Skocz do zawartości

Asus TUF A17 vs Acer Nitro 5


Gość Michał

Recommended Posts

Cześć wszystkim! Mam nadzieję, że mogę tu zadać tego typu pytanie. Szukam nowego laptopa, budżet to około 4000 (może być nieznacznie przekroczony). Główny cel to trochę intensywna praca biurowa / research (różne programy office, programy do wyświetlania manuskryptów, słowniki, sporo kart przeglądarki - wszystko otwarte jednocześnie). Jednocześnie chciałbym móc od czasu do czasu pograć w nowsze i starsze produkcje, nie przejmując się specjalnie ich wymaganiami - najczęściej byłby to pewnie po prostu Skyrim na modach, więc o wymagania nie ma chyba co się zbytnio martwić... :>, ale czasem chciałbym też spróbować nowszych gier. Przede wszystkim jednak zależy mi na wydajnym komputerze, który będzie w stanie pracować nawet po 4/5 latach (oczywiście nie z tą samą efektywnością). Po wstępnych poszukiwaniach wybrałem 2 modele: Asus TUF A17 i Acer Nitro 5 - dokładne specyfikacje w linkach:

https://allegro.pl/oferta/mocny-asus-tuf-gaming-a17-ryzen-16gb-512gb-ssd-9879654585

https://allegro.pl/oferta/acer-nitro-5-i7-9750h-15-6-16gb-512-pcie-gtx-1650-9872637335

 

Byłbym ogromnie wdzięczne za ewentualne wskazówki, czy podane modele spełnią moje (wiem, że niezbyt sprecyzowane) wymogi. Może też znacie jakieś inne, warte uwagi modele z tej półki cenowej? Dziękuję i pozdrawiam!

 

PS - zastanawiam się także, czy zakup na allegro jest tego wart. Jednak kupowałbym od sprzedawców z wieloma dobrymi opiniami. Natomiast w sklepach te same modele są kilkaset zł droższe - nie wierzę też zbytnio w ich gwarancje i zapewnienia (podejrzewam, że w wypadku awarii i tak będę musiał naprawiać laptop za własne pieniądze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...