Skocz do zawartości

Problem z PC po dolozeniu RAM i dysku.


marian999

Recommended Posts

Witam tworząc długą historie krotką postanowiłem ulepszyć sobie PC, dokupilem 16gb ram oraz dysk SSD 256gb po dolożeniu tego zestawu PC zaczal sie "randomowo" zacinac, po zacince reset do biosa a w biosie informacja ze nie ma dysku SSD M2 [na ktorym mam windowsa] po prostu go nie ma, wtedy musze wylaczyć PC zasilaniem i jak ponowie wlacze go od zera to sie wlącza i dysk SSD m2 jest widoczny.

 

Specyfikacja PC

plyta b350 tomahawk

ryzen 5 1600

Pamięć RAM Corsair DDR4 3200 4x 8gb [ustawione ramy mam na 2667 bo myslalem ze przez wysokie taktowanie wywala system]

dysk ssd m2 180gb [wpiety w plyte glowna]

nowy dysk ssd zwykly 256gb

zasilacz 600w

grafika msi geforce 1060 3gb

 

Windows10 64bity

 

Ogolnie wywala PC rzadko i randomowo [ nie podczas najwiekszego obciazenia] od ostatnich zmian ktore mialem nadzieje mialy naprawic problemy mineli 32h okolo i dzis w nocy podczas 0 obciazenia PC sie wywalil.

 

Z kolega doszlismy do wniosku ze moze byc to wina PCI-e i w biosie zmienialem opcje co do tego "testowo" no bo sie jakos wielce nie znamy :P  dlatego do Was na forum zawitalem bo juz nie mam pomysłów jak by to mozna naprawić. Lecz ustawienie widoczne na zdjeciu nie pomoglo, moze trzeba tam inaczej ustawic? a moze zupelnie gdzie indziej lezy problem? Jesli potrzeba informacji to prosze pytac, z góry dziękuje za pomoc i o nia prosze :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...