Skocz do zawartości

Upgrade PC


azneme

Recommended Posts

Dzień dobry, kupiłem komputer jakieś 4 lata temu z poniższą specyfikacją:

  • Intel Core i5-7400
  • GoodRam GYS2400D464L15S/16GDC (DDR4 8GB PC4 - 19200 DIMM)
  • Dysk HDD 1tb
  • Nvidia GeForce GTX 1050 Ti

Sprzęt coraz bardziej muli, o grze w jakąś nowszą grę można całkowicie zapomnieć. 
Chciałbym się Państwa zapytać czy jest możliwość tanim kosztem wymienić lub dokupić np. ram? Czy to coś da czy trzeba by było inwestować w jakiś nowy procesor / kartę graficzną?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz płytę główną,gdyż tutaj nie dodałeś o niej informacji,a to ważne. Na pewno kup sobie SSD,jeśli nie masz. W prawdzie fps w grach nie doda (jedynie krótsze czasy wczytania lokacji),ale poprawi szybkość działania i responsywność systemu. Ram w sumie też można dokupić,żeby było 16 GB - BTW. masz Dual Channel (2 kości) ?

O upgrade GPU póki co zapomnij,od ~roku jest nieciekawa sytuacja spowodowana wysokimi cenami kart graf.,przerwanymi łańcuchami dostaw (to jest w ogóle cyrk!) oraz kopaniem kryptowalut przez górników na kartach graficznych. Nie wiadomo kiedy nastąpi poprawa,ale na chwilę obecną na to się nie zanosi.

Edytowano przez Spl97
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szybszy ram niż 2400 MHz nie wejdzie. Widzę,że do tej pory ram masz (jako,że jest u ciebie tylko 1 kość zamontowana,przez też tracisz na wydajności) Single Channel.

To co zalinkowałeś,będzie kompatybilne lub kup sobie zestaw 2x8GB obojętnie których pamięci DDR4-2400 CL15 np.takie co prawda CL14,ale tu mogą być bądź jeśli chce się taniej to poszukać po allegro czy olx. Czyli ram dokupić,dodatkowo wcześniej pisałem o zakupie SSD,jeśli go nie masz (nie wiem jaka pojemność dysku cię zainteresowała). Już na tym etapie,jak to zrobisz będzie lepiej twój PC chodził.

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16-gb-2400mhz-cl14-cmk16gx4m2a2400c14-714143/

 

A reszta? O GPU już wspominałem,a procesor? Czy wymieniać na i7 7700,skoro używki kosztują ~800 zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...