Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Planuje złożyć nowa jednostkę. 

Zdecydowałem się na płytę X870 Tomahawk do tego ramy Kingston Fury 2x32GB CL30, na system Evo Plus 970 Plus i na gry Kingston Renegade 2Tb. Do tego mam stara kartę rtx 4080. Zasilacz to MSI Meg A850G

Chciałbym wykorzystać do tego procesora stare chłodzenie które kupiłem jakieś nie całe 10 lat temu Noctua Nh-u14s czy jakoś tak chodziło mi to fajnie 4790k. Czy będzie to współgralo z tym nowym ryzenem? Na redicie wyczytałem, że ponoć dużo lepiej chłodzą intelowskie procki bo chodzi o tolerancję, że niby intel nadziej wypukły, a ryzen bardziej wklęsly czy coś takiego. Więc czy ktoś ma takie chłodzenie to czy mógłby się wypowiedzieć? 

Jak te pastę rozprowadzić dobrze, zawsze stosuje metodę X i przez lata idealnie to działało, a ten ryzen ma teraz takie wcięcia jak puzzle i jak to zrobić? Żeby nie było, że pasta nie dojdzie tam albo spłynie na procek?.

Opublikowano (edytowane)

Jak nie chcesz żeby ci pasta spłynęła i upaćkała procka to kupujesz takie cudo:

https://www.morele.net/thermalright-czarna-ramka-frame-bracket-do-procesora-am5-amd-asf-14455905/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral&utm_term=CPC5

A co do chłodzenia to NH-u14s wspiera AM5 ale z racji, że swoje kupiłeś dawno to zapewne nie masz mocowania pod AM5, w takim razie korzystasz z tego formularza i ci doślą:

https://noctua.at/en/amd-am5-mounting-kit-order-form

Edytowane przez Godlike
  • Thanks 2
  • Upvote 2
Opublikowano

U14S powinno sobie bez problemu poradzić z 9800x3D natomiast dopiero modele pod 2019 były wyposażone w mocowanie AM4 które jest kompatybilne z AM5.

Tak jak radzi kolega wyzej mozesz poprosic Noctue i ci dosla za free.

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Opublikowano
49 minut temu, Godlike napisał(a):

Jak nie chcesz żeby ci pasta spłynęła i upaćkała procka to kupujesz takie cudo:

https://www.morele.net/thermalright-czarna-ramka-frame-bracket-do-procesora-am5-amd-asf-14455905/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral&utm_term=CPC5

A co do chłodzenia to NH-u14s wspiera AM5 ale z racji, że swoje kupiłeś dawno to zapewne nie masz mocowania pod AM5, w takim razie korzystasz z tego formularza i ci doślą:

https://noctua.at/en/amd-am5-mounting-kit-order-form

Dziękuję, tak zrobię, zamówię to cudeńko, ale znalazłem na allegro za 5zl drożej jest z pasta i szpatułka, to jak robicie lepiej X zrobić i docisnąć czy rozprowadzić ta szpatułka? Która pasta będzie lepsza Thermalright TF7 czy ARCTIC MX-4? 

Opublikowano
22 godziny temu, DjTechnics napisał(a):

Która pasta będzie lepsza

Pastę dostaniesz z chłodzeniem Noctua i moim zdaniem nie ma sensu wybrzydzać.

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Od 2019r Mondeo MK5 wychodziło w wersji poliftowej ze zmienioną budą, osprzętem silnika i skrzynią.  Bardzo dobre jednostki 2.0TDCI (HDI) mianowano na EcoBlue czyli dołożyli AdBlue i wprowadzili mokry pasek rozrządu i przez te zmiany silniki nie były już takie dobre w ogólnym rozumieniu. Do tego zmienili skrzynie biegów z powershifta 2 gen na skrzynię A8, która jest trwalsza ale niestety wolniejsza przy zmianie biegów. Powershift 2 gen biegi zmienia płynniej ale do poprawnej pracy wymaga regularnej wymiany oleju i filtru. Na pewno po między Powershift gen 1 i gen2 jest wyraźna poprawa w trwałości pracy skrzyni. 1 generacja przysparzała problemów i zapisała się w historii jako awaryjna. 2 gen już takich problemów nie ma.  Ja miałem Mondeo MK5 z 2018r czyli tzw „między lift” dla wielu to najlepsza wersja ponieważ posiadała już budę poliftową a osprzęt stary czyli silnik 2.0TDCI (HDI) bez adblue i na zwykłym, suchym pasku. Do tego skrzynie Powerhift gen2, która była płynniejsza od A8.  Co by nie mówić to przy awarii skrzyni automatycznej czy to Powershift gen2, A8 czy innego rozwiązania naprawa idzie już pod naście tysięcy zł dlatego warto o nie dbać 
    • "Crimson Desert will be pre-loadable on 6PM ET / 3PM PT on March 17, 2026 (10PM UTC). for Playstation 5, ahead of its worldwide release 48 hours later on March 19. Preload availability for Xbox Series X/S and PC has yet to be officially announced, but digital preloads typically open around 48 hours before launch..." czyli na PS5 jest oficjalnie zapowiedziane, a na resztę platform oficjalnego infa jeszcze nie ma.    I to jest zdrowe podejście. Poczekać, zobaczyć jakie to faktycznie jest i później myśleć o ewentualnym kupnie.    Patrzę na te filmiki i mimo tego że gra mnie w ogóle nie interesuje, to wygląda to zbyt pięknie by było prawdziwe, czytając jakie to ma być ogromne. 
    • To już gry akcjii a nie survivor horror ale dalej może się podobać.
    • To jest seria 4? One tak podrożały?  5 lat temu za moją 4 dałem 1700, jedynie pary nie mam.
    • Kupuj kupuj bo zarasz Szejki przez wojenkę u siebie - wszystko u nas wykupią , zresztą już Jaszczomb (Glapiński) zapowiedział że nie będzie obniżek stóp (teraz wojenka da kolejnego kopa aby wszystko szło do góry).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...