Skocz do zawartości

Mocny komputer za okolo 10k


Sordenn

Recommended Posts

5 godzin temu, tomcug napisał:

 No i nie zapominajmy, że często są przypadki, że FPS jest znacznie mniej, a obciążenie CPU tylko minimalnie niższe, tak więc mimo wszystko masz rację, że to ryzykowne stwierdzenie %-)

 

Mowisz teraz o sytuacji w ktorej gra potrzebuje wiecej rdzeni i watkow niz ma procesor? Zauwazylem, ze w przypadku golych 4 rdzeni Intela z karta rzedu 2070S wiele nie daje przejscie z FHD na 1440p. Tj. CPU Usage wiele nie spada, z GPU Usage jest niewiele lepiej w wyzszej rozdzialce.

 

Zastanawia mnie, czy majacy wiecej rdzeni i watkow Ryzen 3700X jest bardziej przyszlosciowym wyborem stricte do gier niz 3600. Obecnie roznica wydajnosci jest znikoma, ale jesli przyjmiemy, ze sparujemy oba procesory z ta sama karta, czy za jakis czas 3600 bedzie ta karte ograniczal, a z 3700 nie? Czy jak to bedzie wygladac? Jesli rozumiem dobrze, na uzycie procesora ma wplyw ilosc fpsow generowanych przez karte graficzna, a dorzuca do tego zapotrzebowanie gier na rdzenie i watki? I czy gdy za jakis czas upgradujemy oba procki na ta sama karte, ktora 3600 bedzie ograniczac, dodatkowe rdzenie i watki 3700X owe ograniczanie zniweluja? Troche miesza mi w temacie wspomniany przypadek 2600 z karta mocniejsza niz RTX 2060 - CPU Usage rzedu 50-60, GPU Usage 70-80%, ale wydaje mi sie, ze w przypadku procesora z wielowatkowoscia jest to bardziej skomplikowane niz przy rownej liczby rdzeni i watkow.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sordenn od siebie proponuję coś takiego:

i7 10700KF

MSI Z490 Tomahawk

Patriot Viper Steel 2x8 GB 4000MHz CL19 (B-Die BCPB)

Phanteks P500A

Arctic Liquid Freezer II 360

MSI RTX 2080 Super Gaming X Trio, albo wziąć GPU na przeczekanie i kupić później Ampere

Corsair RM850x

ADATA XPG SX8200 Pro 1 TB

 

Taki zestaw gwarantuje wysoką wydajność, a także duże pole manewru do overclockingu, szczególnie, że te pamięci potrafią latać 4266 CL 15-15-16-16-35 T2. Arctic Liquid Freezer II 360 jest najwydajniejszą i najcichszą propozycją z chłodzeń AiO na rynku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Siema, odgrzewam własny temat. 

 

Postanowiłem nie czekać więcej na normalne ceny kart graficznych i chcę jak najszybciej ogarnąć całe zamówienie. 

Wstępnie złożyłem taką listę:
https://www.x-kom.pl/lista/lrd5ntzwx

 

Powiedzcie proszę co sądzicie o takim zestawie. Budżet jest nadal elastyczny, w ramach rozsądku. 

Z takich istotnych wymogów:

- karta 3070 TI

- zasilacz 750W najlepiej Corsair

- monitor 24 cale, 144Hz+, 1ms, dobra czerń

- dobra obudowa, cicha i przewiewna

 

Co byście zmienili?

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 3070 Ti,to odrzuciiłbym Ventusa - ten model jest słaby pod kątem temperatur oraz kultury pracy i undervolting jest sprawą oczywistą.

Ten model także jest bez szału,ale za to 600 zł tańszy

https://www.x-kom.pl/p/659838-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-rtx-3070-ti-x3-lhr-8gb-gddr6x.html

Ale lepiej imo bierz Vision OC 3070 (różnica między 3070 a 3070 Ti to raptem kilka % na korzyść 3070 Ti przy sporej różnicy TDP - 220W vs 290W) i na samym GPU 900 zł różnicy.

https://www.x-kom.pl/p/678259-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3070-vision-oc-lhr-8gb-gddr6.html

 

Do 11700KF Fera 5? Na stock wystarczy,ale jeśli bierzesz pod uwagę ew.OC to będzie kicha i wtedy wziąć trzeba będzie takiego Dark Rock Pro 4 albo iść w AiO

A SSD,to radzę zamiast A80 brać Kingston KC2500,dobry i polecany model https://www.x-kom.pl/p/563133-dysk-ssd-kingston-1tb-m2-pcie-nvme-kc2500.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta INNO3D zajmuje dokładnie dwa sloty, a nie tak jak większość teraz kart po 3 sloty. To bardzo dobrze wykonana i stylowa karta, ale chłodzenie z oczywistych względów (mniejsze gabaryty) odstaje od większych kobył, choć akurat chłodzenie VRAM jest zrealizowane bardzo dobrze. Generalnie przychylam się do opinii, że Vision jest dobrą opcją mimo GPU bez Ti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. To zrobię zamiankę na te Cruciale CL16.

 

W ogóle teraz zauważyłem , że w opisie płyty głównej jest takie info:

Z uwagi na możliwe problemy z kompatybilnością pamięci RAM o taktowaniu 3600 MHz rekomendujemy wybór pamięci RAM o taktowaniu 3200 MHz.

 

Warto sie tym martwic, skoro X-kom zaleca zmiane?

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...