Skocz do zawartości

Nowa karta do starego zestawu.


zybert

Recommended Posts

Witam,

niestety stara karta gtx 1060 wyzionęła ducha i potrzebuje kupić coś nowego. Mój budżet to 2500zł. Zastanawiam się też czy nie będę potrzebował dodatkowej wymiany zasilacza bo aktualny ma już 4 lat.

Specyfikacja starego zestawu:

- MSI B450 TOMAHAWK MAX

- be quiet! Pure Power 11 600w 80+Gold

-2x8GB HyperX 3333Mhz ddr4

-AMD Ryzen 5 5600X

-275gb SATA SSD

-SATA 3,5" 1TB 7200

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza to na pewno nie musisz zmieniać.  W tej cenie obecnie zostaje tylko dołożyć do RX6800 (bez XT). Chyba że chcesz popularną kartę i na dzień dobry ciąć jakość tekstur w nowych produkcjach to 3070.

Edytowano przez haps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja bym poszedł w innym kierunku (zakładając "granie" w FHD):

- 6700XT 12GB - starczy do wszystkiego, a kosztuje już poniżej 2000, a i mniej prądu zużywa (istotny warunek jak się samemu za prąd płaci :) )

- a do tego kolejny dysk SSD (na aktualnie ogrywane gry)

- i jak starczy kasy to pamięci do 32 GB (w zależności od tego jaki dysk wybierzesz).

Reszta bez zmian i masz zestaw na parę lat pracy i  grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że awaryjne tylko sterowniki maja do dupy i to talnie ,zasilacz pownien dać rade z 3070 ale nic pewnego ja odpaliłem 3080 na 650 gorzej było z graniem poprostu w stresie sie wyłaczała grafika.Bez zmiany zasilacza radeon bedzie lepszy tylko pytanie czy AMD zrobi łaske i wypuści normalnie działający sterownik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli w skrócie przy wyborze rx 6800 trzeba sie nastawic na mozliwe problemy z dzialaniem karty ( przynajmniej do czasu udostepnienia dobrych sterowników ), a przy wyborze odpowiednika z Nvidii lepiej pomyslec nad znalezieniem lepszego zasilacza ale za to nie ma problemu z ich sterownikami, chyba narazie poczekam na promki zasilaczy np 750W, a pozniej pomysle nad jakims RTX, czy ten ryzen 5 5600x bedzie mocno blokowal 3070 ti ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak mniej wiecej.przecież spokojnie możesz kupic uzywany zasilacz, seasonic i kilka innych firm maja 10letnie gwarancje. 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-seasonic-focus-plus-750w-80-platinum-13375895342 tu masz np platyne do tego z karta 3070 spokojnie sie w 2500zmieścisz 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/msi-3070ti-suprim-x-CID99-IDTQj0y.html na 99% nikt na niej nie kopał bo sie od zeszłego roku nie opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.03.2023 o 07:59, Dziarson napisał:

Jakoś tak mniej wiecej.przecież spokojnie możesz kupic uzywany zasilacz, seasonic i kilka innych firm maja 10letnie gwarancje. 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-seasonic-focus-plus-750w-80-platinum-13375895342 tu masz np platyne do tego z karta 3070 spokojnie sie w 2500zmieścisz 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/msi-3070ti-suprim-x-CID99-IDTQj0y.html na 99% nikt na niej nie kopał bo sie od zeszłego roku nie opłaca.

JAkieś przyklady, konkrety tych totalnych awarii? O ile seria 5xxx rzeczywiście za taką uchodzi(ła) to od 6 już jest lepiej. Już samo to, że ktoś potrafi wejść na forum i zapytać o to czy tamto, oznacza moim zdaniem, że da sobie radę. Jak patrze na posty z tego roku, to są dwa problemy ale made by nvidia. Kiedyś mogłeś mieć  pecha, dzisiaj to raczej duży pech. Apropo sterowników- nvida daje niezłe od startu z reguły. Amd daje odrobinkę słabsze, ale np ostatni 20% wzrost dla 6800xt z przed 3 miechów bodaj w sporej(czy paru nie pamiętam) liczbie gier, i tego nie mogę pojąć(bo nie chce mi się czytać wszystkich naukowych wywodów np na techspocie)- kolosalny wzrost w rt. Jeszcze się okaże, że za  rok-dwa 7ki dogonią 4080 w rt. No i chłopie 3070ti to ty mnie nie nie polecaj już plz. 8 gb to już selfkill i to jeszcze w najdroższej wersji.

Edytowano przez KamikazePL77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KamikazePL77 napisał:

JAkieś przyklady, konkrety tych totalnych awarii? O ile seria 5xxx rzeczywiście za taką uchodzi(ła) to od 6 już jest lepiej. Już samo to, że ktoś potrafi wejść na forum i zapytać o to czy tamto, oznacza moim zdaniem, że da sobie radę. Jak patrze na posty z tego roku, to są dwa problemy ale made by nvidia. Kiedyś mogłeś mieć  pecha, dzisiaj to raczej duży pech. Apropo sterowników- nvida daje niezłe od startu z reguły. Amd daje odrobinkę słabsze, ale np ostatni 20% wzrost dla 6800xt z przed 3 miechów bodaj w sporej(czy paru nie pamiętam) liczbie gier, i tego nie mogę pojąć(bo nie chce mi się czytać wszystkich naukowych wywodów np na techspocie)- kolosalny wzrost w rt. Jeszcze się okaże, że za  rok-dwa 7ki dogonią 4080 w rt. No i chłopie 3070ti to ty mnie nie nie polecaj już plz. 8 gb to już selfkill i to jeszcze w najdroższej wersji.

Czyli cały świat się myli ty masz rację ile złożyłeś zestawów w tym miesiącu ja 11 2 na radeon ach 7900XTX i kurde klient dzwoni że mu 4z 7 gier nie chcą działać  👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest jakiś wyjątek od reguły znalazłem przyczynę na internetach miałem pecha ze sterownikiem wymieniłem na starsza wersję. Czekamy na nowsza. A to że samo amd przyznało że sterownik zjebał to też nikt nie zauważył. Problem z kartami jak i procesorami AMD miałem zawsze i mám nadal a zwłaszcza z procesorami nie jest to nic co wyjmiesz z pudełka i działa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...