Skocz do zawartości

Kod rabatowy x-kom


Recommended Posts

3 minuty temu, twoja_babcia napisał:

Nie lepiej w tych pieniądzach iść w DDR5. Różnice w cenie są minimalne, zwłaszcza że płytę też wybrałeś dość drogą. W dodatku biorąc Intela 13gen wywalać za płytę na z690 - 1850 zł?

Część.
 

Nie jestem super biegły w tym temacie. Części do koszyka dodałem z konsultantem xkom na infolinii... 
 

Zaufałem osobie która się zna... Powiedział że ddr5 jako nowość są 'niestabilne' przez co nie są polecane na razie🤔 uwierzyłem...
 

Co w takim razie powinienem zrobić z płytą główną i resztą rzeczy?🤔
 

Dzięki za pomoc☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, twoja_babcia napisał:

Przede wszystkim, jakie ma być główne przeznaczenie tego kompa? Jeśli gry, to będziemy składać tak, żeby wyciągało jak najwięcej fps. 

Tak naprawde ma to byc komp uniwersalny na kilka lat. Ważne są, tak gry + inne zastosowania - różne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pozostaje kwestia czy na pewno potrzebujesz takiej drogiej płyty i aż 64GB RAM.

Z tego co widzę chcesz z WiFi i żeby dało się podkręcić procesor ale bez przesady (brak chłodzenia wodnego). Zoba to: RTX4080, wystarczający zasilacz z goldem i długą gwarancją, RAM w przyszłości będziesz mógł dołożyć dodatkowe np. 32 GB.

Ewentualnie jak chcesz dołożyć, to płytę możesz zostawić co miałeś na z690.

https://www.x-kom.pl/lista/szepvclcc

Wartość listy: 12 690,00 zł

I nie wiem czy nie wybrałbym nieco innej obudowy. Albo do tej dołożył jakiś wiatrak.

Kolink Observatory Y Mesh ARGB Black

Lian Li Lancool II Mesh C Performance Tempered Glass black

Edytowano przez twoja_babcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mike777___ napisał:

Część.
 

Nie jestem super biegły w tym temacie. Części do koszyka dodałem z konsultantem xkom na infolinii... 
 

Zaufałem osobie która się zna... Powiedział że ddr5 jako nowość są 'niestabilne' przez co nie są polecane na razie🤔 uwierzyłem...
 

Co w takim razie powinienem zrobić z płytą główną i resztą rzeczy?🤔
 

Dzięki za pomoc☺️

Ja jak zwykle na infolinni polecili to co jest drogie bez sensu i im nie schodzi kto kupuje takie dziwne pamięci .Ale wiadomo liczy sie prowizja ze sprzedaży . 

to co polecił twoja babcia OK ale wolał bym AIO do tego procka jak nie pszeszkadza ci brak RGB to arctic liquid freezer II 240 lub 280m ale ramy muszą być niskie.

i co do karty to bym sie zastanowił czy warto wyjebać 2000zł+ za tego gainwarda który żadnym koksem nie jest  i zamiast niego wziąc lepszą 4070TI 

Oczywiście jest jeszcze jedna sprawa jaki masz monitor albo jaki będziesz miał ???

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam szedł w 4080 bo kierowałem się łączną kwotą jaką ma w koszyku. Zamiast iść w oszczędność kasy, to po prostu w tej samej cenie wolałem uzyskać więcej FPS. Chociaż jak by się okazało, ze monitor FHD, to, hmmm...

 

I oczywiście dla siebie wybrałbym AIO, ale dla przeciętnego usera, powietrze jest jednak mniej problematyczne i trwalsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wiecej FPS a jaki to ma sens patrz na mój konfig ja mam beton 200FPS w apex legends 2K low i teraz mam problem bo chce wymienic monitor mam 2K 144 Hz a cche 240 mbo wiadopmo klatki się marnują teraz AIO nie jest takie lipne jak kiedys ale ostatnio widziełem jakies powietrzne za grosze co lepsze jest niż 90% wodnych 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermalright Peerless Assassin - taka trochę kopia Noctuny, ale daje radę. Cena szok (na Amazonie 179 zł).

Muszę mu się przyjrzeć. 

Ale jednak dobra AIO to nadal -10*C

Przy uśrednionej głośności nadal -3, -4*C

W każdym razie w tej cenie mega opłacalne chłodzenie. 

Edytowano przez twoja_babcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No mnie tu dziwi aż tak duża ilość RAM-u, bo przecież skoro ma być do gier to po co aż tak dużo? To zazwyczaj jeśli pracuje się na AutoCadzie, czy jakichś programach do grafiki 3D potrzebne są takie potwory. A do gier, to tak jak wspomniano lepiej iść w DDR5 no i nie potrzeba aż tak dużej ilości. Poza tym jeśli chodzi o rabaty to warto obczaić sobie tę witrynę bo jest tam sporo kodów rabatowych do tego sklepu. Także można konkretnie przyoszczędzić, a to zawsze jest spoko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...