Skocz do zawartości

Zestaw do 10-11k


swiezak

Recommended Posts

Witam chciałbym abyscie pomogli mi w zestwieniu komputera stacjonarnego do 10-11k.

1.Komputer będzie przeznaczony wyłacznie do gier.

2.Chiałbym żeby był tam procesor i7 10-700k

3.Obudowa Phanteks Enthoo Evolv X

 

Narazie komputer nie bedzie podkrecany moze tylko ramy .

Nie potrzebuje RGB zalezy mi na wydajnosci i tez cichej pracy 

 

 

Za wszystkie polecane zestwy bede bardzo wdzięczny. :)

Edytowano przez swiezak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swiezak Poczekaj ten miesiac, dwa na nowe karty Nvidii.

 

Obudowa z szyba nie laczy sie z cisza, a przy braku RGB szklo nie ma wiekszego sensu. Chyba ze pod kolor te czesci sie wybierze, ale odradzam takie podejscie, bo trzeba bedzie brac gorsze lub drozsze, kierujac sie wygladem. Postawilbym na obudowe wyciszana, w ktorej znajda sie najcichsze mozliwe czesci. Budzet na to pozwala, a Ty nie krecisz, wiec branie czegokolwiek innego dla samego wygladu imo sie nie kalkuluje - spowszednieje Ci w miesiac, a gorsze bedzie zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swiezak Zakladam, ze miales na mysli jedynie komputer:

 

https://www.x-kom.pl/lista/au3jlfzz8 + https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-ninja-5-scnj-5000-6238769/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Zestaw bardzo zblizony do mojego, bo sam chcialem mozliwie cichy config. Najcichsza skrzynka, najcichszy cooler, najcichszy zasilacz - pozostaje dobrac najcichsza karte, ktora pewnie znowu bedzie MSI Gaming albo flagowiec Asusa. Wiecej rzeczy juz nie halasuje :> Nie szalalem z plyta, bo procka nie krecisz, a z ramami radzi sobie dobrze, odpuscilem dobieranie owych, bo chcialem Ci wpakowac 2x16GB, ale niczego fajnego i w dobrej cenie na x-komie i Morelach nie ma. Poczekalbym z ramami do momentu, kiedy bedziesz kupowac tego pieca. Zasilacz 850W to kompletny overkill do twojego zestawu, czego bys z Ampere nie wzial. Jednak to high-end z 10-letnia gwara, wiec mozna przyjac, ze tyle posluzy, a nie wiemy, co bedziesz miec w skrzynce za pare lat. Do obudowy dorzucilem imo najlepiej zbalansowane cisza-wydajnosc wentylatory na podmianke domyslnych. Bardziej wydajne, cichsze, wyzszej klasy jakosciowej, a w opcji High Speed za ta sama kase masz dodatkowe 600 obrotow, ktore moze kiedys sie przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postwaił bym kompa na rok na przeżycie Karty teraz beda ale procki ram DDR5 wchodzą w przyszłym roku soc 1200 to jednorazowy wyskok jeszcze AMD wypusci cos w tym roku i 2 razy w przyszłym szkoda wydawać kasy chyba ze za rok bedzie kasa na upgrade. https://www.x-kom.pl/lista/ew94hc9x5 seasasonic juz produkuje wtyczki 12 pin.

Do tego ciekawe jaka bedzie róznica PCi EX 4.0 

Cytat

Wszystkie nowe karty z serii Ampere powinny zaoferować 2. generację rdzeni RT i 3. generację rdzeni Tensor. Do tego karty będą zgodne z PCIe 4.0, a na ich pokładzie mają znaleźć się gniazda HDMI 2.1 i DisplayPort 1.4. Co ważne, seria RTX 30XX ma być produkowana w litografii 7 nm, co oznaczałoby, że Nvidia skorzystała w tym przypadku z usług TSMC, a nie Samsunga, jak często wspominano w sieci.

Flagowy GeForce RTX 3090 będzie napędzany przez chip GA102-300, mający 5248 rdzenie CUDA i 24 GB pamięci GDDR6X o przepustowości 936 GB/s. Zegar Boost karty to 1695 MHz, a jej TGP wynosi aż 350 W. Wyraźnie słabiej wypada GeForce RTX 3080, oferujący 4352 rdzenie CUDA i 10 GB pamięci GDDR6X, pracujący z zegarem 1710 MHz. Tutaj TGP obniżono do 320 W.

 

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale komputer przeznaczony na gry a po drugie komputer będzie na pare lat nie będe nic zmieniał napewno ze 3-4 lata wtedy sobie zmienie na nowy całkiem kompa .  Niechce AMD tylko intela. 

11 godzin temu, Japanese Capacitor napisał:

@swiezak Zakladam, ze miales na mysli jedynie komputer:

 

https://www.x-kom.pl/lista/au3jlfzz8 + https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-ninja-5-scnj-5000-6238769/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Zestaw bardzo zblizony do mojego, bo sam chcialem mozliwie cichy config. Najcichsza skrzynka, najcichszy cooler, najcichszy zasilacz - pozostaje dobrac najcichsza karte, ktora pewnie znowu bedzie MSI Gaming albo flagowiec Asusa. Wiecej rzeczy juz nie halasuje :> Nie szalalem z plyta, bo procka nie krecisz, a z ramami radzi sobie dobrze, odpuscilem dobieranie owych, bo chcialem Ci wpakowac 2x16GB, ale niczego fajnego i w dobrej cenie na x-komie i Morelach nie ma. Poczekalbym z ramami do momentu, kiedy bedziesz kupowac tego pieca. Zasilacz 850W to kompletny overkill do twojego zestawu, czego bys z Ampere nie wzial. Jednak to high-end z 10-letnia gwara, wiec mozna przyjac, ze tyle posluzy, a nie wiemy, co bedziesz miec w skrzynce za pare lat. Do obudowy dorzucilem imo najlepiej zbalansowane cisza-wydajnosc wentylatory na podmianke domyslnych. Bardziej wydajne, cichsze, wyzszej klasy jakosciowej, a w opcji High Speed za ta sama kase masz dodatkowe 600 obrotow, ktore moze kiedys sie przyda.

 

Tak sama buda bo reszte monitor klawe itd juz bede zamawiał gry beda chodzic 1440 wiec własnie czekam bo pazdzierniku kupuje kompa na 3-4 lata 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swiezak Ogolem popieram podejscie Dziarsona z platforma na przeczekanie do plyt z PCIe 4.0 i DDR5.  Sam przy takim zalozeniu zlozylem moj config :> Ale to nie bedzie 3-4 lata, a raczej rok, dwa. A nawet mocny komp na 3-4 lata na obecnym Intelu to ryzykowny pomysl. Nie wiadomo, jak bedzie Z490 sobie radzic bez obslugi wspomnianych standardow, a raczej jak odjezdzac jej beda takie obslugujace. Jednak trudno powiedziec, kiedy grafy zaczna realnie zyskiwac z PCIe 4.0 czy ile wniosa ramy DDR5. Tansza teraz ,,operacja na przeczekanie" i kupno kolejnej platformy za niedlugo wyjdzie tez zdecydowanie drozej niz kupic teraz mocniejsze. Osobiscie w wersji tanszej i na przeczekanie poszedlbym w 3600 na B450 lub B550, jesli faktycznie PCIe 4.0 cos da Ampere. W przypadku braku sensu PCIe 4.0, mozna bedzie pomyslec nad bardziej wydajnymi 10600K i 10700K, ale bedzie to zdecydowanie drozsze. Watpie tez aby procesory 6/12 starczyly na 3-4 lata, a nie zdziwilbym sie gdyby zaczely dostawac zadyszki z grami z nadchodzacych konsol, a tym bardziej tych pisanych stricte pod nie za dwa lata - bez ciagnacych gry w dol konsol obecnej generacji.

 

Widze to tak: opcja po taniosci na rok/dwa: 3600 z B450 lub B550, jesli Ampere sensownie wykorzystaja PCIe 4.0 lub 10700K z 32 GB ramu i liczenie, ze da rade przez najblizsze 3-4 lata. Na reszte komponentow nie warto szczedzic, bo niewiele sie rusza w temacie i pewnie nie bedzie sensu ich zmieniac przy budowanie nastepnej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus jest taki że do premiery DDR 5 będą 2nowe ryzen które mogą obić tylek Intelowi nie muszą oczywiście ale nie. Musisz zmieniać płyty 2 głupota ze np 2070 super nudzi się w grach  a różnica 10-20fps mam edzy ryskiem a Intelem to smích 

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-15% przy wyborze Inteli to nie taki smiech, bo to niemalo, ale ze spora doplata. Druga kwestia jest to, jak 3600 wzgledem Inteli bedzie wyciskal w 1440p Amere, ktora kolega wybierze, a przy tym budzecie pewnie bedzie mozna myslec o 3080. Ogolem najlepiej bedzie podjac decyzje po premierze nowych Nvidii, bo wtedy dopiero bedzie mozna sensownie zastanawiac sie nad platforma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chciałem propozycje nieche AMD tylko intela ja nie jestem z tych ja na swoj nastepny komputer sobie poczkeał 7 lat mi starczyło grania na starym kompie kupie nowego i bedzie mi starczylo ja nie ztych ze musze miec wszystko co generacje nowe jezeli wam pasuje co generacje kupywac czesci to jest wasza decyzja ja na ta chwile kupuje bo sie nie przejmuje ddr5.

 

 

Więć czy wkoncu pomozecie ze zlozeniem kompa do 11k Buda sama tylko na procesorze i7 10700k bo narazie nikt mi nic takiego nie zaproponował  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, swiezak napisał:

Więć czy wkoncu pomozecie ze zlozeniem kompa do 11k Buda sama tylko na procesorze i7 10700k bo narazie nikt mi nic takiego nie zaproponował  

 

Przeciez obaj wrzucilismy Ci linki do gotowych zestawow bez karty graficznej. Nakreslilismy Ci tez sytuacje na rynku hardware, zebys mial swiadomosc, ze przy wydawaniu teraz 10K na kompa mozna sie przejechac lub po prostu niedlugo pluc sobie w brode. I powinenes bys nam za to wdzieczny, bo rownie dobrze moglismy miec w dupie i nawet wrzucic do zestawu 2080Ti, kiedy za miesiac, dwa mozna spodziewac sie karty, ktora bedzie jej odpowiednikiem, ale za dwa razy mniej.

 

Do mojego zestawu mozesz dorzucic te ramy i masz komplet bez karty: https://www.x-kom.pl/p/579420-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-2x16gb-3600mhz-cl16-ripjaws-v.html#Specyfikacja Imo sensownie szybkie w standardzie, tytanami OC nie sa, ale sa dobrze wycenione.

 

Jesli zadowoli Cie 16GB: https://www.ceneo.pl/91778566 (pod OC), https://www.x-kom.pl/p/475611-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-2x8gb-4400mhz-cl19-viper-steel.html#Specyfikacja (wykrecone do czerwonosci w standardzie)

 

Mozesz nawet ten komputer od razu kupic, bo na integrze pocisniesz w Baldur's Gate. Kup sobie tez monitor 21:9 1440p, bo fajna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie będe czekał tylko na ddr5 mnie to nie interesuje przy takim zestawieniu komp bedzie na pare lat tak i 95 % gier to wogule jest porazka jakas  to ja wiem ze od 1 wrzesnia premiery nowych kart graficznych chce miec rozeznanie tylko dokladam karte nowa graficzna i mam kompa całego 

 

 

Edytowano przez swiezak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swiezak No i masz.

 

Tylko odpusc ta Evolve - przecietnie wentylowana, a przy tym glosna, zeby ta przecietnosc zapewnic. Czyli slabo robi to, co ma robic. Z dobrych rzeczy reprezentuje swietna jakosc wykonania, mozna w niej w dual system, ale Ty tego nie potrzebujesz. Wychodzi na to, ze to typowa skrzynka, w ktorej design popsul wszystko inne. 

 

Jakbys jednak musial miec cos z szyba i swiatelkami, postawilbym na Dark Base 700 + https://www.x-kom.pl/p/322202-wentylator-do-komputera-be-quiet-silentwings-3-140mm-pwm-high-speed.html na front. Cicha jak Define nie bedzie, ale cichsza i lepiej wentylowana od Evolve. Cooler tez mozesz zmienic na Dark Rocka 4 Pro, bo imo bedzie lepiej wygladal, ale bedzie glosniejszy od Ninja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/9j2r38wuj  msz 500 na bude zasiłka wystarczy na dłużej tak ze potem mozesz z niej korzystac w nowym kompie .Ciche chłodzenie bedzie tak samo ciche jak jest wydajne Noctua pojedzie na 60-70% a ciche na 100% taka bedzie róznica mam D15 i jeszcze jej nie słyszałem cała reszte już tak a najwiekszym problemem jest karta .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie masz 2dyski terabajtowe na bank nie będziesz w stanie instalowac gier gdzie indziej niż na C do času az ci nie braknie miejsca, a 2x16gb tridentow Z a chcesz 3800-3600 czyli nie znasz się na sprzęcie. Wiesz co to jest AID? nie?  to poczytaj. Chciałeś polecić zestaw poleciłem nie podoba się nie kupuj, wiesz lepiej j po co pytasz. 

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, swiezak napisał:

@Dziarson No tylko zapomniales drugi dysk dodac bo chailem 1 x 500G na windows inne pierdoly 2 . 1Tb na gry :P  Noi nie lepiej wziasc narazie 2x8 ramy np 3600 lub 3800 lepsze a w przyszłosci dokupic nastpne 2x 8 

 

 

Nie warto "potem" dokupywać bo to zawsze się przeciąga

 

Nie napisałeś swojej preferencji odn. dysków więc skąd :konik: miał wiedziec co wolisz?

Jesli dysk ma być do gier to SSD na złączu SATA3 tez wystarczy i będzie tańszy (kwestia paru MILIsekund ładowania)

A na system samo 256 by nawet wystyarczyło ale rozumiem ze 500Gb musi być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, xXMateoXx320 napisał:

Jesli dysk ma być do gier to SSD na złączu SATA3 tez wystarczy i będzie tańszy (kwestia paru MILIsekund ładowania)

A na system samo 256 by nawet wystyarczyło ale rozumiem ze 500Gb musi być

 

Przy kompie do gier faktycznie NVMe-SSD to sekunda przewagi przy starcie systemu czy growych loadingach (sa wyjatki typu bodajze Far Cry 5 gdzie rosnie to do sekund pieciu), ale zastanawiam sie, czy wraz z szybkimi dyskami w nadchodzacych konsolach sie ta sprawa nie zmieni. Nie wiem, czy cos takiego moze rzutowac na porty na pecety, a oczywiscie dysk zawsze mozna dokupic. Chyba ze kolega z tych, co boja sie dotknac tych maszynerii w srodku, bo troche tak wyglada zwyczaj kupowania calej skrzynki co pare lat.

 

1 minutę temu, Dziarson napisał:

Má być koks na lata i dyski sata 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

Lepszy wielki SATA niz mala Adata! :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2X1TB to raczej nie mało 

W tych waszych wypowiedziach na temat sprzętu znowu widzę Polskią"oszczednosc" ten nie kręci bo nie widzi potrzeby ważne żeby było cicho, 2proponuje zamiast 2X1TB NVME  512+1TBssd sata nie wiem czy wy nigdy nie kupujecie sprzętu normalnie nie patrząc na to ile to kosztuje tylko na to jak długo to będzie wydajne? 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zartuje sobie z tymi dyskami ;) Spoko dyski dales, dla mnie az za duzo, bo sam nigdy nie przebilem 600GB - nie gram naraz w 10 gier. A co do kupowania sprzetu, to kupuje odpowiedni do moich potrzeb i preferencji, na ktory zwyczajnie nie szkoda mi kasy, bo rownie dobrze sie bawie na zacofanych konsolach. Szkoda mi bylo na 9900K, kiedy pewnie za rok dwa warto bedzie przeskoczyc na PCIe 4.0 i DDR5, a za roznice w cenie bede mial pewnie prawie plyte glowna, szkoda mi bylo na 2080S, a ponad 5K za Ti to imo chore pieniadze wzgledem roznicy w wydajnosci nad 2070S. Widzisz sens krecic 9700K i 2070S? Ja nie widze, wiec chce w zamian miec cicho :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...