Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałbym kupić jakiegoś lapka (bez systemu)pod cs-go i dota 2. Reszta standard filmy internet. 
Laptop może być używany tylko w co celować w takiej półce cenowej da radę w ogóle coś znaleźć ? 

Zależy mi na niezawodności i żeby system chłodzenia był sensownie wykonany

czy 2000zł za y50-70 to dobra cena?
960m i SSD 256GB

Czy lepiej (chłodniej i bardziej przyszłościowo) będzie wzięcie już czegoś takiego ?
https://www.x-kom.pl/p/374747-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-320-15-i5-7200u-8gb-1000-gt940mx-srebrny.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy lepiej (chłodniej i bardziej przyszłościowo) będzie wzięcie już czegoś takiego ?

Ma matryce IPS - nie.

Ma slot M.2 na dyski SSD - nie.

Procesory Kaby Lake R (Refresh) na 2018 r - nie.

 

Cytat

pod cs-go

Tylko procesory "HQ"

 

@Michagm daj spokój progres ma same laptopy po serwisoew z importu !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FxJerzy napisał:

Tylko procesory "HQ"

Chyba lubisz CPU grzejące i wiatraki ładnie szumią a na dodatek tym wyższe temp. CPU "HQ" mogą spowodować Throttling a CPU "U" nie problemów z temp..

Procesory i5/i7 "U" dobrze sprawdzają w GS:Go i nie mają problemów z dużymi spadkami Fps a na "HQ" będiesz miał wyższe temp. plus Throttling to będą większe spadki Fps niż "U".

Laptop to nie jest to samo Desktop. Mam więcej zaufania do "U" niż "HQ" i tak samo "P" niż "N".

 

Kupiłem Laptopa HP 6730b Rebranded/Refurbished [inaczej refabrykowany] w TanieLaptopy a drugiego ACER 5740 powystawowy w Progresie a trzeciego Laptopa ASUS N52Da powystawowy w EuroAGD.

Jedne, drugie i trzecie chodzą do dzisiaj. Tylko ASUS był raz w serwisie z powodu: Noise Fan/Cold Solder i naprawili w Bydgoszczu [Door to Door - bez problemów].

Później w ASUS N52Da zmieniłem CPU Turion N na Phenom P - zyskałem same plusy. W przyszłości ACER 5740/HP 6730b też zmienię CPU na "U".

 

W innym sklepie kupiłem nawet 2x HDD 2.5 5400.6 Momentus też Rebranded/Refurbished i chodzą normalnie do dzisiaj.

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić OCCT to pogadamy.

 

Ja już zrobiłem Test OCCT:

ASUS N52Da 1

ASUS N52Da 2

ASUS N52Da Sensor CPU

ASUS N52Da Sensor Core2

ASUS N52Da Sensor Core0

ASUS N52Da Sensor Core1

ASUS N52Da Sensor THRM

Tak samo mogę zrobić na i5/i7 "U" ale na "HQ" bieda i nie zda egzaminu w OCCT.

 

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FxJerzy napisał:

i5 8250U 1.6Ghz będzie wydajniejszy od i5 7440HQ 2.8Ghz

Nie tylko ale też chłodniejszy/energooszczędnościowy/nie będzie szumiał CPU_Fan.

Do tego nie obciąża Micro MOBO i ma większa żywotność CPU. Intel "U" ma dużo więcej PLUS'ów niż "HQ"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FxJerzy napisał:

On ma slot M.2 na dysk SSD - odłącz wpierw baterie od płyty głównej.

 

13 godzin temu, Fiszek napisał:

Wywale HDD i wsadzę zapewne 250gb SSD do tego mam dysk przenośny na dane powinno mi wystarczyć.

 

4 godziny temu, FxJerzy napisał:

Ale dyski M.2 są w takiej samej cenie, możesz ustawić zawsze w opcjach planu zasilania wyłączania HDD po 2-3 minutach braku aktywności.

 

@FxJerzy ma rację.

Lepiej zostaw HDD i wsadź M.2 na system.

Najmniej problemów i wsadzić M.2 do Acer Aspire 5 to zajmie tylko 5min.

Ja nawet zastanawiam. @Fiszek Czy dać radę przenieś system z HDD na SSD i no jeszcze musisz sprawdzić Klucz Licencyjny do Win [jeśli nie masz Stickera pod Laptopem albo Sticker jest zmazany/zniszczony to nie odczytać klucza do Win].

 

Bo jak wsadzić SSD 250GB a wywalić HDD - to później będziesz narzekał że ci jest za mało miejsca na dysku a jak uzupełnić 80%-90% miejsca na dysku SSD to wolniej będą chodzić albo stracić wydajność.

SSD nie nadaje to trzymania ważnych plików np. dokumenty/zdjęcia/archiwa/itd.. i nie możliwości odzyskania plików po utracie/po formacie/itd. [jest możliwe ale jest cholernie kosztowne]. Dlatego przyda ci HDD na dokumenty/zdjęcia/archiwa/itd.. i jest bezpieczniej niż SSD.

M.2 na system i HDD na dokumenty/zdjęcia/archiwa/itd. a nawet Steam/Origin/UPlay/itd.. - idealny Duet M.2/HDD.

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to nie będzie mój główny komputer, od trzymania ważnych rzeczy mam PC, to jest laptop w delegację obejrzeć film/zagrać w H3,dota2/przeglądnąć neta tyle. Ewentualnie ogarnę faktycznie drugi dysk na M.2 i ubuntu sobie tam postawie bo od dawna chciałem lepiej poznać ten system.
Do tego będę próbował na nim zainstalować Win7 - byłbym wdzięczny za informację czy w ogóle są stery do niego pod ten system :). Win 10 nie trawię i nie będę trawił, przesiądę się na niego w ostateczności z nożem przy gardle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Czy dać radę przenieś system z HDD na SSD i no jeszcze musisz sprawdzić Klucz Licencyjny do Win [jeśli nie masz Stickera pod Laptopem albo Sticker jest zmazany/zniszczony to nie odczytać klucza do Win].

Klucz jest w biosie i nie trzeba go podawać podczas instalacji - sam system sczytuje.

 

Cytat

 Win 10 nie trawię i nie będę trawił

KJtórego 10.0 czy 10.1 czy 10.2 czy 10.3 czy 10.4 który teraz jest ??? No właśnie.

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 - polecam wgrać na czysto najnowszy system (10.4).

 

Cytat

Do tego będę próbował na nim zainstalować Win7 

Nie ma sensu.

 

Crucial MX300 275GB - mozesz kupić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego W10 nie trawię

Dlaczego Win 7 nie ma sensu? Dla mnie ma potrafię go spersonalizować pod siebie w 20 min co dla mnie jest ważne nie interesują mnie słupki i 3% szybsze ładowanie systemu. W win 7 jestem w stanie sam o wielu sprawach zadecydować do tego mam już wszystkie potrzebne mi programy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...