Skocz do zawartości

Podbudowa starego komputera.


mwnnck

Recommended Posts

Witam, posiadam komputer Lenovo kupiony parę lat temu. Ogólnie miał być na początku przeznaczony do lekcji, czasami gier, wtedy nawet nie interesowałem się komputerami i został zakupiony w mediaexpert (tak przepłaciłem i to naprawdę mocno ale wtedy nawet się na tym nie znałem). Chciałbym trochę " ulepszyć " ten komputer, ponieważ od dłuższego czasu używam go do gier i sam też uważam że należałoby coś z nim zrobić już nawet do wykonywania podstawowych czynności. Od razu chciałbym powiedzieć że tak wiem, lepiej było by złożyć od nowa cały set lecz mam bardzo ograniczony budżet tak więc chciałbym go upgrade'owac stopniowo, na razie się uczę więc nie zarabiam a nie chce mamy obciążać moimi zachciankami, poza tym zawsze na wszystko dla siebie zbieram sam.

Jeśli ktoś chciałby wiedzieć jak się sprawdza w grach, no to sobie jakoś radzi, w GTA 5 na wysokich detalach i rozdzielczości 1920x1080 + jakieś  optymalne ustawienia innych opcji wyciągam normalnie po 45+fps. CSGO na wysokich bez dodatkowych opcji działa super.

Poniżej wstawiam całą specyfikacje komputera, będę wdzięczny jeśli ktoś mi doradzi od czego zacząć wymieniać komponenty i jakie. Chciałbym również wymienić obudowę, teraz jest jakaś totalnie zwykła obudowa z Lenovo która ma bardzo słabą wentylacje i mało miejsca.. Jeśli chodzi o zasilacz jest to jakiś no name 300W czyli zapewne tykająca bomba..

Dzięki!

 

1305716857_Beztytuu.png.fa5b4ff4d2950d0b6b7b8c4e36585afe.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xXMateoXx320 napisał:

w csie gra sie na najnizszych by zamiast ładnej trawy szybciej dostrzec wroga...

 

Na moje oko to jedyne co tu mozesz zmienić/ulepszyć to dodać 8Gb ramu DDR3 SDRAM

A jak brakuje miejsca to o ile jest miejsce to mozesz dokupić kolejny chyba ze masz duzo miejsca 

 

Ile masz budżetu na upgrade?

Narazie mogę przeznaczyc ok.1000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień kartę na jakiegoś używanego Radeona RX 470/480/570/580. Jeśli to obudowa low profile, to wtedy najlepszą opcją będzie GTX 1650 D6 w wersji low profile. Zasilacz zmień na np. Vero L3 (o ile wejdzie do obudowy) i dołóż RAMu. To jest najsensowniejsza opcja. Później zmiana procka na i7 4790, jeśli wyrwiesz w dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...