-
Postów
1 451 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Zas
-
Polityka w Polsce i na Świecie - wątek ogólny
Zas odpowiedział(a) na Spl97 temat w Dyskusje na tematy różne
Swoją drogą to jest fascynujące, że przez lata prawica oskarżała wszystkich dokoła, na czele z "lewakami", że na zbrojenia wydają za mało, że się nie chcą skupić na trepach z woja, że się szykować do wojny nie chcą, za to teraz, gdy rząd przestawił wajchę w drugą stronę i faktycznie zakupy są imponujące (nawet jeśli PIS wydawał tyle samo, to głupio lub nieudolnie) i może nawet trudno zaprzeczać, że cierpi na tym wiele innych spraw, a zadłużenie rośnie (tak samo jak za PiS, tylko że wtedy wyłącznie na zabawki z zagranicy) - to zbrojenia są złe, no bo panie, NFZ w potrzebie! Zatory w sądownictwie też są złe, ale jak te same dane o opóźnieniach podawano już za pierwszej kadencji zera, bo było "dupa, cicho!". -
Jak dla mnie to japońska odklejka taka sama jak w 3/4 ich gier, nic niezwykłego... i nic ciekawego. Szkoda, że są tacy poj...., jak im się czasem uda jakieś poważne, spójne dzieło z dziedziny popkultury, to zwykle wychodzi całkiem fajnie.
-
To chyba jeszcze ze dwa lata zejdzie przy dobrych wiatrach Może wtedy już wleci do Choice'a. 😆
-
Polityka w Polsce i na Świecie - wątek ogólny
Zas odpowiedział(a) na Spl97 temat w Dyskusje na tematy różne
No, bo PiS nie zadłużał, dopiero Tusk zaczął! (a że powinien skończyć, to inna historia, tylko na pewno nie powinien oszczędzać na SAFE, tak jak by chciały konforuskei onuce). No już bez przesady, może jednak bez takich osobistych wycieczek pod adresem różnych nożownikówzberlina? 🤣 Trump już pokazał, co to jest rozwijanie projektów z sojusznikami. Takie strachy na lachy to sobie możesz wsadzić... -
Polityka w Polsce i na Świecie - wątek ogólny
Zas odpowiedział(a) na Spl97 temat w Dyskusje na tematy różne
To po co pier..., skoro nie wiesz, jak się skończyła? I jeszcze uważasz, że to dobrze, bo "jak miałem śledzić"? Wy to jesteście naprawdę zdrowo pier... No ale wiadomo, po co jakieś projekty rozwijać z Ukrainą, po co współpracować z sąsiadem, lepiej wszystko w zębach zanieść do USA. -
Politmemy, czyli wojna na polityczne memy (każdy mile widziany)
Zas odpowiedział(a) na GordonLameman temat w Dyskusje na tematy różne
No wiadomo, do Dudy i Kaczyńskiego Tusk nie doskoczy. This is, this is, this is... obvious obviousness. -
Niestety to też jest ponoć fake wykonany przy pomocy AI. Ciekawe uczucie, gdy AI zaczyna oszukiwać również nas, "speców" z for dyskusyjnych dla nerdów, co nie?
-
Dlatego dla mnie multi generalnie nie ma sensu. Jakiś czas temu dla zabawy pograłem trochę w darmowe R3E i to jest totalna loteria, a mozolne wspinanie się po tierach, żeby w końcu grać z kimś sensownym? (W każdej grze z jakimś rankingiem tak to przecież wygląda, czy to w iRacing, czy w LMU, czy w innym ACC.) I do tego pewnie jeszcze odstając wtedy tempem i wlokąc się w ogonie? No panie, to rozrywka, a nie obowiązek... że o jakichś regularnych ligach, gdzie dopiero jest poziom i kultura, nie wspomnę. Za to w single? Odpalam sobie wyścig z sensownym AI (nie jestem kosmitą, więc w każdej grze mi starcza, i to nie ustawione na 120%) i naprawdę bawię się w kierowcę: treningi, quali, wjeżdża klimacik - oprawa przed startem , a już idealnie, jak jest w pakiecie przewijanie i gra pozwala zapisać rozgrywkę w trakcie wyścigu. Multi to jest paradoksalnie dobre do czegoś pokroju GRID-a, gdzie rozpierdziel jest poniekąd wpisany w gameplay, ale (umiarkowany) aż tak nie boli, bo trzy-pięć kółek i cyk, za dwie minuty kolejny wyścig w lobby... Super się tylko te wszystkie wyścigi ogląda na YT...
-
Kurde, ponoć linkę można olać poza misjami fabularnymi. Przygłupia fabuła (Aczkolwiek z niespotykanym rozmachem jak na samochodówkę, mam wrażenie... no OK, były jeszcze F1 i GRID z podobnym konceptem)? Jasne. Za to Monako, cudna grafika i handling a'la GRID? Może jednak jest szansa, ze wyjdzie z tego coś fajnego? 🤔
-
Może to te ukraińskie sankcje kinetyczne? Tzn. te nieistniejące Flamingi. No chyba, że tak naprawdę Trump wszystko oddał Ukrainie, a to, ze stracił masę amunicji w Iranie to blef..
-
Kurczę, "heavier than FH" brzmi nieźle, w sumie nawet "like FH" brzmi nieźle - bo przy całej mojej nienawiści do bezsensu FH, jej grindu, balansu itp. to trzeba przyznać, że czasem dobrze udaje "wyważony" model jazdy. No ale właśnie... Obawiam się, widząc te triki z linką i słuchając o fabule... że to tylko brzmi dobrze. Szkoda, bo bez wątpienia jest ślicznie, niczym w FH (tego nie można Forzom odmówić).
-
Kapitalizm magiczny jako nowy nurt w sztuce zachodniej... W sumie, czy dzisiaj kasa nie pozwala na wszystko, czy zawsze nie pozwalała?... Po prostu nawet ta zamierzona baśniowość jest tutaj jakby aż nazbyt infantylna, trudno to wyjaśnić, ale człowiek ma wrażenie, że to jakaś Świnka Peppa albo inna gra dla trzylatka. Rzemiosło od dawna dobrze stoi, nie wiesz ile biorą budowlańcy albo stolarze? Pan Kurteczka tez sugerował przerzucić się na pracę rąk (nie tych leżących na klawiaturze).
-
Czyli wreszcie Epic ogarnął silnik - tak jak wielu się śmiało, tuż przed... a właściwie to już po zapowiedzi szóstki?
-
Z jednej strony taka zmiana konwencji to zło (patrz Shadow of the Tomb Raider - w pewnym sensie - albo inny Control Resonant), z drugiej nie będę udawał, że tutaj trafia to w mój gust - choć klimat jest trochę dziwny, to bardzo na plus są malownicze lokacje i raczej spora dawka brutalnej walki. Ot, faktycznie taki średniowieczny TR, tym razem być może niewykastrowany ze wszystkiego poza zagadkami, jak to miało miejsce w Shadow... A więc z jednej strony nie pochwalam doczepiania marki do de facto zupełnie innej gry, z drugiej - gra zdaje się dawać radę.
-
Nie no, żeby już nawet sim-racerów od spoceńców? Że niby dłonie na alcantarze bez rękawiczek się pocą?
-
Snusojad to już wszystko wetuje jak leci. Mocno się tam chyba gotuje pod kopułą, odkąd Czarnek i Morawiecki nie dali się spacyfikować, a i Konfederacja ma chyba na Pałac Prezydencki wy...
-
Polityka w Polsce i na Świecie - wątek ogólny
Zas odpowiedział(a) na Spl97 temat w Dyskusje na tematy różne
Tak tak, biedniejsi są im na pewno dozgonnie wdzięczni za zerowe stopy w czasie najwyższej inflacji i kredyt 0%, dzięki czemu większość musiała kilka lat dłużej zbierać na wkład własny i musi wziąć o wiele większy kredyt, niż planowała. No ale minimalna wzrosła 2x, to ich przecież stać. Już nie skomentuje tych bredni, że PiS, jak rozumiem, nie kradł i nie grabił do siebie, bo po co mi ban. Za PiS-u dotacja dla Perełki Lubelskiej to byłby pewnie lokalny patriotyzm gospodarczy. -
No bo to generalnie mocno śmierdzi kolejnym DA: Vailguard czyli generalnie kolejnym amerykańskim modern audience DEI fantasy (nawet jeśli ma udawać sielską angielską wioskę albo inne Shire). OK, kojarzę, że Fable chyba od początku takie było... no i w zwiazku z tym jakoś nie żałuję, że nie mogłem zagrać.
-
Rozumiem, że wydźwięk ma być negatywny, że "Ukry się panoszą", ale prawda jest taka, ze trzeba reagować stanowczo, ale proporcjonalnie do wagi problemu - wojna z ruskimi i przyszłość naszych stosunków - nawet nie postrzeganych jakoś romantycznie, tylko czysto pragmatycznie - jest ważniejsza. Szantaże Trumpa jakoś sie nam w Polsce nie podobały, nie możemy robić tego samego.
-
Niby imponujące, na swój sposób, niby fajnie, że to nie kolejne Kingdom Come ... ale nie wiem, czy nie wolałbym w Remake Gothica zagrać. Trzeba by zobaczyć, co za historia tam będzie, bo postać można chyba odgrywać na bardzo różne sposoby i niekoniecznie musi być tak słodko (świnia na rożen! 😈)
-
Mnie jeszcze zastanawia, poza pralką, jak on pod ten prysznic wchodzi, jak tam "sufit" z szafek wydaje się niżej niż jego głowa. Siada na podłodze z podkulonymi nogami? Ech, amrykańsko-kanadyjski sen...
-
Sztuczna inteligencja AI - (OpenAI, ChatGPT, Midjourney, DALL-E) - Temat ogólny
Zas odpowiedział(a) na LeBomB temat w Dyskusje na tematy różne
Pęknięcie bańki AI odc. 2765. Prawie jak z cenami mieszkań w Polsce. Tak, jedno i drugie byłoby wspaniałe, tylko mam wątpliwości, czy nastąpi (wiem, to drugie już ponoć nastąpiło w Wąchocku, Świebodzinie i Sosnowcu). -
Ale co tam robią ciapągi i ornitoptery? Ech, ci Azjaci...
-
Tylko czy jest się z czego cieszyć? Co do "gry" i "rzucą się" - cholera wie, skoro rzucili się na dwudziestoletnie heblowane drewno, to klasyczny action RPG TPP, z ciekawym lore i prawdopodobnie całkiem interesującą oraz dobrze podaną fabułą, nawet z drętwą walką powinien zawojować Steam bez problemu. Także optymizm twórców może być uzasadniony, nawet jeśli nieco przedwczesny. A poza tym taki trailer z d..., z kompletnie innym motywem, to chyba klasyka viralowego marketingu? - pół Internetów teraz kmini o co chodzi, czy to ostra odklejka, czy zapowiedź przyszłości... Mógłby to być zresztą niegłupi ruch na trzecią część - ja jeszcze dobrze pamiętam, jak lata temu spekulowano o czymś takim odnośnie Asasyna (finalnie Watch Dogs okazał się jednak odrębną marką) No a wampiry są całkiem długowieczne (mogło jeszcze paść pytanie "który mamy rok?" ).
-
Nie ma co wymyślać koła na nowo.
