Skocz do zawartości

Kompatybilność elementów


Recommended Posts

@graczznumerempierwszym Zaczalbym od tego, ze trudno powiedziec, kiedy dostaniesz ten komputer. Tj. nie za tydzien czy miesiac, a raczej w przyszlym roku i wlasnie trudno powiedziec, w ktorym miesiacu. Glownie chodzi o dostepnosc 3080 i byc moze dojdzie do tego procek. Na twoim miejscu bym sie w takie preordery nie bawil, a kupil komputer, kiedy czesci beda dostepne od reki albo w opcji gorzkiej zlozyl kompa z RTXem 2000 czy jakakolwiek karta na przeczekanie i Ryzym 3000/Intelem (powinienes wiedziec, co wola twoje programy).

 

Co do samego zestawu, nie ruszajac tematu grafiki, procka, plyty i ramow, widze pare nienajlepszych decyzji:

 

Do czego potrzebujesz zasilke 1200W? Komp bedzie obciazany po parenascie godzin dziennie, ze warto brac cos z certyfikatem wyzszym niz Gold?

 

Od Dark Rocka 4 lepszy jest Scythe Fuma 2. Bardziej wydajny, cichszy i moze nawet tanszy. Jak chcesz procka krecic, to NH-D15. Dokup tez gramca Grizzly Kryonaut.

 

Obudowa SPC za 450 PLN az boli. Dostajesz jakosc obudowy SPC za 300 PLN, w ktorej doplacasz 50% za szybe i swiatelka na kijowych wentylatorach, ktore nie dmuchaja, a ciche tez nie sa. Zwyczajnie obawialbym sie pakowac do tej obudowy tak mocny sprzet, bo halas masz jak w banku, a byc moze dojda do tego problemy z temperaturami. Jesli chodzi o szyby i swiatelka: Pure Base 500 DX lub Dark Base 700. Jesli szyb i swiatelek byc nie musi, mozna kombinowac dalej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM na Cruciale Ballistix 2x16GB 3600MHz CL16. Zasilacz na Corsair RM850x, wystarczy w zupełności. Obudowa na Phanteksa P600S, o wiele lepszy wybór od skrzynki SPC, szczególnie w tym budżecie. Karta na ASUS RTX 3080 TUF Gaming. W kartach Gigabyte zapadają się wtyki od złącz zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał @Japanese Capacitor@Dziarson

po uwagach:

płyta zostaje B550 ze względu na chłodzenie pasywne radiatorem - mniejszy hałas i mniejsze ryzyko zepsucia, dodatkowo wsparcie LAN ponad 2.5Gbps

Obudowa wymieniona na https://www.x-kom.pl/p/460023-obudowa-do-komputera-be-quiet-silent-base-801-czarna-z-oknem.html bo światełka mi niepotrzebne

RAM zostaje 3200MHz, bo nie chcę OC, a powyżej tej wartości RAM jest z OC na płycie głównej, dla mnie liczy się stabilność

Karta Gigabyte zostaje, bo nie będę jej katować i jest tańsza

Zasilacz wymieniony na Corsair 850W

Wentylator wymieniony na be quiet! Dark Rock Pro 4 120/135mm ze względu na możliwe niższe temperatury procesora

Dodana pasta chłodząca 1g

Zaktualizowana lista: https://www.x-kom.pl/lista/8tzbdd9b6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RAM zostaje 3200MHz, bo nie chcę OC, a powyżej tej wartości RAM jest z OC na płycie głównej, dla mnie liczy się stabilność

W życiu wiekszej głupoty nie słyszałem .

Jakm niie właczysz profilu XMP top te twoje ramy pujdą na 2400Mhz na tej płycie mozesz wsadzić ram 4300Mhz właczasz profil i działaja to nie jest żadne OC tylko obliczona najlepsza wydajność wzgledem Hz i CL  przez producenta pamieci.

 

Do tego boisz sie awari wiatraczka a kupujesz płyte gigabyte :smiech:

Edytowano przez Dziarson
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@graczznumerempierwszym 

 

Corsair RMx to swietna opcja, jesli styka Gold. Tj. komputer nie bedzie obciazany po kilka/nascie godzin dziennie, a wtedy moglyby zrobic roznice rachunki za prad w przypadku wyzszego certyfikatu.

 

Ta Silent Base 801 moze byc zbyt goraca dla tego zestawu. Ogolem to slaba opcja w tym budzecie, bo swoje kosztuje, a ani specjalnie cicha, ani specjalnie chlodna. Wzialbym moja skrzynke z sygnaturki, bo to imo najlepsza opcja, a na pewno lepsza od 801. Obudowy bez okna beda cichsze.

 

Nie krecisz tego procka - Fuma 2. Krecisz - NH-D15. W pierwszym przypadku DRP4 jest strata kasy, w drugim bedzie slabszy od 15ki i moze nie podolac.

 

W przypadku karty zastanowilbym sie nad dolozeniem do Gaming OC. Eagle wg testow zly nie jest, ale nie widzialem bezposredniego porownania obu kart, a nizsze modele Gigusia nie zwykly byc dobre. Tj. nie takie zle na papieprze, a z roznymi wychodzacymi pozniej problemami z systemem chlodzenia. Np. karty Windforce, ktorych Eagle wydaje sie byc nastepca, mialy w zwyczaju tzw. fan rattling - mozesz sobie zobaczyc na yt. Sam z zasady nie kupuje najtanszych nierefow, bo to zawsze gorszy, tanszy uklad chlodzenia i kwestia jedynie tego jak bardzo. Poszperaj sobie za tymi kartami i sie jeszcze nad tym zastanow. Kase wydajesz niemala, wiec nie widze miejsca na przycinanie na czyms tak istotnym jak grafika ;) W razie czego mozemy pomyslec nad jakimis nieodczuwalnymi oszczednosciami w reszcie zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...