Skocz do zawartości

Podwieszenie monitora Compaq LA1905WG a ściany z karton-gipsu


kosa0flaf

Recommended Posts

Cześć!

Cenię sobie przestrzeń na biurku, w związku z czym postanowiłem podwiesić monitor HP Compaq LA1905WG na ścianie.

Zakupiłem najtańszy uchwyt Maclean MC-596 dostosowany do rozstawu śrub 100x100mm w standardzie VESA

Problem w tym, że zupełnie zapomniałem o tym, że w moim pokoju są ściany wykonane z karton-gipsu o grubości 12mm, który jest podtrzymywany od spodu przez drewniane listwy, lecz niestety nie znam ich rozstawu, a akustycznie nie da się rozpoznać, gdzie są.

I tu pojawia się pytanie: Czy monitor, który waży ok 6kg utrzyma się jeśli zastosuję dodatkowo kołki rozporowe? Ktoś próbował? Niestety uchwyt montowany jest do ściany za pomocą tylko jednej śruby. Może wcześniej wspomniany kołek pomoże? Z tego, co pamiętam, to listwy rozstawione są dość gęsto i jest promil szansy, że to do niego uda mi się przymocować monitor. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu montowałem w pokoju wszystko na ścianach takimi kołkami:
slimak-do-regipsu-nylonowy-driva.jpg
Są to specjalne kołki do płyt gipsowo-kartonowych. Pierw wkręca się kołek w płytę (specjalna końcówka powinna być w zestawie), a potem w kołek wkręca się śrubę. Półki drewniane się na nich trzymały, to i taki lekki monitor powinien się utrzymać ;) 

Jak już będziesz montował uchwyt do płyt, to wywierć w nim jeszcze z dwie dziury, żeby lepiej rozłożyć ciężar.

Oczywiście najlepiej byłoby przykręcić monitor prosto do belki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...