Skocz do zawartości

Nowy sprzęt!


SetOne

Recommended Posts

Witajcie z racji tego, że po raz kolejny rozmyślam zakup komputerka. Obecnie potrzebuje w miarę wydajnej maszyny głównie pod szeroko rozumiany gejming oraz obróbki wideo i zdjęć.

 

Obecnie mam złożone coś takiego >klik koszyk< i teraz pytanie. Co sądzicie o tanich AIO a może zainwestować w lepszy cooler powietrza typu nocuna dn 15h czy zasilacz superlemo l2 550w będzie wystarczający, czy nie warto dopłacić do gtx 1080 od MSI.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zestaw dobry złożyłeś. Co do tanich AiO to tak jak pisze kolega, są nieopłacalne w zakupie, bo głośne, drogie i mniej wydajne od dobrego powietrznego chłodzenia. Za dobre AiO musisz dać ok 350-400zł. Wszystko poniżej nie ma sensu.

 

Co do Noctuy, to jak Ci nie przeszkadza jej szpetny wygląd, to jest to najwydajniejsze chłodzenie powietrzne na rynku i całkiem ciche w obciążeniu, tak do prędkości 1100RPM wentylatorów. Dobre też jest Be Quiet Dark Rock Pro 3. 

 

Polecam Ci rozważyć zakup płyty głównej ode mnie - 6 miesięczna na gwarancji jeszcze 30 miesięcy, i za niższą cenę od tej co podałeś w zestawie, będziesz miał lepszej jakości płytę - zerknij na  aukcję - nowa taka co ja ją sprzedaję kosztuje 600zł. TGa moja płyta ma mocniejsza sekcję zasilania przede wszytskim: 10 faz zamiast 6 na Twojej. https://allegro.pl/plyta-glowna-msi-z270-gaming-m3-30-miesiecy-gw-i6908938185.html

 

Pamięci RAM coś strasznie drogie ześ wybrał - weź inne, bo np. G.Skill, czy Corsairy 16GB 3000Mhz dostaniesz za 600-650zł , a nie za 750zł jak te Kingstony.

 

Co do grafiki, to w jakiej rozdzielczości i na jakim odświeżaniu monitora masz zamair grać ? GTX 1070 wystarczy Ci na ultra detale do nowych gier do FHD na 120-144Hz labo do 2k na 60Hz. I wersji od gigabajta lepiej nie bierz, bo ten model jest głośny pod obciążeniem i ma problem z piszczącymi cewkami. Bierz Asus Strix lub MSI Gaming X.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyk  kochane morele.. płyta zamiast motara jest Tomahowk, ramy Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB) a cooler na cpu to dark pro 3.. Co do 1070 od MSI w obecnej cenie nie opłaca się ich brać bo 1080 jest całe 200zł droższa a nie wiem czy i5 7600k jest wstanie uciągnąć 1080?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wszystkiego kupować w morele ;)

Widzę, że za ok 150-200zł więcej są w morele GTX 1080, który da Ci średnio o 20-25% większa wydajność w grach, więc nie bardzo się opłaca brać  w cenie 2200zł GTX 1070, skoro za 2300-2400zł masz GTX 1080.

 

7600K da rade, jedynie w miejscach procesorowych w grach i5 da o 5-6 klatek niższy FPS niż i7, także tragedii nie ma.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...