Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Zastanawiam się nad podmianą zasilacza w komputerze jaki mam w sygnaturze (trzeba mieć włączone sygnatury w profilu) jest to Seasonic 500W nie pamiętam dokładnego modelu :( ale nie jest modularny na Thermaltake SMART SE 530W modularny , żeby nie mieć takiego bałaganu w obudowie z kablami , i teraz pytanko ten SE 530W ma na linii 12 V max obciążenie 492W producent dla mojej karty graficznej podaje moc zalecaną 500W a karta i tak tyle nie bierze 130-140W według programu "RiviaTuner" zasilacz nie jest nowy bo kupiony w 2014 roku do tej pory normalnie działał na innym komputerze i nie było z nim problemów wymaga tylko przedmuchania, cały komputer z monitorem według smart gniazdka teraz bierze 74W  a w stresie w piku 250W . A tego Seasonic chce wsadzić w komputer inny z C2D na pokładzie żeby mieć czym się bawić na RODOS xD co to RODOS każdy wie :) . Tak wiem moja maszynka nie jest super nowa ale na moje potrzeby wystarcza :) . Jak to jest z tymi Thermaltake ?? 

Edytowane przez ChudyXp
Opublikowano (edytowane)

Na końcu tej opowieści powinieneś zadać konkretne pytanie :P

A jak chcesz zmienić zasilacz na modularny to po prostu zmień. O zgodę nikogo pytać nie musisz;)

Edytowane przez kamilos69
Opublikowano
4 godziny temu, kamilos69 napisał(a):

Na końcu tej opowieści powinieneś zadać konkretne pytanie :P

A jak chcesz zmienić zasilacz na modularny to po prostu zmień. O zgodę nikogo pytać nie musisz;)

Powiedział co wiedział :) ten SE 530 W działał wcześniej na jakimś komputerze który nie wymagał takiego mocnego zasilania dostałem za darmo to wolę wiedzieć bo na YT i w necie są o nim różne opinie jedni mówią że jest dobry a inni że nadaje się na śmietnik , ze akurat mi się trafił fajny modularny u siebie nie mam modularnego to szkoda mi go pakować w komputer który szykuje na RODOS 

Opublikowano (edytowane)

Smart SE są kiepskie, omijaj to szerokim łukiem. 

Wsadź do kompa na rodos i o nim zapomnij jak działa, one miały mega spadki napięcia pod obciążeniem, do jakiegoś starego grata akurat, ale do głównego kompa bym nie wsadził. 

Edytowane przez ShaDow_Pro
Opublikowano
1 godzinę temu, kamilos69 napisał(a):

Nikogo nie obchodzi Twoja opowieść. Wszyscy to mają w tyłku.

Zadaj proste i konkretne pytanie jakie masz.

 

 

Po co się wypowiadać skoro nic nie ma się do powiedzenia ?? 

31 minut temu, ShaDow_Pro napisał(a):

Smart SE są kiepskie, omijaj to szerokim łukiem. 

Wsadź do kompa na rodos i o nim zapomnij jak działa, one miały mega spadki napięcia pod obciążeniem, do jakiegoś starego grata akurat, ale do głównego kompa bym nie wsadził. 

Działał tyle lat (12) w jakiś sprzęcie tylko do internetu i pakietu office , znam ich chłodzenia na procesor , dlatego wolę się dowiedzieć co jest z nimi nie tak bo opinie na internetach są różne . Domyślam się że na mój sprzęt by starczył (sygnatura) ale skoro ma skoki napięcia to lepiej nie ryzykować , jak będę czyścił wnętrze to zobaczę dokładny model tego Seasonic , nie pomyślałem wcześniej że GT301 to malutka obudowa :( 

Opublikowano
2 godziny temu, ShaDow_Pro napisał(a):

Wiek mu na pewno nie pomógł, wsadź to do tego kompa na działkę i tyle, twój Seasonic jest lepszą jednostką, nie ważne jaki model, od Smart Se to praktycznie wszystko jest lepsze %-)

Właśnie na takie odpowiedzi czekałem ,czyli nic u siebie nie ruszam a SE pojedzie albo na RODOS albo pod młotek :) bo jeszcze nie mam jakieś małej obudowy żeby to wszystko poskładać 

Opublikowano

Pamiętam jak jakieś 12 lat temu składałem kompa... właśnie z Thermaltake SMART SE 530W POLECANYM I NAJLEPSZYM zasilaczem w swojej cenie, który po kilku miesiącach okazał się KIEPSKI :E ale dalej działa w kompie, który prawie od 2 lat jest mało używany.

Opublikowano
41 minut temu, AndrzejTrg napisał(a):

Pamiętam jak jakieś 12 lat temu składałem kompa... właśnie z Thermaltake SMART SE 530W POLECANYM I NAJLEPSZYM zasilaczem w swojej cenie, który po kilku miesiącach okazał się KIEPSKI :E ale dalej działa w kompie, który prawie od 2 lat jest mało używany.

No właśnie ten ma 12 lat też coś  mi się kojarzy że nawet w polecanych zestawach na różnych stronach i na YT go wszędzie pakowali gdzie się dało bo niby miał być tani dobry i modularny widać nie jest taki super , no właśnie ten co chce mieć na działce tez będzie mało używany tylko w czasie deszczu i wieczorami , najgorzej w zimę może go coś strzelić (wilgoć). Kiepski w sensie jakieś przygody z nim miałeś ?? 

 

34 minuty temu, ShaDow_Pro napisał(a):

Teraz są ciągle promki na zasilacze, pogonisz za 100 kilka dołożysz kilka zł i można upolować coś świeżego z gwarancją. 

Nie mam do niego pudełka ani nic tylko zasilacz i kilka kabli do grafiki i do dysków , mówisz za sto kilka zł go wystawić i kupić coś innego tylko co ?? 

Opublikowano
4 godziny temu, ChudyXp napisał(a):

No właśnie ten ma 12 lat też coś  mi się kojarzy że nawet w polecanych zestawach na różnych stronach i na YT go wszędzie pakowali gdzie się dało bo niby miał być tani dobry i modularny widać nie jest taki super

Dobrze Ci się kojarzy :) wszędzie go polecali, i ja też się dałem nabrać, choć złego słowa na niego nie powiem(działa do dzisiaj). Nawet się nie interesowałem co w nim jest kiepskiego, ale minka trochę zrzedła jak kilka miesięcy po zakupie, ludzie mówili żeby go nie kupować :E 

Opublikowano
9 godzin temu, ChudyXp napisał(a):

Nie mam do niego pudełka ani nic tylko zasilacz i kilka kabli do grafiki i do dysków , mówisz za sto kilka zł go wystawić i kupić coś innego tylko co ?? 

Powinien koło tej stówki pójść, wysłać możesz w jakimkolwiek kartonie, opisz jakie kable wstaw za 100 i ktoś się znajdzie. 

Możesz z używanych polować wtedy np. na Vero L5, MSI BN, wczoraj za 100 poszedł jeden widziałem, więc wymiana albo za darmo albo dokładasz kilka zł.

np

https://allegrolokalnie.pl/oferta/psu-zasilacz-msi-650w-80-bronze

Opublikowano
8 godzin temu, AndrzejTrg napisał(a):

Dobrze Ci się kojarzy :) wszędzie go polecali, i ja też się dałem nabrać, choć złego słowa na niego nie powiem(działa do dzisiaj). Nawet się nie interesowałem co w nim jest kiepskiego, ale minka trochę zrzedła jak kilka miesięcy po zakupie, ludzie mówili żeby go nie kupować :E 

No nawet znalazłem coś takiego ThermalTake SE 530W (Test) a tego gościa coś kojarzę sam polecał ten zasilacz xD . I był jeszcze drugi co też go polecał ale już nie pamiętam nicku 

 

3 godziny temu, ShaDow_Pro napisał(a):

Powinien koło tej stówki pójść, wysłać możesz w jakimkolwiek kartonie, opisz jakie kable wstaw za 100 i ktoś się znajdzie. 

Możesz z używanych polować wtedy np. na Vero L5, MSI BN, wczoraj za 100 poszedł jeden widziałem, więc wymiana albo za darmo albo dokładasz kilka zł.

np

https://allegrolokalnie.pl/oferta/psu-zasilacz-msi-650w-80-bronze

A co powiesz na ten niby to samo ale mniej popularny SE 630W tego mogę wyrwać nie długo od szfagra bo będzie robił upgrade kompa , szukam czegoś modularnego do siebie bo obudowa nie jest jakaś super duża . Do kompa na działkę może iść nawet mniej niż 500W bo tam idzie komputer z procesorem legendą i mistrzem OC czyli E8400 :) 

  • Haha 1
Opublikowano

Wszystkie Smart Se to to samo, to nie był dobry zasilacz, a teraz z wiekiem jest tylko gorzej, jak wyrwiesz za 50zł i sprzedasz za 100 to taki interes można zrobić. 

Twój TUF nie jest duży? %-) 

 

Ja do Jonsbo V4 wsadzam pełną płytę mATX z Phanteksem PH-TC12LS, zasilacz ATX i nie mam problemu z przewodami, poćwicz ułłożenie ich i spięcie a się pomieści bez problemu. 

Co Ci po zasilaczu modularnym jak to złom, MSI, którego wysłałem to nie jest jakiś top, ale 10x lepszy niż smart SE.

 

I na koniec jeszcze raz weź się od tych Smart SE trzymaj z daleka, chyba że sprzedasz je i kupisz coś lepszego ;)

  • Upvote 1
Opublikowano
23 minuty temu, ShaDow_Pro napisał(a):

Wszystkie Smart Se to to samo, to nie był dobry zasilacz, a teraz z wiekiem jest tylko gorzej, jak wyrwiesz za 50zł i sprzedasz za 100 to taki interes można zrobić. 

Twój TUF nie jest duży? %-) 

 

Ja do Jonsbo V4 wsadzam pełną płytę mATX z Phanteksem PH-TC12LS, zasilacz ATX i nie mam problemu z przewodami, poćwicz ułłożenie ich i spięcie a się pomieści bez problemu. 

Co Ci po zasilaczu modularnym jak to złom, MSI, którego wysłałem to nie jest jakiś top, ale 10x lepszy niż smart SE.

 

I na koniec jeszcze raz weź się od tych Smart SE trzymaj z daleka, chyba że sprzedasz je i kupisz coś lepszego ;)

W jak dla mnie jest malutka w porównaniu do tej z której wydobyłem E8400 i resztę bebechów albo takie wrażenie bo on siedzi na płycie Micro ATX . tego SE 650 to bym dostał nawet za darmo  

 

15 minut temu, AndrzejTrg napisał(a):

@ChudyXp ja nawet nicki pamiętam z laba, kto to polecał 🙂.

 

Ale jak mówi kolega wyżej, olej tego SE

Pewnie mieli za to płacone "Materiał Sponsorowany" xD 

Opublikowano (edytowane)
2 minuty temu, ChudyXp napisał(a):

tego SE 650 to bym dostał nawet za darmo  

To weź i sprzedaj :szatanek:

Możesz kupić coś świeższego do siebie i dać Seasonica na działkę.

Albo coś po kosztach dać tam.

Edytowane przez ShaDow_Pro
Opublikowano
3 minuty temu, ShaDow_Pro napisał(a):

To weź i sprzedaj :szatanek:

Możesz kupić coś świeższego do siebie i dać Seasonica na działkę.

Albo coś po kosztach dać tam.

Czyli tymczasowo ten SE idzie do legendy a jak mnie coś strzeli to sprzedam jako całość z tym SE 530W i kupie jaki po lesingu DELL np taki żebym mógł na nim postawić monitor bo ma być tylko do filmów i sprawdzania kamer po WI -FI . Jak pisałem dlatego polecali te SE bo mieli za to zapłacone 

Opublikowano
4 godziny temu, ShaDow_Pro napisał(a):

Se na działkę jeszcze ujdzie.

Wystawie go na OLX jak się nie znajdzie żaden chętny w ciągu tygodnia to wrzucam go do kompa na działkę 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...