Skocz do zawartości

Kontroler wideo 3W.


Gość kamil

Recommended Posts

Gość kamil

Cześć, ostatnio sformatowałem komputer, niestety mam lekkie problemy. Chodzi o częste blue screeny. Odkryłem, że dzieją się po aktualizacji windows nvidia display. Sprawdziłem menedżer urządzeń i jest tam kontroler wideo w3, który ma koło siebie żółty wykrzyknik. Okazało się, że jest on od nvidi i chyba powinien działać. Blue screeny powstawały tak, że windows chce zażądać instalacji urządzenia. Następnie znika kontroler a w kartach graficznych pokazuje sie nvidia, której ogólnie nie widać gdy się tego nie zrobi tylko intela widać.  

Gdy chciałem zrobić aktualizacje do kontrolera wideo w3 pisało, że nie było sterowników. Potem zrobiłem kolejnego formata, pierwsze co zrobiłem to chciałem zainstalować sterowniki dla tego w3 i sie faktycznie instalowały, ale nastapil po jakims czasie blue screen.

Proszę o pomoc.

 

Mój laptop - lenovo ideapad 330-15ikb.

 

Wysłałbym zdjęcia, ale niestety nie mogę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil
2 godziny temu, tomcug napisał:

Jeżeli masz w laptopie jakiegoś GeForce czy Radeona, to wtedy jest z dodatkowym GPU. Jak nic Ci o tym nie wiadomo, to pewnie tylko integra.

Mam geforce mx150, karta jak pamietam tylko dla laptopów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pobierz sterownik i spróbuj zainstalować:

 

https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/176371/pl

 

Jakby nie chciały się zainstalować, to będziesz musiał najpierw te zainstalować (to dla grafiki z procesora):

 

https://downloadcenter.intel.com/pl/download/30381/Grafika-Intel-sterowniki-DCH-dla-systemu-Windows-10

 

Aha, i na koniec bardzo ważna rzecz. Jaki błąd wyświetlał się na niebieskich ekranach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil
55 minut temu, tomcug napisał:

W takim razie pobierz sterownik i spróbuj zainstalować:

 

https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/176371/pl

 

Jakby nie chciały się zainstalować, to będziesz musiał najpierw te zainstalować (to dla grafiki z procesora):

 

https://downloadcenter.intel.com/pl/download/30381/Grafika-Intel-sterowniki-DCH-dla-systemu-Windows-10

 

Aha, i na koniec bardzo ważna rzecz. Jaki błąd wyświetlał się na niebieskich ekranach?

Błąd przed formatem to - nvlddmkm.sys

Aktualnie nie pokazuje mi kontrolera wideo w3 i tego błędu więc już nie ma bluescreenów, ale również nvidii, rano probówałem zainstalować driver do nvidi to pisalo ze niezgodnosc i nie moze znalesc i pokazuje tylko intela jako karte wszedzie.

Zeby zainstalowac tego intela musze go odinstalowac? I potem zainstalowac go i potem nvidie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil
59 minut temu, tomcug napisał:

Rzeczywiście nie ma karty NVIDII, dziwne. Ona tak sama zniknęła czy wyłączyłeś w BIOS-ie? Bo szczerze powiedziawszy, niebieskie ekrany z błędem sterownika NVIDIA oraz takie znikanie karty przemawiają za usterką sprzętową.

Nie wyłączyłem nic w biosie, jedynie format ale to przez pendriva. I nawet jak odpalam tryb awaryjny to jej nie ma a jak byly blue screeny to byla w tym trybie.

Może to w środku się zepsula?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil
3 godziny temu, tomcug napisał:

Niestety na to wygląda, że karcie NVIDII się umarło :kwasny:

to już takie ostatnie pytanie, ile by takie coś kosztowalo i trwało? o ile wiesz oczywiscie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Noritsu

Zrób reset biosu do wartości domyślnych i sprawdź czy karta nie pojawi się ponownie w menedżerze urządzeń. Jeśli GPU umarło to naprawa jest możliwa, ale nieopłacalna. Możesz ewentualnie wysłać lapka do Daniela Rakowieckiego (ma kanał na YT) do sprawdzenia i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil

mam jeszcze pytanie, czy dalo by sie nvidie wymienic na amd radeon? bo ze starego laptopa mam dzialajacego amd ale idk jak z wymiana zeby jakąkolwiek karte meic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...