Skocz do zawartości

Realtek ALC1220 wbudowany czy starty Sound blaster X-FI


aph3x

Recommended Posts

Cześć, składam nowego PC-ta. Kupiłem p. główna MSI X570 A-PRO z wbudowaną k. dźwiękową Realtek® ALC1220 Codec. Mam ze starego kompa karte muzyczną Sound blaster X-FI. Jest ze mną już około 10 lat, po drodze wpadała do kilku konfiguracji kompa. Zastanawiam się czy samodzielna karta tej klasy to lepszy wybór niż wbudowana karta muzyczną w tą płytę. Co byście wybrali? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra to tylko integra i choć postęp dokonany przez Realteka w ostatnich latach jakiś jest, to jednak nawet stary Sound Blaster będzie lepiej grać od ALC1220. A przynajmniej taka jest moja prywatna opinia na podstawie subiektywnych wrażeń odsłuchowych ;D Najprościej sprawdzić obie i samemu zdecydować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć. Ja bym jednak zostawił tego blastera. Zintegrowana na papierze niczym nie odstaje od tego starocia. Sam miałem podobną zagwozdkę. Moim zdaniem istotne jest to, co do tego podłączasz. I tutaj sam pozostawiłem poobijane, stare logitechy 5.1 sprzed lat 15tu. Nie mogę się zgodzić z @tomcug że SB będzie lepiej grać, idę o zakład że w ślepej próbie nie byłoby żadnej różnicy. A sterowniki jeszcze wogóle do tego są? Osobiście nie chciałbym takiej karty ze wg na to, że mam małą obudowę, a taki klunkier tylko blokuje przepływ powietrza, zżera prąd, a potencjalny zysk żaden z mojej perspektywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...