Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy z kodem w Visual Basic 2010!


Gość

Recommended Posts

Witam! Potrzebuję drobnej pomocy z kodem na zmianę koloru paska postępu w stylu win7 w VB 2010... Nie wiem czy ktoś tu zna ten język programowania ale jeśli tak to proszę mi pomóc! Mam kod wzięty z poradnika i nie wiem jak dodać możliwość dodania innych kolorów niż te 3 które są! Powie mi ktoś? Pod spodem zamieszczam cały kod:

 

Public Class Form1
    Declare Auto Function SendMessage Lib "user32.dll" (ByVal hWnd As IntPtr, ByVal msg As Integer, ByVal wParam As Integer, ByVal lParam As Integer) As Integer
    Enum ProgressBarColor
        Green = &H1
        Red = &H2
        Yellow = &H3
    End Enum
    Private Shared Sub ChangeProgBarColor(ByVal ProgressBar_Name As Windows.Forms.ProgressBar, ByVal ProgressBar_Color As ProgressBarColor)
        SendMessage(ProgressBar_Name.Handle, &H410, ProgressBar_Color, 0)
    End Sub
    Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        ChangeProgBarColor(ProgressBar1, ProgressBarColor.Red)
    End Sub
    Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
        ProgressBar1.Value = 100
        ChangeProgBarColor(ProgressBar1, ProgressBarColor.Green)
    End Sub
    Private Sub Button3_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button3.Click
        ProgressBar1.Value = 100
        ChangeProgBarColor(ProgressBar1, ProgressBarColor.Yellow)
    End Sub
End Class

 

Dziękuje za każdą pomoc i mam nadzieję że mi się uda!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym właśnie że ja aż tak się na tym nie znam i nie wiem jak to do końca zrobić... Wydaje mi się że wiem która linijka tego kodu stanowi problem ale nie wiem co zrobić aby dało się wprowadzić działające zmiany... Jeżeli kolega ma VB 2010, przetestował ten kod i spróbował wprowadzić w nim zmiany niech napisze mi jak należy zmieniać kod dla poszczególnych kolorów to bd wiedział... W każdym razie dziękuje za odpowiedź...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...