Skocz do zawartości

Nowy komputer przysłany przez firmę z wykrzywionym chłodzeniem CPU


Gość Keyzone

Recommended Posts

Gość Keyzone

Cześć,
zamówiłem w jednej firmie (bardzo dużej) cały zestaw komputerowy, który został przez nich złożony i przetestowany. Po otwarciu i zdjęciu wkładu zabezpieczającego zobaczyłem, że chłodzenie CPU Noctua NH-D15S , które normalnie na wszystkich zdjęciach jest proste, akurat u mnie jest mocno przechylone (wysyłam zdjęcie). Zatem nawet nie włączyłem kompa tylko wysłałem zdjęcie zgłoszenie reklamacyjne, które zostało zaakceptowane. Muszę oczywiście kompa odesłać. Moim zdaniem wykrzywienie nie spowodował transport tylko za gruba warstwa wkładu (nomen omen!!!) zabezpieczającego, ponieważ miedzy ścianą obudowy a końcem chłodzenia było mało miejsca. A tam właśnie ktoś włożył rozpulchniający się plastyczny wkład.
I teraz o co mi chodzi:
Zadzwoniłem do nich i przewidują oni wymianę chłodzenia na nowe. Ale podstawowe pytanie jaki mi się nasuwa, to czy wygięcie chłodzenia nie mogło też spowodować jakiego naprężenia mechanicznego na procesorze i płycie głównej, które może po czasie doprowadzić do wadliwej pracy. Nie znam się na tym, ale nie chce, żeby ktoś mi tu wciskał kit.
Jakie jest wasze zdanie? Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jak ci wymienią chłodzenie na nowe to powinni przetestować pod kątem sprawności podzespołów (mam na myśli przede wszystkim płytę główną i procesor). Na zdjęciu nie widzę mechanicznych uszkodzeń,natomiast fakt,chłodzenie było wygięte mocno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płycie głównej niemal na 100% się nic nie stało. Chłodzenie w takim stanie da się wyprostować, ale powinieneś zażądać, żeby przysłali Ci nowe, a Ty im odeślesz to (sprzedający powinien pójść na taki układ). Dobrze Ci radę, ogarnij to bez wysyłki całego kompa, bo radiator odkręcisz i przykręcisz bez najmniejszych problemów we własnym zakresie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy to, że mówią, że przetestują oto wystarczający argument, żeby się godzić tylko na wymianę chłodzenia... To komp potrzebny mi do pracy gdzie liczy się czas. To, że jest na gwarancji jest istotne, ale przede wszystkim chcę mieć jak największa pewność, że mi po roku albo dwóch nie siądzie z tego powodu. Bo to będzie kolejna wtopa czasowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keyzone nie sabo tylko po co jak w za 3 miesiace drr5 i alder lake.
Dla mnie 3600 cl18 RGB to gówno :D bo nie liczy sie ilość tylko jakosc .(wołał bym 4x16Gb 3600cl16 albo to co mam ja 3800 cl14ale tu masz 32GB za 2200zzł a nie 64 za 1800zł :D

Co robisz na tym  kompie sie pytam .

Najlepiej jak byś otworzył bude z drógiej strony obejrzał dobrze płyte potem wyjął karte graficzna i sprawdził port czy jest cały .

Odpalił OCCT sprawdził jak sie sprawy maja napisał do nich zeby przysłali ci nowe chłodzenie a ty im stare odeslesz bo jak piszesz czas to kasa .

Bo jak odeslesz im kompa to ci chłodzenie wyprostuja i odesla spowrotem bo nie wierze ze ci włoza nowe za 300zł bo by cały zysk sie poszedł jebać.

 

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go nawet nie włączyłem. Po prostu po otwarciu zobaczyłem co jest grane i złożyłem reklamację. Oddaje w całości i teraz chce zdecydować czego się domagać i nie poświęcać no to więcej czasu, bo to kosztuje. Jeśli chodzi RGB, te same kości bez RGB były droższe. Nie wiem dlaczego, ale tak było. Mi to RGB do niczego nie jest potrzebne. Czy potrzebuje 64GB? Tak, potrzebuję, być może nawet więcej. Mogę rozbudawac do 128GB. Decyzję pozostawiłem na później. Jeśli chodzi o DDR5 nie mogę czekać 3 miesiące. 

 

Edytowano przez keyzone
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kóler

ASRock B550 Taichi to pewnie ta płyta i nie wiem dlaczego ona do tego cienkusza procesorka - ładnie wygląda, ale na pewno nie do tego procka, cieniasa.

Płyta wypas, czyli DROGA jak *uj a procek cienias.

A karta faktycznie włożona w drugi slot a powinn a być w slot 1. Ogólnie jakiś tępak to składał a nie sklep. Jak sie nie ómi to sie nie biere do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kóler

ERRATA ! Moja wina ! Moja ! Nie wiemy jaki procek !  :fuck: 

Wszystko wypas DROGO, górna półka cenowa: NOCTUA, BeQuiet i tak *ujowo ktoś to złożył ???  POLAK POTRAFI !  :flaga:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...