Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ale maja, tego faktu nie zmienisz. 
Rola Panstwa i ogolnego spoleczenstwa w tym, zeby nawet przypadki dzieci u takich patologicznych rodzicow (bo brak zainteresowania rozwojem i skutkami zlego rozwoju dziecka to juz wedlug mnie patologia) koorygowac jak sie da.

SM sa zle dla mlodych ludzi, period. Kontrola tego gowna musi predzej czy pozniej zostac ustanowiona na wyzszym szczeblu, bo rodzice tych mlodych ludzi tez juz sa mocno przez te SM 'zepsuci'. 

  • Upvote 1
Opublikowano

No tak to niestety wyglądą, że patola rodzi patolę więc takie osobniki na pewno nie powinny mieć dzieci, bo z 95% z nich nic ciekawego nie wyrośnie. A samej patoli imo mamy już dosyć więc musi wejść na ring kapitan państwo. Tyle.

Opublikowano

Mnie bardziej przeraża obecny polski internet, to co w nim jest popularne, ile jest z tego pieniędzy. 
Te wszystkie freak fighty, celebryci, pato-celebryci. I to trafia i ciągnie kasę z osób pełnoletnich.

Kiedyś Kruszwil i Magical. Później mięli sprawy w sądach i trochę przystopowali ze swoją działalnością ale na ich miejsce pojawiło się 1000 nowych podobnych twórców bo widzą jaka jest z tego kasa. 

  • Upvote 2
Opublikowano

To jest wlasnie to co napisalem, 20-40 lat w Polsce to nie jest juz czlowiek 'dorosly'. 
Musi byc kontrola, bo ilosc badziewia konsumowanego przez statystycznego kowalskiego jest zbyt duza. Brak dostepu dla dzieci moze zapali jakas lampke we lbach tych starszych tez, bo to jedyny ratunek dla nich.

  • Upvote 2
Opublikowano (edytowane)
5 minut temu, j4z napisał(a):

To niech państwo zakaże internetu starym. Problem solved. 

Wolność nie jest nieograniczona. Szczególnie gdy to jest tak naprawdę wolność korporacji do szkodzenia. 
Social media są dla małych dzieci bardziej szkodliwe niż porno czy palenie papierosów. A jednak o prawo do pokazywania pornosów czy palenia papierosów dla dzieci nikt nie walczy. 

Edytowane przez GordonLameman
  • Upvote 1
Opublikowano

Czy ktoś walczy z zakazem mediów społecznościowych dla dzieci?

3 minuty temu, GordonLameman napisał(a):

Social media są dla małych dzieci bardziej szkodliwe niż porno czy palenie papierosów.

Muszę przyznać, że jest to ciekawy wniosek.

Opublikowano (edytowane)
7 godzin temu, ptys napisał(a):

Dajesz VPN i obchodzisz zakaz, zresztą widziałem już filmik jak któryś z dzieciaków pochwalił się tym że obejście zakazu zajęło 5 minut

90% gowniakow nie ogarnia, co to, jak zrobić i do czego służy... katalog (!) na kompie waląc all na pulpit, a Ty mówisz o vpnach. Jeden na milion.

 

 

 

SM to zło samo w sobie. Nie tylko dla dzieci.

 

 

 

Edytowane przez JeRRyF3D
  • Upvote 2
Opublikowano
1 minutę temu, JeRRyF3D napisał(a):

90% gowniakow nie ogarnia, co to, jak zrobić i do czego służy... katalog (!) na kompie waląc all na pulpit, a Ty mówisz o vpnach. Jeden na milion.

w dobie internetu różnych grup i youtuba? średnio rozgarniety szympans to ogarnie w ciągu pół godziny ale otym się przekonamy w ciągu kilku miesięcy 

Opublikowano (edytowane)
39 minut temu, ptys napisał(a):

w dobie internetu różnych grup i youtuba? 

Jakich grup? Poszli po bandzie i odcięli im wszystko. Włącznie z YT.

 

 

39 minut temu, ptys napisał(a):

w dobie internetu różnych grup i youtuba? średnio rozgarniety szympans to ogarnie w ciągu pół godziny 

Nawet nie wiesz, jak potwornie się mylisz.
Łączysz swoje cechy "wygi" z bezradnością dzieciaków.
Żeby to, zrobić musisz mieć (cechy naszego pokolenia) = ciekawość świata, zmysł poznawczy, upór, chęć walki, o coś, co nie działa.
Wypnij 10latkowi lampkę nocną, to nie pójdzie po kalbu do gniazdka, sprawdzić czy wpięta do sieci, nie sprawdzi żarówki - po prostu zadzwoni - tato lampka zgasła i nie świeci.
Te dzieciaki urodziły sie i dorastają w dobie, gdzie wszystko działa, wszystko na wyciągnięcie ręki, wszystko na pstryk, wszystko na tacy - tylko kciuk w górę i w dół (scrol).
ZERO zaangażowania, dociekliwości, UMIEJĘTNOŚCI korzystania z narzędzi, jakimi obdarował ich świat (technologia), korzystając jedynie... ze ścieku typu SM. 

 

 

14 minut temu, lukadd napisał(a):

Wystarczy, że jeden w klasie będzie ogarniał :E A zresztą google i AI wszystko powie. Dzieciaki siedzą na discordach itp.

Discordy też odcięte ponoć (do sprawdzenia).
To nie chodzi oto, że nie dadzą rady. Chodzi o to, że IM SIE NIE BĘDZIE CHCIAŁO dociekać.
Zawsze były bystrzaki, będą i tu. Ale 10%. 5%. Reszta = płacz.

EDIT: Discord jednak poza restrykcjami.

 

 

To jest niestety ostatni moment, by to się zadziało.
To nie dzieci są winne. Winni są rodzice.
Ostatnio oglądałem jakiś program, gdzie przedszkolanki biły na alarm.
Kiedyś, dziecko idące do przedszkola musiało "umieć" kilka rzeczy (wiązać buty - choćby nieporadnie, chodzić samodzielnie na kibel albo wołać, itd itd.).

Dziś podobno co 3 dziecko w wieku 4 lat potrafi przychodzić do przedszkola w pampersie ! (dla bezpieczeństwa i wygody mamusi), ale przy tym... sprawnie sobie umie pobeblać w fonie i tablecie.
Świat bije na alarm.

 

Edytowane przez JeRRyF3D
  • Like 2
  • Upvote 1
Opublikowano
11 minut temu, JeRRyF3D napisał(a):

To nie chodzi oto, że nie dadzą rady. Chodzi o to, że IM SIE NIE BĘDZIE CHCIAŁO dociekać.

Jeden dzieciak odpali sobie tiktoka/youtube itd. przez VPN i pokaże kolegom, wiesz co będzie się działo? Każdy inny będzie chciał :E Jeszcze ci co ogarniają będą kasę trzepać, aby noobom to skonfigurować :E 

Opublikowano (edytowane)

Brawo! Cokolwiek co spowoduje ruch i kreatywność, ciekawość, zmusi do ruszenia łepetyną vs obecne kciuk / góra dół  = korzyść.

 

 

 

To zupełnie z innej bajki (branża fit), ale jednak to w linii prostej SM (i do czego prowadzi - wstęp filmu).

 

Spoiler

 

 

Edytowane przez JeRRyF3D
Opublikowano

Zawsze starsze pokolenie narzeka na młodsze. Ja jestem z tego pokolenia co spędzało długie godziny pod trzepakiem. Nawet jak pojawiły się pierwsze komputery, internet, gry online, to i tak zawsze na pierwszym miejscu był kontakt z rówieśnikami. Nie wyobrażam sobie spędzenia nastoletnich lat z nosem w telefonie, oglądając jakiś przygłupów.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...