Skocz do zawartości

Chłodzenie AIO z cienką chłodnicą


Astro

Recommended Posts

Witam, zbudowałem sobie PC w obudowie Corsair Crystal 280X. W obudowie tej nie zmieści się AIO powyżej 50mm zakładając, że chciałbym ją mieć na górze. Jest w stanie ktoś polecić AIO cieńszej chłodnicy? Owszem mógłbym ją zamontować na przodzie ale raz, że jakoś nie podoba mi się takie rozwiązanie, a dwa, prawdopodobnie mam za długą kartę graficzną i może być problem. Może ma ktoś jakieś propozycje? 
Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prawda jest taka, że do chłodnic dobiera się wentylatory o dużym cisnieniu statycznym. Jeśli weźmiesz slimowe wentylatory jak pisze Kacper to będą miały one niski współczynnik ciśnienia. Wtedy możesz byc pewien wyższych temperatur i gorszej kultury pracy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem, kupiłem i się okazało, że jednak Navis 280 się zmieścił bez ocierania się o radiator sekcji zasilania płyty. Poprzedni Raijintek triton nieprzyjemnie podważał owy radiator i bałem się mieć go tam na dłuższą metę. Poza tym i tak musiałem się go pozbyć.  Nie byłem pewny innych chłodzeń ponieważ pewien youtuber, którego opłaca pewien sklep twierdził w recenzji, że do tej obudowy pasować będą tylko chłodnice o cieńkim profilu, mylił się :) 
A powietrzne nie ma w tej obudowie sensu bo jest mało miejsca na porządną wieżę, a ja kupiłem komponenty pod OC procka. Obudowę taką wybrałem ponieważ miałem chrapkę spróbować czegoś nowego i zbudować komputer typu Cube na mATX.

W każdym razie, dziękuję za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...