf nawet nowe ryzen ale tego nie doświadczy nikt kto się nie bawi w ciężkie OC i nie patrzył na kompa przez pryzmat kasy. 

 

 

Niby 7 nm, a i tak nawet 5 GHz nie zrobią... żenada :/ Intel zawsze będzie lepszy pod OC. M.in. można zauważyć co wyprawia Z490 z OC RAM. Dobre pamięci (Patriot Viper Steel 4400MHz CL19) na taniej Z490 (ASUS TUF Gaming Z490-Plus) potrafią latać nawet 4266MHz CL15-16-16-35 T2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena (przynajmniej dopóki AMD się nie rozhula), wysoka wydajność wielowątkowa, tanie płyty na B450, to są spore zalety mimo niskich maksymalnych zegarów. Także dla graczy celujących w zestawy ze średniej półki czy do pracy wielowątkowej Ryzeny 3000 są ok lub wręcz bardzo dobre. A do bezkompromisowego gamingu... nadal zostaje wyłącznie Intel :D

  • Like 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafał napisał:

Oczywiście, że ciągle te problemy występują. Nawet jak coś naprawią, to w nowszych sterach to zepsują. Navi to gniot i nie powinno się ich kupować, ale niestety istnieją tacy fanbojem AMD, co mówią, że NVIDIA to syf i proszé bardzo, przez to Navi się utrzymują.

Niby 7 nm, a i tak nawet 5 GHz nie zrobią... żenada :/ Intel zawsze będzie lepszy pod OC. M.in. można zauważyć co wyprawia Z490 z OC RAM. Dobre pamięci (Patriot Viper Steel 4400MHz CL19) na taniej Z490 (ASUS TUF Gaming Z490-Plus) potrafią latać nawet 4266MHz CL15-16-16-35 T2. 

 

Niefajnie, ale nikt nie kaze kupowac. Szkoda mi malo zaawansowanych uzytkownikow, ktorzy przyszli po zestaw na forum, ktos im Radeona wpakowal, a teraz nie wiedza, co sie dzieje.

 

14 minut temu, tomcug napisał:

Dobra cena (przynajmniej dopóki AMD się nie rozhula), wysoka wydajność wielowątkowa, tanie płyty na B450, to są spore zalety mimo niskich maksymalnych zegarów. Także dla graczy celujących w zestawy ze średniej półki czy do pracy wielowątkowej Ryzeny 3000 są ok lub wręcz bardzo dobre.

 

Tak sobie pomyslalem, ze skonczylo sie babci sranie. Tj. dopiero skoncza sie plytki za 300-500 PLN, skoncza no-brainery za 400-800 PLN (1600AF, 3600). Tak patrzac na ceny plyt 500, wprowadzenie 3100 i 3300X i EoL 1600AF/2600, ceny XT. Wydaje mi sie, ze od Zen3 bedzie: pare stowek za przyzwoicie, ale przymalo rdzeni i watkow (3100/3300X), 6/12 za ponad tysiaka (3600 XT), wielordzeniowe kozaki za ceny pozostalych XT. W sumie jak Intel. Dziwie sie, ze AMD wykosiloby to, co wynioslo je na wyzyny oplacalnosci i popularnosci, ale cos tak przeczuwam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dziarson napisał:

Ale cały czas jest to samo 10700K do czego to przyrównać 3700X nie patrząc na cenę małe na nm to coś ten 7 słabo wygląda do tego jebane CCX nienawidzę tego patentu to się do niczego nie nadaje. 

Przez te CCXy AMD ma lepszy multicore. Nawet porównując CPU posiadające tyle samo rdzeni i wątków, to Intel będzie wydajniejszy w single core, ale AMD będzie wydajniejsze w multicore. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dziarson napisał:

Ale cały czas jest to samo 10700K do czego to przyrównać 3700X nie patrząc na cenę małe na nm to coś ten 7 słabo wygląda do tego jebane CCX nienawidzę tego patentu to się do niczego nie nadaje. 

 

Ale plyty 400 chociaz byly tanie, jak po prostu chciales na nich posadzic procka, ktorego nie miales zamiaru krecic. Nie kazdy umie w OC czy widzi sens Ryzeny krecic. Duzej liczbie osob wystarczyl B450 Gaming Plus Max za niecale 500 PLN, niektorzy do 3600 szli po taniosci z DS3H i tez zadowoleni. Mogles kupic calkiem sympatyczny procesor do gier i pracy typu 1600AF, tania plyte i 16 GB przyzwoitego ramu, wydajac na wszystko 1200 PLN. I wg mnie czegos takiego juz nie bedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...