Skocz do zawartości

i7-9700k vs i9-9900k


Bezew

Recommended Posts

Witam,

zastanawiam się nad wyborem procesora pomiędzy 9900k, a 9700k. Do i9 trzeba dopłacić 350zł, a z tego co widzę na różnych porównaniach i9 ma podobne osiągi do i7, w niektórych grach ma trochę większą przewagę. Czy opłaca się dopłacić i wziąć i9-9900k zamiast i7-9700k? Komputer ma służyć głównie do gier i pracy biurowej/nauki, obróbki grafik czy video itp. nie będzie, dlatego wybrałem Intela, a nie AMD.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bezew Nie wiem, za ile masz te starsze Intele, ale jesli po tyle co wszedzie, warto dorzucic te dwie stowki i wziac nowsza generacje w postaci 10700K dla samego hyperthreadingu, ktory lepiej miec niz nie. Jesli 9900K masz taniej niz 10700K, mozna sie zastanowic. Pewnym jest, ze gole 8 rdzeni 9700K starczy na krocej niz 8/16.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem procesor na i7-10700 ale bez dopisku K, bo nie będę go podkręcać, ponieważ musiałbym więcej zapłacić i dodatkowo wybrać lepszą płytę.

Podkręcać będę tylko RAM i kartę graficzną.

Czy płyta: ASUS PRIME Z490-P będzie dobra do OC ramu i grafiki. Czy będzie można na niej w przyszłości podkręcić procesor. Płyta jest na dużej przecenie bo z 900 zł na 700 zł. Więc może nie jest ona taka zła do OC procesora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płytka musi mieć Wi-Fi, to jako alternatywę mogę wskazać taką:

 

https://www.x-kom.pl/p/542149-plyta-glowna-socket-1200-msi-mpg-z490-gaming-edge-wifi.html

 

Sprzętowo mobasy GB na Z490 są bardzo ok, ale jednak BIOS-y wciąż niezbyt dopracowane i trzeba np. dłubać przy ASPM, żeby mieć optymalną wydajność karty graficznej, a i przy OC pamięci zdarzają się cyrki.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOSy Gigabyte wyglądają, jakby były stworzone przez narąbanego Mietka. Ja polecę ze swojej strony MSI MEG Z490 Unify. Konkret płytka. Mój kolega ma na niej i7 10700K 5.1GHz. W full load, temperatura VRM tej płyty nie przekracza 55*C.

9 godzin temu, xXMateoXx320 napisał:

Po długich namysłach jak Ciebie tu przekonać nie udało mi sie tego zrobić ponieważ iż że wybraleś dobre mobo :clap:

Trzeba tylko poczekać rok, żeby dopracowali BIOSy.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...