Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Cześć,

 

Cena ma znaczenie jednak słyszałem, że tańsze wersje mają problem z hotspotami. Jak nie przeszkadza mi ilość db to powinienem się martwić tymi temperaturami? Z tego co widziałem ASUS PRIME jest polecany przez np. Liptona. Aktualnie używam Gigabyte GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8GB i czy te głośnie i gorące karty będę w stanie odczuć?

Edytowane przez h2p_pepperoni
Opublikowano

W rtx 50xx wywalili sensor od hotspotu także nie masz co się martwić bo nie zobaczysz ile tam jest :E prime to przyzwoity model dopłacasz raptem stówkę względem tych najbiedniejszych https://www.sferis.pl/karta-graficzna-asus-prime-geforce-rtx-5070-oc-12gb-90yv0m10-m0na00-i541667?utm_campaign=przejscia_ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=376306be-c25c-5dce-7dcc-9c4a704f6530

  • Like 3
Opublikowano

Kupiłem karte 2/3 tygodnie temu, którą Send1N wrzucił i jestem mega zadowolony, jeżeli chodiz o same temperatury to jest petarda. Czasami mam wrażenie jedynie, że w tej serii 50xx jest jakiś problem ze sterownikami ale ogólnie to z czystym sumieniem karte mogę polecić. I nie wiem czy miałem szczęście czy nie ale cewek nie słyszę. 

Opublikowano (edytowane)

Mnie w to nie nie mieszaj :P ja akurat mam wywalone w to, jeszcze nigdy nie zwróciłem karty z tego powodu bo jak gram to i tak tego nie słyszę a w idle nic nie piszczy więc nie mam z tym problemu ;) ale są tacy co to przeżywają jak baba okres :E zwracając po 10 sztuk xD 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 2
Opublikowano
23 minuty temu, Send1N napisał(a):

ale są tacy co to przeżywają jak baba okres :E zwracając po 10 sztuk xD 

Odkąd pipek ma bana na forum nie wiemy dokładnie jakie perypetie u niego dalej się dzieją. Może już dobił do 20 sztuki? xD 
A co do cewek ja też mam szczęście i żadna karta nie utkwiła mi w pamięci aby piszczała. Coś mi się kojarzy RX 6600XT od MSI w wersji Gaming X ale bez tragedii... chociaż tego było tyle, że nie jestem pewien czy to ona.
 
 

  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Jak ktos ma wolny weekend to bedzie do sprawdzenia Ja ostatnio w 1800 gram, bo jest w Ubi+ a to moze z ciekawosci sprawdze na moment.
    • adac   temat 12V w toyocie, jest klepany od lat...
    • W przypadku jednej śmieciarki, to jest jeszcze tak, że są śmieciarki wielokomorowe, które zbierają 2 lub 3 frakcje jednocześnie, ale są one od siebie oddzielone w śmieciarce.  Co do zawartości butelki, to jak pisałem wcześniej, wiele butelkomatów je również waży i sprawdza, przez co pozostałości innych substancji mogą sprawić odrzucenie takiej butelki ze względu na większą niż akceptowana waga lub ze względu na brak przejrzystości plastiku (np. jak ubrudzisz ją farbą w środku). Nie zmienia to faktu, że łatwiej odrzucić partię z butelkomatu niż z całej śmieciarki. Butelki idą z kontenerka do worka i są przewożone dalej. Te w systemie kaucyjnym też są później jeszcze sortowane, ale sortownik może być bardziej zautomatyzowany, bo nie trzeba wygrzebywać butelek z innych odpadów. W przypadku PET sortownik może np. dzielić je na tworzywo białe, zielone i inne kolory jeżeli wystąpią. Sortownia może ograniczyć się wyłącznie do oddzielenia butelek od puszek, jeżeli w butelkomacie jest jeden kontener na butelki i puszki. Tu opcji jest kilka. Dlatego uważam, że potrzebna jest tam optymalizacja, a jaka to już sprawa gmin i samorządów oraz firm odbierających odpady komunalne. Nie zmienia to faktu, że moim zdaniem w wielu przypadkach nie ma podstaw do podnoszenia cen za odbiór śmieci, a jest obszar do zmian. Tym bardziej, że zarabiali na tym podwójnie, bo i na wywozie i na sprzedaży surowca.  Dzięki za link. To mnie zmobilizowało do głębszych poszukiwań.  https://kunststoffverpackungen.de/en/market-data/ To jest wykaz importu i eksportu w ogóle plastiku w Niemczech. Biorąc pod uwagę przepisy o recyklingu, to w tej sytuacji żeby to wszystko rzetelnie ocenić trzeba dotrzeć do mechanizmu recyklingu na terenie UE. Wchodzimy w temat, którego nie jesteśmy w stanie ocenić, bo nie mamy dostępu do danych. O co mi chodzi? Już tłumaczę.  Każdy kraj importuje i eksportuje opakowania. Importer towaru w opakowaniu podlegającym przepisom jest odpowiedzialny za jego recykling (musi spełnić przepisy dotyczące recyklingu oraz poziom recyklingu). Wszystko w ramach BDO. Zatem podstawowa sprawa, w związku z tym mechanizmem, ile odpadów trafia do Niemiec, a ile z tego co podałeś w linku jako eksport, jest z Niemiec wywożona. Ile z nich to odpady, których Niemcy nie przetwarzają. Wbrew pozorom to jest bardzo złożony mechanizm i im dalej sam się w niego zagłębiam, tym więcej jest niewiadomych, jeżeli nie posiada się odpowiednich danych i informacji.    
    • Jak prawilne to tylko USA, a nie jakieś wypierdki z Niemiec  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...