Skocz do zawartości

AOC CU34G2X Curved, a działanie złącza DisplayPort


Gość Michał

Recommended Posts

Kabel otrzymałem dnia dzisiejszego. Sprzedawca informował mnie, że jest to kabel DP 19 pin, jednakże dalej obraz nie jest wyświetlany. Dzisiejszego wieczora będę rozbierał kable DP, które posiadam.

Tylko moje pytanie jest jeszcze takie:

Czy mam odłączyć z dwóch stron 20 pin czy tylko z jednej strony? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Michał napisał:

Kabel otrzymałem dnia dzisiejszego. Sprzedawca informował mnie, że jest to kabel DP 19 pin, jednakże dalej obraz nie jest wyświetlany. Dzisiejszego wieczora będę rozbierał kable DP, które posiadam.

 

Nie rób tego póki co

 

2 godziny temu, Gość Michał napisał:

Czy mam odłączyć z dwóch stron 20 pin czy tylko z jednej strony? 

 

dwudziestopinowa czesc jest tylko jedna (schemat i numeracje wyslalem gdzieś w tym watku)

 

Tylko z 1strony - z drugiej strony jest pin numer 1 ;d 

 

 

Może to być też wina opcji over clocking na 120 hz- ustaw na 144Hz

 

Sprawdź też czy DSR masz wylaczone --- zeby zmienić w koncu tą rozdziałke

image.png.cd9a3ca63205c17c18b6f58b55e21860.png

(domyslnie jest 4x.0 chyba)

 

 

 

 

WAZNE byś powiedział jeszcze jaka masz karte graficzną i najlepiej dał linka do jej strony producenta bo może też byc tak ze twoje GPU ma HDMI/DP w starszych wersjach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jeszcze nie odłączyłem 20 pin z dwóch kabli DP.

2) Mam wyłączone DSR.

3) Posiadam kartę graficzną MSI GeForce GTX 1050Ti Gaming X 4GB.

4) Co do ustawień karty graficznej mam ustawienia domyślne. Nigdy nawet odrobinę nie podkręcałem karty, bo przecież jaki jest sens podkręcać budżetową kartę? Gdybym posiadał możliwość zakupu w roku 2017 minimum GTX1070 to na pewno bym poświęcił czas na odnalezienie ustawienia podkręcenia, jak najlepszego. Polecasz je sprawdzić programem MSI Afterburner dla pewności?

5) Ustawiłem nieobsługiwaną rozdzielczość dla mojego monitora w panelu sterownika od Nvidii, jednakże przy ustawieniu 3440x1440p oraz 144Hz komputer się po prostu resetuje, a monitor informuje mnie o braku sygnału. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2021 o 11:30, Gość Michał napisał:

Podłączyłem dnia dzisiejszego kabel HDMI 2.1 z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-hdmi-profesjonal-opticum-1-8m-uhd-8k-10151782433?snapshot=MjAyMS0wMi0xNFQxMjozMTo1MC4zNTZaO2J1eWVyOzZmNDcyZDZjMTM3N2I5ZjA3ZTk1NDI2ZGZlZWYxNGM1ZjFjZmU5YjAzOTYzNTJkZmZkYTY4MGMxNDEyYzU0NWQ%3D

jednakże nadal posiadam maksymalne odświeżanie na poziomie 100Hz przy rozdzielczości 3440x1440. Na FullHD mam tylko 120Hz.

 

Nic to nie zmienia jak masz port HDMI 2.0 w monitoze .

nieszukał bym problemu w kablu bo jak by był zły to by nie wyswietlił pelnej czestotliwosci w monitorze 4 k u mnie hdmi wyswietla 30Hz przy4 k :D

 

@Michagm zacznij najpierw czytac a potem pisac. Bo albo nie czytałes tematu od pooczatku albo masz dobra pamiec ale krutką :D

 

komputer się po prostu resetuje

Jako ze poprostu restartuje czy tylko miga czy coś ?

Masz w domu inne urzadzenie posiadajace port DP ?

Moze kogoś kto mal lapka z DP albo sąsiada z kompem zeby sprawdzić monitor. Bo tak to wykupisz wszystkie kable z allegro i i tak nic z tego nie bedzie jak monitor ma wade fabryczną albo twoja karta nie daje rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to patrząć na GPU a nie na monitor można dojść do wniosku ze

https://pl.msi.com/Graphics-Card/GeForce-GTX-1050-Ti-GAMING-X-4G/Specification

 

złącza jakie posiada to: DisplayPort (Version 1.4) / HDMI 2.0b / DL-DVI-D

 

Według wikipedii image.png.f6229c8c05253a7ff45505052295a4da.png

wersja B nie obsługuje tyle

Jeśli zaś chodzi o Display port to wersja 1.4 obsługuje;

maksymalne limity nie zmieniły się od DisplayPort 1.3 (4K 120 Hz, 5K 60 Hz, 8K 30 Hz). (https://pl.wikipedia.org/wiki/DisplayPort

więc na 110% tu kabel nie ma już znaczenia i nawet nie był potrzebny inny jeśli chodzi o DP (my bad)

 

Jeśli chcesz te 20Hz więcej to może jest adapter pod GPU co by ci pozwolił na uzyskanie jakości jak na wyższej wersji ale w to wątpie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej i trzeba poszukać Ustawienie/Menadżer Urządzeń UpPost 

 

Dnia 13.02.2021 o 16:54, Michagm napisał:

Ustawienie Ekranu > Ekran > Zaawansowane ustawienia wyświetlacza > Wyświetl właściwości karty dla wyświetlacza > Monitor > Ustawienia Monitora : Częstotliwość odświeżania ekranu 60Hz-144Hz

 

Najłatwiej znaleźć w Menadżerze Ustawień > Monitor > Ustawienia Monitora : Częstotliwość odświeżania ekranu

 

Generic Pnp monitor.jpg

 

To jakim cudem że u mnie jest 75hz na zwykłym DVI :witojcie2:a L1953TR ma tylko 60hz . Ustawienie odświeżanie z programu AMD CCC nie pozwolił mi 75hz czyli max 60Hz ?!?!

 

Dnia 20.02.2021 o 19:19, Dziarson napisał:

@Michagm serio korwa ty normalny nie jesteś na 19.w twj rozdzialce masz 75Hz no ja pierdole korwa lprzeciez to normalne FHD po OC w twojej rozdzialce normalnie robi 75Hz ale chyba nie ogarniasz tematu jak nie masz nic do powiedzenia to się lepiej nie wypowiadaj. 

Przykro Moravy'ciu bo gadać głupoty i wiesz lepiej niż ja mam monitor L1953TR albo niż firma/producent LG czyli jesteś inżynierem . Nawet nie widzisz obrazka Ustawienia Monitora : Częstotliwość odświeżania ekranu a AMD CCC

 

1953TR#1.jpg

1953TR#2.jpg

1953TR#3.jpg

1953TR#4.jpg

1953TR#5.jpg

1953TR#6.jpg

1953TR#7.jpg

 

A na końcu masz ode mnie mądralski @Dziarson:fuck: 

 

Później sprawdzę z adapterem HDMI @xXMateoXx320

Ciekawe jaki będzie Efekt : Ustawienia Monitora Vs CCC Vs AMD Radeon setting 

IMG_20210221_184559639_wynik.jpg

IMG_20210221_184638197_wynik.jpg

IMG_20210221_184710014_wynik.jpg

IMG_20210221_184718491_wynik.jpg

 

1953TR#8.jpg

Dziwne że mogę 1920x1080 :rotfl:

1953TR#9.jpg

Nie ma takiej opcji 75Hz tylko maksymalnie ledwo 60Hz...

1953TR#10.jpg

1953TR#11.jpg

1953TR#12.jpg

1953TR#13.jpg

1953TR#14.jpg

1953TR#15.jpg

1953TR#16.jpg

1953TR#17.jpg

1953TR#18.jpg

Wniosek jest taki że Adapter Hdmi + DVI ma większe możliwości Częstotliwość odświeżania ekranu niż sam/bez adaptera DVI/D-Sub

 

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Poprawka)

Panowie, więc ostateczna konkluzja, jaka może być mojej sytuacji?

a) Wadliwe porty Displayport w monitorze?

b) Karta GTX1050ti nie obsłuży 1440p w 144Hz na kablu HDMI? Aktualnie mam podłączony kabel HDMI 2.1, który oferuje 100Hz przy rozdzielczości 3440x1440p.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem parę dni temu do producenta monitora i z dniem dzisiejszym otrzymałem odpowiedź, że monitor mi zostanie wymieniony na nowy.

Free sync nie włączałem. W tym aspekcie jest ustawienie domyślne.

Informacje o aktualnym odświeżaniu znalazłem w panelu sterowania w Windows 10. Nawet w ustawieniach karty graficznej też w jednej zakładek miałem informację o 100Hz.

W menu monitora też jest informacja o 100Hz przy rozdzielczości 3440x1440p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent AOC mówi jasno :

AOC CU34G2X Curved.jpg

Jak podłączyłeś ?

Monitor DP > GPU HDMI 

Monitor DP > GPU DP

Monitor HDMI > GPU DP

Widzę że też można Monitor DP/HDMI > GPU DVI-D [najgorsza opcja]

 

22 godziny temu, Gość Michał napisał:

Pisałem parę dni temu do producenta monitora i z dniem dzisiejszym otrzymałem odpowiedź, że monitor mi zostanie wymieniony na nowy.

Free sync nie włączałem. W tym aspekcie jest ustawienie domyślne.

Informacje o aktualnym odświeżaniu znalazłem w panelu sterowania w Windows 10. Nawet w ustawieniach karty graficznej też w jednej zakładek miałem informację o 100Hz.

W menu monitora też jest informacja o 100Hz przy rozdzielczości 3440x1440p.

Jeśli masz 100Hz to masz podłączone Dp > HDMI albo odwrotnie HDMI > Dp

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Aktualnie mam podłączony kabel HDMI 2.1,

jeden Huj jaki masz kabel HDMI mozesz miec nawet wersje 247/156 nie ma to znaczenia wszystkie kable HDMI sa takie same złacza sa inne masz 2.0 100Hz max

 

image.thumb.png.e4252f1560c2f775c67f36096cc61cb8.png

Takie sa kable HDMI nie ma kórwa innych czego nie rozumiecie .Złącza obsługuja rózne  przepustowosci ale to rorbi kontroler. 19pinów w HDMI A  koniec kropka ende .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Otrzymałem nowy monitor od AOC, taki sam model lecz po prostu nowy.

Na DisplayPort nie ma w ogóle przesyłu obrazu tylko na ekranie jest komunikat: Brak sygnału.

Sądzę, że przy czyszczeniu komputera sprężonym powietrzem dostał się kurz lub inny typ zabrudzenia. Na szczęście, gdy sytuacja na rynku podzespołów komputerowych się drastycznie zmieni to zamierzam wymienić komputer na nowszą jednostkę. Przed zakupem monitora 34 używałem monitor 24 calowy, jednakże na starym monitorze nie korzystałem z portu Displayport. Kartę graficzną posiadam od sierpnia 2017. 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie, udanego marca 2021. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...