Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Trial nie jest trudny, ten 3 mnie zaskoczył i te durne pkt które spadają... przez nie utraciłem dostęp i wywaliło mnie z Triala. Mam jeszcze na 1 lub 2 podejścia ale nie mam siły i ochoty tego robić, a chciałem dać 2pkt do +1 Projectile. 

Ogólnie, jak piszę gram mniej bo czuję, że się wypalam, a jak widzę te kwoty jakie trzeba dać za broń to nie wiem czy będzie mnie stać. Najwyżej kupię byle co, byle było lepsze od obecnego stuffu. 

 

Zresztą jak wydam na Triala to mi nie starczy na EQ. Mam coś ok 12 Chaosów, i niecałe 100 Exalted. I tyle z mojego dropienia.

Edytowane przez Reddzik
Opublikowano
4 minuty temu, Reddzik napisał(a):

Ogólnie, jak piszę gram mniej bo czuję, że się wypalam

Pewnie gra nie dla Ciebie, też tak mam. Niby fajnie na początku ale im dalej w las tym mniej się chce. A co sezon robić tę samą kampanię to wgl xD 

Opublikowano

Generalnie jak zaczales endgame to warto doczytac rozne rzeczy juz, nie mowie o buildzie ale o ekonomi i podstawy kraftowania
Ja gra dosc casualowo i zeby miec eq za takie 10 div  to nie jest jakis problem duzy

Używam https://kvan7.github.io/Exiled-Exchange-2/

 

do sprawdzania cen, ale jak widze ze item moze byc dobry juz (np duze bonusy do obrony i dopornosci itp)

Teraz, galakty napisał(a):

@wrobel_krk jest jakiś filtr na drogie itemy jak w LE? 

https://www.filterblade.xyz/?game=Poe2

 

Ja korzystam z tego, tam filtruje itemy co lepsze

 

  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)
36 minut temu, galakty napisał(a):

Pewnie gra nie dla Ciebie, też tak mam.

W Diablo4 dobiłem do 70+- nie pamiętam, LE mam ponad 80lvl z pierwszego sezonu. Grałem po 6h jak nie więcej, aktualnie wyhamowałem z graniem, bo trzeba ochłonąć, przy okazji bicie tych mobów i map jakoś tak nie daje satysfakcji, pogram ale mniej niż więcej, nie będę poświęcać tyle czasu co wcześniej.

Mam 2 zakładki Merchanta, ale sprzedaż idzie mozolnie, raz na ruski rok ktoś coś kupi za Regala czy Exalta. Itemki porównuję Exiled Ex. spoko programik, prosty funkcjonalny. 
Co do craftingu, nie bardzo mam ochotę się wczuwać i przyuczać, zapamiętywać mechaniki co i jak, bo i tak nie będę grać co sezon, pewnie tylko przy większych zmianach i jak nabiorę ochoty na kolejne granie w hns/arpg, pewnie zapomnę.


Ostatnio oglądałem filmiki o craftowaniu, niby prosto ale trzeba znać te wszystkie założenia i trzeba mieć farta do RNG, a ja w żadnym MMO czy innych grach nie miałem farta do dropu, pamiętam jak siedziałem 2tygodnie na spocie i dropiłem, podleciał koleś zabrał mi moba i jemu dropło broń o którą tak "walczyłem".. i potem rzuciłem to cholerstwo. 

 

filmiki z craftowaniem, chłop ma też inne, bo nie wszystko widziałem.
 

Spoiler

 

 

 

Edytowane przez Reddzik
Opublikowano
7 minut temu, Reddzik napisał(a):

bo i tak nie będę grać co sezon

No to cały sens PoE2 znika tak naprawdę. Tym bardziej że nawet premiery nie było i nie ma contentu :D Ale nie ma co się oszukiwać, ta gra jest trudna i złożona, LE jest totalnym przeciwieństwem ale znowu tam mało co się dzieje i też sensu grania nie ma. 

  • Confused 1
  • Upvote 1
Opublikowano

Przecież 0.2.0 odpaliłem sprawdziłem nową postać czyli Huntresska, wbiłem kilka lvli i więcej nie grałem. Teraz wbiłem zrobiłem kampanię(na 0.1 miałem 55lvl magiem ale nie zrobiłem cruela., wbiłem najwyższy lvl jak dotąd w POE2, gra się fajnie. 
Nie narzekam na ten cały system jaki jest, taka gra, podoba mi się, że nie ma scoketów i linków na gemy jak w jedynce. W jedynce miałem max 82lvl i kilka postaci z niższymi lvlami. Nie wiem czemu i co oznacza czerwona gwiazdka przy moich 2 postaciach na stronie poe, bo nie mogę wejść w podgląd moich dwóch z najwyższym lvlem.
Mam też inne gry do pogrania, nie prowadzę contentu na YT/Twitchu, by ciupać non stop w jedną grę :P 

Opublikowano (edytowane)

Ja gram co 2 sezon i ma sens, jak się gra przeje to co za problem odpuścić 4 miesiące?
Ja też olewam prawie crafting poza okazjonalnym i w czasie levelingu, np item mozna kupic z 5 affixami to sobie dodam 6 ze studni albo dobra wydalem 50ex a przedmiot nieskorumpowany to sobie strzele vaal orb - czasem sie cos trafi a czasem brick:)
Albo jest jeden affix slaby to annulment orb probuje - hazard 1/6 ze usniec ten co trzeba potem studnia

Edytowane przez wrobel_krk
  • Upvote 1
Opublikowano

Takie rzeczy to sam próbuję, mam też zostawione ciekawe itemy z 4-5 affixami i je spróbować dobić czymś ciekawym jak wyjdzie ale robić od zera to niestety nie dla mnie. Nie mam takiej wiedzy, może gdybym miał ją z pierwszego POE to byłoby łatwiej ale tam też nic nie wiedziałem, i grałem SSF dobijałem do ściany i albo udawało się coś ugrać albo porzucałem. Raz czy 2 razy kupiłem i przy okazji coś sprzedałem na samym początku, jednak potem grałem SSF. 

Póki co pogram, to nie jest tak, że już kopnąłem. Spokojnie chcę pofarmic, by zarobić trochu exa czy chaos orbów na kupno sprzętu i chcę zobaczyć różnicę w biciu tych napieprniczających na mnie mobów jak i bossów:salut:

Opublikowano

Gratki, jeszcze nic takiego mi nie poleciało, nadal mam kilka gemów z maks 4 slotami na supporty, nie chce polecieć perfect na 5 slot. Wywaliłem 1  i 2 poziomowe mapki przerabiając je na wyższe tiery, porobiłem 4 Tier i mam pierwszą mapkę 5 Tieru. 

Zaraz odpalę, pobiegam z kilka mapek, by odblokować kolejną wieżę, wolno leci ale powoli dobiję do tego 78lvl i wtedy się ubiorę, bo nie mam resów, jak miałem 75% to mi po kampanii pospadały, na Interlude pozabierało mi odporności, a itemków nie zmieniłem. Biegam z tym co mam. 

 

Opublikowano

Ja się muszę przeprosić z grą, od kiedy zmieniłem itemy to lecę jak burza, drugi akt zacząłem. Tylko dwa itemy nieco lepsze i totalna masakra, ogólnie do tego 16-18 lvl ciężko szło, ale teraz pasywki już też pomagają bo realnie coś zmieniają a nie +5% do obrażeń których i tak nie zadajesz bo gear ssie :E 

  • Upvote 1
Opublikowano

Mi sie już sezon znudził. Do tego ciagle jest masa irutujących błędów. Zresztą nigdy nie byłem fanem endgejmu w poe1 - czyli robienia map. Robiłem głównie Delve, Labirynt albo Heist. W PoE2 jest gorzej (obecnie), bo poza robieniem map na Atlasie w zasadzie nic więcej nie ma. Już Last Epoch wydaje mi się ciekawszy. A wbiłem prawie 90 lvl i zrobiłem już większość rzeczy w grze. A i jeżeli jeszcze tego nie naprawili, to do wbijania poziomu szukajcie otwartych map z corrupted z Abyss. Tysiące spawnowanych potworów, gdzie na jednej mapie wbijałem 1 lvl będąc na 8x lvl.


@Reddzik wyższe tiery mapek bardzo szybko możesz "odblokować" na bossach. Zaczynając z mapką T1 możesz teoretycznie 15 mapami dojść do T15.

 

Co do divine orb, to polecam ulepszać maksymalnie researcher strongbox. Wydaje mi się, że z ok z połowy tak otwartych skrzyń miałem divine orba.

  • Upvote 1
Opublikowano
Godzinę temu, galakty napisał(a):

Jeśli nie grałeś wcześniej to może. Obecnie nie dodali praktycznie nic i nawet empowered nie wbiłem bo mi się znudziło. 

To prawda, praktycznie nie grałem. Kupiłem na premiere, bo chwalili i skończyłem kampanie tylko. Dalej mi sie nei chciało. Teraz gram pierwszy raz o tego czasu, w tym nowym sezonie. W ogóle zapomniałem, że kupiłem tą gre. Zacząłem Monolit i to jest chyba endgame w tej grze. Na chwilę obecną wydaje mi się to ciekawsze niż Atlas w PoE, ale możesz mnie rację, że to efekt poznawania czegoś nowego.

Opublikowano (edytowane)

Powiedzcie mi jak to działa, Gemini Bow ma 78lvl, i żeby go dropić na mapkach to muszę ja mieć 78lvl, a mapki mogą być niższe, czy np mapki muszą mieć ten 78lvl- czyli moby. 

 

@Sidr Monolit to taka odmiana mapek w POE, masz też arenki jak i dungeony co pewnie musiałeś zauważyć. Tyle z tego grania w end game, np dodatkowo dungeon służy do ukończenia go, a na jego końcu mamy możliwość stworzenia legendarnego przedmiotu. Ogólnie LE to takie casulowe poe. 

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1
Opublikowano

Ja gram aż za dużo, zmieniłem Monka bo średnio mi się nim grało i zrobiłem jak co sezon Witchhuntera. Kupiłem kuszę na 3 divy i zaczynam robić Pinnacle bossy, na razie na podstawowym poziomie. 

Dużo osób widzę ma problem że nie ma jednoznacznego celu w endgame, a jest taki czysty sandbox. Mi to nie przeszkdza, do sufitu jeszcze daleko z buildem a samo bicie mobów gdzie teraz są ich setki na ekranie to przyjemność. 

Chyba jestem akustyczny bo mógłbym tak godzinami, do tego notka z ascendencji sprawia że wszystko wybucha same z siebie. 

image.png.409008e4e3f8c182f924d283b1957957.png

 

A i wczoraj craftowałem pasek, gdyby zamiast siły wypadł chaos res to by było warte więcej niż móje całe EQ.

image.png.04a5877114d1b95f40db66a96b3d7f6a.png

  • Upvote 2
Opublikowano
1 godzinę temu, Reddzik napisał(a):

Powiedzcie mi jak to działa, Gemini Bow ma 78lvl, i żeby go dropić na mapkach to muszę ja mieć 78lvl, a mapki mogą być niższe, czy np mapki muszą mieć ten 78lvl- czyli moby. 

 

Level postaci nie ma nic wspólnego z tym jakie przedmioty mogą Ci polecieć.

 

Takowe warunkuje level strefy/mapy, wzrasta procentowo. Przykładowo na mapie T10 prawdopodobieństwo, że jak Ci padnie łuk to będzie Gemini wynosi 3%(liczba z dupy, dokładne wartości nie zostały ujawnione), wzrasta z kolejnymi poziomami mapy, a maleje prawdopodobieństwo, że łuk będzie innego typu(ostatecznie na mapach lvl 79/80 masz mniej więcej równy procent na 4 podstawowe bazy łuków). Dodatkowo level strefy/mapy warunkuje jak wysoki może być item level(przytrzymaj alt na przedmiocie, wyświetli Ci się wartość obok typu przedmiotu), a w konsekwencji implikuje jak wysoki tier modyfikatorów na przedmiocie możesz uzyskać.

  • Thanks 2
Opublikowano

Czyli jest tak jak myślałem, dzięki za rozpiskę. @Imm

 

Pograłem kilka mapek, jestem w połowie drogi do 78lvl, mapki 5-6lvl idą dobrze, nie jest źle, te słabsze przepaliłem lub przerobiłem na wyższy tier. Drop jak drop raz coś poleci raz okrągłe 0. Jeszcze ta połowa lvla i można zmieniać EQ, na razie póki co nie dobiłem do ściany.  

Opublikowano (edytowane)

Szukam łuku ale nie mam pojęcia co wziąć, by nie przepłacić i co będzie lepsze od obecnego i da fajny bonus-dmg. 
Czy +1 to level attack skills też zadziała jak w przypadku "projectile skills"? Chodzi mi o bonus na łuku.
Chodzi o ten opis, czy ten "attack" pod Ice Shotem zaliczy się do tego bonusu czy ten +1 level zalicza się tylko wyłącznie pod opis skilla cold, projectile itd? 

obraz.png.1503502a9f8dd1f0f27ddf476b238549.png 

 

To jest aktualnie mój łuk, według Exiled Exchange ma 280dps fiz, nie mam Divine Orbów, mam jedynie 17 chaos orbów jak i z 90 exalted, więc na jakieś cuda nie liczę ale szukam czegoś co mi poprawi dmg, całe EQ to sobie jakoś przygarnę, tylko z tym łukiem mam dylematy, nie chce utopić :P

Tylko co z leeches mana/hp albo mana czy hp za zabójstwo, bo mi może zabraknąć sustainu.

 

Spoiler

obraz.thumb.png.b6e5b66912e2dabeba001731f5c075cc.png

 

 

Przykładowy łuk, ale ma +x level do attack skills, stąd moje pytanie. Koszt 30 exa. Wybrałem increase phys, + attack phys, cold dmg. attack speed, - i teraz zależnie od ceny + projectile/skills, leeches mana, za kill hp/mana. 
Robię przerwę, bo na razie nie wiem co wziąć, a wpierw wezmę łuk, a potem resztę stuffu jakoś skleję, mam też możliwość craftowania ringów itd, mam odłożone ale trzymam walutę na łuk.

Spoiler

obraz.thumb.png.71a009d0ea656c85136ceaa77bcd0442.png

 

Może wydaje się śmieszne :P ale ja nie mam takiego doświadczenia w tej grze, zawsze leciałem poradnikami, a nie wszystko idzie okiełzać. :hihot:   

 

edit
Ktoś kupił ten łuk:E

Edytowane przez Reddzik
Opublikowano

17 chaosow zamieniasz na 62 exalty masz razem 152 exalty, div to 140 exaltow teraz mniej wiecej

Jak gramy łukiem z zimnem to najważniejszy wysoki fizyczny i cold damage, te + projectile daja ale to drogie

 

Jest coś takiego jak all attack skills?

Tak to jak się gra bez poradników to się nie wie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Teraz to już nie wiem czy trollujesz, czy serio masz taki dziwny gust lub jego brak.  Widzę cię głównie w tematach generycznych, przemysłowo produkowanych gier, z checklistą zamiast pasji oraz outsourcingu, zamiast chętnych, stałych pracowników. Te "wizytówki" były robione przez AI, często w ogóle nie pasujące do gry. Firma nie podała w opisie Steam że użyli AI, więc chyba każdy może dostać zwrot, nawet po wielu godzinach i ponad 2 tygodniach, bo były takie przypadki.   Zajarzałem ponownie do tematu, bo król parodii zrobił film.  
    • Zgadza się. 5060ti powinna mieć najwyżej 12GB, za to 5070 już 16GB. Wtedy miałoby to sens. A tak muszę się posiłkować DLSS + ewentualnie FG  Jednak różnica pomiędzy 3060ti 8GB a 5060ti 16GB jest spora. Może te 16GB Vram wystarczy do Rubina w 2027 roku  
    • Przy okazji przedstawiania planu pokojowego sekretarz amerykańskiej armii Dan Driscoll przekazał stronie ukraińskiej, że stoi w obliczu "nieuniknionej porażki" - donosi stacja NBC News. Zdaniem Amerykanina sytuacja Ukrainy oznacza, że nie może ona dyktować warunków, a dalsza zwłoka jeszcze bardziej osłabia jej pozycję. W opinii Kijowa pierwotna propozycja USA oznacza de facto kapitulację wobec Kremla. Sekretarz armii USA Dan Driscoll wygłosił serię ponurych prognoz dotyczących sytuacji na froncie i nalegał na przyjęcie wstępnej wersji amerykańskiego planu pokojowego podczas niedawnej wizyty w Kijowie - informuje stacja NBC News, powołując się na dwa źródła zaznajomione z przebiegiem spotkania. Według informatorów Driscoll poinformował ukraińskich urzędników, że sytuacja ukraińskiej armii pogarsza się: Rosjanie zwiększają tempo nalotów, dysponują praktycznie nieograniczonymi zasobami i mogą prowadzić długotrwałą wojnę bez utraty impetu. Podkreślił, że dalsza zwłoka jeszcze bardziej osłabi pozycję Kijowa. Delegacja USA ostrzegała również, że Stany Zjednoczone nie są już w stanie zapewnić Ukrainie niezbędnej liczby środków obrony powietrznej i amunicji.   Jedno ze źródeł twierdzi, że komunikat Driscolla po przedstawieniu planu pokojowego był jasny.    "Generalnie przesłanie było takie: Przegrywacie i musicie zaakceptować ofertę" - czytamy.   Stacja opisuje, że strona ukraińska uprzejmie odmówiła podpisania pierwotnej wersji dokumentu, który w Kijowie uznany został za de facto kapitulację wobec Kremla.   Według NBC News sytuacja ta była kolejnym przejawem głębokiego podziału w ekipie Donalda Trumpa co do sposobu zakończenia wojny w Ukrainie.   Obóz skupiony wokół wiceprezydenta USA J.D. Vance'a i specjalnego wysłannika Steve'a Witkoffa uważa, że to Kijów utrudnia osiągnięcie pokoju i nalega na wywieranie presji i wymuszanie kompromisów ze strony Ukrainy.   Tymczasem obóz sekretarza stanu USA Marco Rubio winą obarcza Rosję i twierdzi, że Moskwa ustąpi dopiero pod presją sankcji i twardej postawy Zachodu.   Sam Donald Trump - jak podaje stacja - często "waha się" pomiędzy tymi dwoma podejściami. https://wydarzenia.interia.pl/ukraina-rosja/news-przegrywacie-naciskal-na-ukraine-w-usa-narasta-konflikt,nId,22460388
    • Co za glupie porownanie 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...