Skocz do zawartości

Moje projekty


ernig

Recommended Posts

O to jak z Gigabyte Eagle zrobił Vision xD,szkoda że to nie dało +10 do coolera :E

4 godziny temu, ernig napisał:

Jak myślicie ile może być warta moja  Gigabyte GeForce RTX 3070 Eagle OC 8GB GDDR6???

Z LHR czy bez? Jeśli bez,to ten Eagle jest wart obecnie między 5 a 6k zł.

Mój TUF OC 3070 LHR przez te podwyżki cen jest warty ~5k zł :hihot:

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spl97 napisał:

O to jak z Gigabyte Eagle zrobił Vision xD,szkoda że to nie dało +10 do coolera :E

Z LHR czy bez? Jeśli bez,to ten Eagle jest wart obecnie między 5 a 6k zł.

Mój TUF OC 3070 LHR przez te podwyżki cen jest warty ~5k zł :hihot:

gdyby nie był na gw to można pomyśleć nawet o wydrukowaniu covera żeby był bardziej podobny do Visiona  i ze dwie kostki vram też można dodrukować :D.

Karta bez LHR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Dnia 24.09.2021 o 08:29, ernig napisał:

 

IMG-20210923-231420.jpg

 

Dnia 13.09.2021 o 12:32, Dziarson napisał:

 

IMG_20210913_111749.jpg

 

Teraz jest takie pytanie w sprawie Termodynamiki - czy jest chłodniej jak stoją GPU pionowo [wertykalny montaż karty graficznej] niż GPU poziomo ?? Czy jest zauważalna różnica ??

 

Dnia 24.09.2021 o 17:21, ernig napisał:

 nie sprawdzałem temp. ale nie wydaje mi się aby to miało jakiś wielki wpływ, jak masz dobrze wentylowana skrzynkę ,a karty nie trzymasz (w pionie ) przy samej szybie to w obu pozycjach temp. powinny być porównywalna

W moim przypadku takie ustawienie karty podyktowane jest wyłącznie względami estetycznymi .

Bo mam wrażenie/wyobraźnie że GPU Pionowo będzie chłodniejsza niż GPU Poziomo tylko dlatego poziomo płyta drukowana/PCB będzie blokować ciepłe powietrze niż pionowo płyta drukowana/PCB . Bo całe chłodzenie z radiatorem GPU masz pod płytą drukowaną/PCB a płyta drukowana/PCB to twardy laminat i łatwo nie przepuszcza ciepłe powietrze a z drugiej strony że ciepłe powietrze idzie do góry jeśli nie mylę .

 

Teoria termodynamiki tak jak z samochodami że większość chłodnic masz pionowo niż poziomo [większości IC są otwarte] .

 

Myślę na 100% pewny że Pionowo będzie chłodniejsza od Poziomo

U mnie będzie Vertical GPU ale nie z powodu - estetycznego wyglądu :rodzinka:

Dnia 25.09.2021 o 07:41, Dziarson napisał:

U mnie jest 7 stopni mniej wydaje mi się ze jest to przyczyna powstania komory cieplnej wzgledem zasilacza.na pion juz tej komory nie ma taka moja dedukcja 

Jeśli GPU Pionowo vs Poziomo wyszło ci prawie +/-7C to naprawdę sporo różnica 

 

Czyli na dole masz PSU ? Tylko jak masz ustawiony Fan w PSU - ściągnie z podłogi/pod CASE [zewnątrz] czy ściągnie z CASE [wewnątrz] . Myślę że masz ściągnie z podłogi/pod CASE

 

 

Dnia 9.03.2021 o 15:03, ernig napisał:

IMG-20210225-215723.jpg

Skąd to masz przejściówki Sata DIY i gdzie kupiłeś ?? Świetne rozwiązanie dla mnie bo mam sporo HDD :Up_to_s:

 

Szukam końcówek SATA i nigdzie nie mogę znaleźć bo szukałem na stronie Eltrox/Nowyelektronik/Elektronika-sklep/Bns/Elektronikjacek/itd..

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Michagm napisał:

  

 

 

Teraz jest takie pytanie w sprawie Termodynamiki - czy jest chłodniej jak stoją GPU pionowo [wertykalny montaż karty graficznej] niż GPU poziomo ?? Czy jest zauważalna różnica ??

 

 nie sprawdzałem temp. ale nie wydaje mi się aby to miało jakiś wielki wpływ, jak masz dobrze wentylowana skrzynkę ,a karty nie trzymasz (w pionie ) przy samej szybie to w obu pozycjach temp. powinny być porównywalna

W moim przypadku takie ustawienie karty podyktowane jest wyłącznie względami estetycznymi .

 

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 7 stopni mniej wydaje mi się ze jest to przyczyna powstania komory cieplnej wzgledem zasilacza.na pion juz tej komory nie ma taka moja dedukcja 

karta .png

karta2.png

Ale moze @tomcug zrobi jskiegos testa .

A to ze mam 7 stopni mniej sie tez przekłada na to ze karta przestała drzeć ryja .

@Spl97 mysle ze  odległośc pionowa katy od panelu ne bedzie miała wielkiego znaczenia ciepłe powietrze i tak pujdzie do góry .

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michagm napisał:

Myślę na 100% pewny że Pionowo będzie chłodniejsza od Poziomo

 

Tak, to się zgadza i karta w pozycji pionowej jest lekko chłodniejsza, ale nie są to duże różnice. Generalnie Dziarson ma rację, to ciekawy temat na jakiś krótki test (ale nic nie obiecuję %-)).

  • Like 1
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2021 o 16:54, Michagm napisał:

 

Skąd to masz przejściówki Sata DIY i gdzie kupiłeś ?? Świetne rozwiązanie dla mnie bo mam sporo HDD :Up_to_s:

 

Szukam końcówek SATA i nigdzie nie mogę znaleźć bo szukałem na stronie Eltrox/Nowyelektronik/Elektronika-sklep/Bns/Elektronikjacek/itd..

 

moje pochodzą z demontażu ze starych PSU ale można je normalnie kupić na aledro

https://allegro.pl/oferta/wtyk-zlacze-zasilajace-sata-katowe-czarne-4925432241

 lub tu

https://modding.bit-tech.pl/sklep/pl/44-czarne-wtyczki

 

nie dopisuj do starych postów bo nie ma powiadomień że coś się zmieniło w temacie  ;)

Edytowano przez ernig
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukowałem, drukowałem i nadrukowałem :D

Udało się delikatnie popchnąć projekt komputra

 

IMG-20211004-190121.jpg

 

Dziś kumulacja przesyłek

wpadł ekran 7" od małych ludzików (zainstalowany prowizorycznie- do zmiany na dalszym etapie prac )

oraz udało się dopiąć podmianę 3070 na 3080 właściwie w tej samej kasie

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo jest jedynie wzorowane na spc i niedługo i tak zniknie.
Covery na grandisa były jakieś takie łyse bez tego znaczka.
Nie wiem czy to widać ale litera "S" w różnych wydaniach przewija się w całej obudowie.

Grandis będzie musiał ustąpić miejsca wodzie bo GPU  jest na tyle wysokie że opiera się o cooler procka,a dodatkowo karta zauważalnie podnosi temp CPU czego nie było na 3070.

Ekran to chińczyk 7 cali 1024x600 o taki  https://pl.aliexpress.com/item/1005002570180532.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.77355c0f5SjqDZ

A soft to aida64 i jej sensor panel

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ernig napisał:

Grandis będzie musiał ustąpić miejsca wodzie bo GPU  jest na tyle wysokie że opiera się o cooler procka,a dodatkowo karta zauważalnie podnosi temp CPU czego nie było na 3070.

Każdy posiadacz 3080 i wyżej mierzy z tym problemem nawet jak ma kartę zamontowaną horyzontalnie. UV GPU trochę pomaga na taką przypadłość bądź zwodowanie GPU.

Edytowano przez Spl97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No dobra ludziska, kolejny drobny apdejt mojej S2. Sensor panel we wnętrzu obudowy to fajna spraw ale strasznie mnie denerwował sposób jego instalacji. Dlatego postanowiłem wymienić oryginalny panel montażowy od Fractala na mój własny. To dopiero pierwsza rewizja ale wg mnie już jest lepiej.

IMG-20211020-212111.jpg

 

IMG-20211020-220559.jpg

 

IMG-20211020-220840.jpg

 

IMG-20211020-220853.jpg

 

Co myślicie?

A gdyby się ktoś zastanawiał czemu tak umiejscowiłem ekranik, to zabieg przyszłościowy gdyby mi przyszło do głowy wrzucić ponownie wodę do Fractala .

Edytowano przez ernig
  • Like 1
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dziarson napisał:

W tym miejscu nadrukovał bym cos takiego ala mysle ze bedziesz wiedział o co mi chodzi :D

 

 

ciekawy pomysł ale w to miejsce planuję  wrzucić custom reza

1 godzinę temu, Buczo napisał:

No Panie! Elegancko to wyszło!

Dzięki

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dziarson napisał:

W tym miejscu nadrukovał bym cos takiego ala mysle ze bedziesz wiedział o co mi chodzi :D

 

image.png.3feb7cc9b13fe511589a7d85af5238cd.png

 

Inaczej pikne panie pikne :D

 

No no,operę w Sydney w pełnej krasie :E

1 godzinę temu, ernig napisał:

No dobra ludziska, kolejny drobny apdejt mojej S2. Sensor panel we wnętrzu obudowy to fajna spraw ale strasznie mnie denerwował sposób jego instalacji. Dlatego postanowiłem wymienić oryginalny panel montażowy od Fractala na mój własny. To dopiero pierwsza rewizja ale wg mnie już jest lepiej.

Kurde,wygląda nawet lepiej.

 

Edytowano przez Spl97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...