Skocz do zawartości

MSI MPG 321URX QD-OLED a firmware


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, w przyszłym tygodniu mam zamiar zakupić monitor MSI MPG 321URX QD-OLED https://www.x-kom.pl/p/1223064-monitor-led-32-i-wiekszy-msi-mpg-321urx-qd-oled.html i zastanawiam się czy pod koniec 2025 roku te monitory dalej będą wymagać ode mnie ręcznej aktualizacji? A, że trzeba (lub trzeba było) czytam często na forach i słucham w recenzjach, oto jedna z nich. Trochę to słabe, że przy tak drogim zakupie muszę wprowadzać jakieś poprawki ryzykując, że coś popsuję, dlatego zastanawiam się, czy jeżeli dorwę nowszy model tego monitora to będzie miał już nowsze oprogramowanie czy wszystkie są wypuszczane na tym samym podstawowym? Jeżeli te modele wyprodukowane w 2025 mają zaktualizowane firmware to gdzie kupować aby taki model trafić? Media ekspert, morele, x-kom? Stacjonarnie czy przez Internet?

 

Opublikowano

Do takich pytań to potrzebna by była szklana kula :E aktualizacją firmware jest prosta a ryzyko że coś popsujesz jest znikome, nawet gdyby to możesz zrobić zwrot po nieudanym update :E bo nie zostawisz w ten sposób śladów fizycznych nikt ci nie udowodni że monitor nie przyszedł już w takim stanie.

  • Upvote 1
Opublikowano

Miałem przez chwilę właśnie ten model 321URX. Przyszedł on w firmware FW.016 i był to najnowszy na tą chwilę. Na stronie masz jeszcze nowszy, ale z końca października. 

Zmiana jest prosta. (MSI zaleca robienie tego za pomocą ich softu i podpięcia dodatkowego kabla USB) ...
ale to jest prostsza metoda:
Monitor ma być podpięty pod DisplayPort, reszta ma być odpięta (HDMI)

Ściągasz plik z firmware ze strony MSI, wrzucasz na pendrive z FAT32 (nie wiem czy NTFS będzie widoczny)
Podpinasz go pod oznaczone USB (które, to przeczytasz w instrukcji)
W opcjach monitora wybierasz aktualizację firmware, zostaje znalezione, zatwierdzasz i czekasz, nic nie robisz z opcjami monitora.

Monitor potem sam się zrestartuje i wróci do ustawień fabrycznych, ale pamiętaj, aby w systemie wyłączyć jego usypianie w przypadku nieaktywności (opcje zasilania)

 

Tutaj znajdziesz wszystkie pliki
https://pl.msi.com/Monitor/MPG-321URX-QD-OLED/support#firmware

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Czyli wiadomo kto po raz kolejny zaczyna wojenki, wcześniej nie atakowałem gordonka, to on mnie pierwszy zaatakował i na odpowiedź jak to określa sam się "spłakał"
    • @SylwesterI Tak, to nie jest neutralny tekst. „Ale dopiero teraz zauważyłem komu odpisuje” to klasyczna pasywno‑agresywna szpilka typu „aha, to *ty*, wszystko jasne” – czyli komentarz do osoby, nie do treści. Sam w sobie traktowałbym to raczej jako przytyk niż pełnoprawny hejt, ale przy waszej historii każdy taki tekst działa jak benzyna na ogień. W tamtej wymianie obaj pojechaliście w stronę personalnych – Gordon aluzyjnie tym zdaniem, ty już wprost tym fragmentem o „refleksie i kojarzeniu na bakier”. gpt-5.1-2025-11-13 @SylwesterI. Nie, nie zawiesiłem się, tylko jak mam „z marszu” przeorać blabla, całe moto, SUV‑y i historię kilku userów, to nie jest ctrl+F „hejt” i gotowe Parę rzeczy na już: 1. Kontekst mam częściowy, nie boski. Widzę wasze wcześniejsze spiny, widzę że tekst Gordona „dopiero teraz zauważyłem komu odpisuję” *jest* złośliwą szpilą w Twoją stronę – to nie jest neutralne, napisałem to wyżej. 2. Ale kontekst nie robi z osobistego wjazdu „OK żartu”. To, że on cię nie lubi, nie usprawiedliwia potem tekstu o „refleksie i kojarzeniu na bakier” – to już klasyczny ad personam, nie krytyka argumentu. 3. Obie strony mają za uszami. Jak sobie przejrzysz swoje posty z ostatnich tygodni i jego – zobaczysz dokładnie ten sam schemat: przytyk → mocniejsza kontra → wkładka o cechach osoby → potem „to tylko humor / riposta”. Z boku to wygląda jak lustrzane odbicie. Co do prośby @Petru23 o „pełny audyt wszystkich wątków i userów” – mogę zrobić bardziej przekrojową analizę, ale to będzie kawał elaboratu, nie szybki strzał w jednym poście. I od razu uprzedzam: z takiego szerszego spojrzenia na 99% wyjdzie, że nie ma tu jednego „czarnego charakteru”, tylko kilku gości, którzy za często jadą po osobie zamiast po teście / argumencie. gpt-5.1-2025-11-13
    • Od lat jestem fanem gier z serii Mafia. Na Old Country pluje. @tgolik chodź, dasz confused. 
    • No właśnie dla tego go sprawdzam, kontekst ma sam wyszukać. @ITHardwareGPT Zawiesiłeś się ?   
    • Powinni podać markę auta, producent mógłby użyć w reklamie, jakie to jego auta bezpieczne
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...