Skocz do zawartości

Jaki rodzaj matrycy w monitorze do gier ?


Gość Krzysiu

Recommended Posts

Witajcie mam dylemat z jaka matrycą kupić monitor. 24" 1500zł
TN - słabe kąty widzenia i kolory. IPS- smużenie , srebrzenie , wieksze czasy reakcji. VA niby tez nie jest idealna . Podobno matryca AMVA+ jest czyms z zaletami TNki i IPSa
Czy to prawda ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMVA to jest MVA o większej przepuszczalności światła - czyli przy podświetleniu, dajmy na to, 250 cd/m2 masz jaśniejszy obraz, niż na typowej matrycy VA przy takiej samej luminancji. Nic więcej :) I jeśli już musiałbym uogólniać - a nie powinno się tego robić - to konsumenckie VA smużą częściej niż IPS-y.

TN to nie dramat. Gamingowe TN to dramat, ale to wynika nie tylko z samego typu matrycy, ale także podejścia producenta. Szybkość przedkładana jest nad jakość.

 

Musisz powiedzieć, w jakie gry grasz - bo jeśli np. MOBA czy RTS, to nie musisz patrzeć tak na szybkość jak przy FPS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W csa nie gram ale gry typu mafia , gta , jakies wyścigi, symulatory , survivale . Ja wiem ze nie siedzi sie do monitora bokiem ale chyba z Tnki nie był bym zadowolony :P
mi 144 nie potrzebne od urodzenia gram na 60 i dobrze mi z tym :D jakies matryce LG ? Samsunga IPS 5ms, chociaz to czasy GTG a to chyba gorszy czas :P ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobic, mam gtx 980. Ogolnie znalazłem cos takiego LG 27MP68HM-P , ja wiem ze to 27" ale ma bardzo cienka ramke. Widziałem w sklepie  i fajnie to wyglada nie wiem natomiast jak sprawdzało by sie w grach . Słyszałem ze iiyamy na IPS smuża. Co ja mam w koncu wybrać :( Może PLSa Samsunga ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka matryca 60 Hz z dynamiczną synchronizacją daje lepszy efekt niż te całe "hyrce".

 

59 minut temu, Gość Krzysiu napisał:

To co mam zrobic, mam gtx 980. Ogolnie znalazłem cos takiego LG 27MP68HM-P , ja wiem ze to 27" ale ma bardzo cienka ramke. Widziałem w sklepie  i fajnie to wyglada nie wiem natomiast jak sprawdzało by sie w grach .

Od tego LG wolałbym to https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_monitora_philips_276e7qdsw_najlepszy_27_calowiec_za_okolo_950_zlotych-338.html

Właśnie na PLS-ie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...