Skocz do zawartości

Modding womiera k87 - czyli klawiatury, z której nie da się korzystać ze stockowych częsci :D


xXMateoXx320

Recommended Posts

klawa-main.png.98d527214d294c20eeb50f073282325a.png

 

Szukając klawiatury z mocnym poziomem RGB natrafiłem na Womiera K87. Jest to klawiatura o rozmiarze 80% - czyli pozbawiona numerycznej części. Urządzenie możemy zamówić na Aliexpress z gateronami black/red/brown/blue/yellow/silent red, jeśli switche nie przypadną nam do gustu dzięki konstrukcji hotswap możemy śmiało bez lutowania wymienić je na prawie wszystkie inne mechaniczne switche. Struktura wewnętrzna materiału obudowy pozwala światłu na zjawisko refrakcji w ogóle konstrukcji, dając tym samym większe i barwniejsze efekty świetlne. Sama obudowa jest wykonana z trwałego matowego akrylu wydrukowana precyzyjnie w drukarce CNC, lecz przy mocnejszej (wręcz niemożliwej w normalnych warunkach) sile lekko się ugina ale nie skrzypi :)

 

Działanie: 

  • Typ: Klawiatura mechaniczna
  • Przełączniki: do wyboru z pośród gateron black/red/brown/blue/yellow/silent red

Keycapy:

Typ: Double-injection

Mocowanie: Cherry

Tworzywo wykonania keycapów: ABS

Klawiatura: potem dopisze

 

W przedstawionym powyżej produkcie zamierzam wymienić stabilizatory ponieważ stockowe są bardzo słabej jakości jak i lubnąć switche i staby (stabilizatory).

 

|| Interfejs: type-c 3.1 Waga: 810g Pakiet zawiera: 1 * klawiatura mechaniczna K87 RGB 1 * kabel typu C. 1 * instrukcja obsługi ||

Womier ma konstrukcję floatkey czyli switche są widoczne poza obudową co wpływa negatywnie na akustykę jednakże nie ma problemu z zmienieniem obudowy na jakąś z drewna, akrylu czy aluminum by zakryć efekt floatkeya jeśli zachowa się odpowiednie rozmiary i rozmieszczenie na 11 śrób

testfragment wyżej 

-------

Postanowiłem pozbyć się starej membrany i wymienić ją na coś o parę poziomów wyżej. Wybór padł na womierk87 ze wzgledu na hotswap i możliwości moddingu ponieważ... nudze sie w domu ;d

Klawiaturę od poczatku zamierzałem lubnąć i zmienić staby(stabilizatory), które też clippne.

 

Sam proces lubowania polega na rozebraniu switcha (co ułatwia hotswap) i posmarowaniu smarem wszystkich czesci z ktorych składa się switch. Jeśli chodzi o lubowanie stabów to jest to jeszcze prostsze - smaruje się metalowy pręcik i tyle w sumie. Jeśli chodzi o clippowanie to dotyczy to tylko stabilizatorów - albowiem ucina się dwie nóżki od hostinga. (górna lewa i dolna prawa)

image.thumb.png.4bc72d2983d23c4aa9016e958a00d3f2.png

IMG_20210311_095127.jpg?width=511&height

IMG_20210312_084739.jpg?width=912&height

(zdjęcia przed clippowaniem, bo zapomniałem pózniej zrobić :( )

Narazie nie mam smaru więc wymieniłem tylko staby, którę potem też lubne :)

róznica miedzy stockowymi (białymi)(nie ma ich na zdjeciu wyzej) a everglide (czarnymi) https://drive.google.com/file/d/1i4PsFoPDCmdaCTrdsphi8jOrxb8HfFwR/view?usp=sharing

 

Soundtest porównawczy wkrótce!

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...