Skocz do zawartości

Moje projekty


ernig

Recommended Posts

9 minut temu, xXMateoXx320 napisał:

Swietna podstawka z lego 🤣

Brakuje testów wydajnościowych jeszcze  

a no podstawka zgrywała się idealnie kolorystycznie i zbyt dużo nie kosztowała. Żeby ją zdobyć musiałem tylko pokonać dwóch Szkodników, ale myślę że było warto .

Testów wydajności nie robiłem bo przeszczepiony sprzęt się nie zmienił. Odczuwalną różnicą względem test bencha   był natomiast wzrost temperatury podzespołów i hałas generowany przez wentyle

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyle oryginalnie zainstalowane w S2 d...y nie urywają jeśli chodzi o kulturę pracy dlatego ponownie odwiedziłem magazyn żeby poszukać zamienników .

DSC-2637.jpg

 

I znalazłem kilka Alphacool NB-eLoop 1200rpm ( te czarne też były nebieskie) 😉

Jako że motyw przewodni wyklarował się samoistnie dlatego postanowiłem część wentyli potraktować na biało.

DSC-2687.jpg

 

DSC-2689.jpg

 

Dodatkowo postanowiłem zrobić porządek z okablowaniem. ( dobija mnie ilość makaronów po ciemnej stronie obudów)

DSC-2690.jpg

 

DSC-2694.jpg

 

No i efekt finalny

DSC-2703.jpg

 

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, xXMateoXx320 napisał:

I jak z kulturą pracy tych zamienników? mhm?

pomalowanie rotorów nie daje odczuwalnego spadku kultury pracy czy innych nieprawidłowości w działaniu wentyli.

Co do porównania kultury pracy wentyli montowanych w FD s2 z NB-eLoop to te drugie  do 800RPM są praktycznie niesłyszalne później już nie jest tak różowo ale i tak są cichsze od FD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap II idzie woda

 

ale zanim wejdzie trzeba zrobić test szczelności  podzespołów oraz wyczyścić wszelkie syfy jakie zostały po poprzednich układach

i na tę okazję powstało szybkie stanowisko testowo-czyszczące  😉

 

DSC-2807.jpg

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie  i czyszczenie elementów LC trochę trwało  ale wrszczie przyszedł czas na dalsze prace.

Nie do końca odpowiadał mi efekt uzyskany po malowaniu elementów wnętrza więc postanowiłem jeszcze podmalować mobo tray.

DSC-2728.jpg

 

DSC-2731.jpg

 

DSC-2742.jpg

 

Po całej zabawie uzyskałem taki efekt

 

DSC-2748.jpg

 

DSC-2749.jpg

 

DSC-2815.jpg

 

Spostrzegawczy zauważyli pewnie ,że sloty kart rozszerzeń na  tylnej ścianie obudowy straciły wzmocnienia ;). Chciałem uniknąć cięcia nowej obudowy ale się nie udało .

Edytowano przez ernig
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po ustaleniu właściwej pozycji combo przyszedł czas na drobienie cover piwnicy. Stwierdziłem że nie będę modyfikował oryginalnego, bo trochę szkoda. Dlatego z kawałka blachy wykonałem zastępstwo

DSC-2869.jpg

wyszło całkiem znośnie

DSC-2870.jpg

 

DSC-2872.jpg

 

DSC-2884.jpg

Niestety dałem trochę d..y i niepotrzebnie przyciąłem kawałek bliżej frontu, przez co powstała dziura z którą należało coś zrobić.

 

DSC-2886.jpg

 

Ostatecznie stanęło na takim rozwiązaniu, nie jest idealnie ale będę miał co robić w przyszłości 😉

 

DSC-2976.jpg

 

Kolejny etap to przymiarki GPU. Jak już widzieliście z obudowy usunięte zostały wzmocnienia przy zaślepkach kart rozszerzeń .

A to wszystko po to żeby zainstalowane wertykalnie  GPU było maksymalnie odsunięte od szklanej  ściany .

Na alledro zakupiłem używany niekompletny uchwyt do gpu, 

DSC-2953.jpg

 

trzeba go było tylko nieco zmodyfikować.
Dorzuciłem do niego riser FD który poniewierał się w magazynie oraz zacząłem prace nad osłona okablowania

DSC-2955.jpg

 

DSC-2959.jpg

 

DSC-2963.jpg

 

różne wersje coveru

 

IMG_20200417_184327.jpg

 

Efekt końcowy

DSC_2980.jpg

 

 

Edytowano przez ernig
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie przedłużać, nadszedł czas na zainstalowanie wszystkiego w obudowie, na pierwszy ogień Aquaero 5LT. Żeby je zainstalować w piwnicy potrzebowałem wykonać podstawę. Znalazłem kawałek używanego HIPSu chwila w  maszynie i tak powstała podstawa dzięki której 5LT można zainstalować do standardowych otworów 120 mm dostępnych w piwnicy.

DSC-2897.jpg

 

DSC-2966.jpg

 

Nie ma zbyt wiele miejsca na wysokość ale się udało 😉

 

DSC-2968.jpg

 

Lecimy dalej, kolejne elementy lądują w obudowie, najważniejsze to zachować odpowiednią kolejność

 

DSC-2973.jpg

 

DSC-3046.jpg

 

Nie miałem w magazynie wystarczająco długiej rurki żeby połączyć combo z chłodnica więc zapadła decyzja, że zainstaluję wskaźnik przepływu .

 

DSC-3054.jpg

 

DSC-3056.jpg

 

i ostatni element układu na właściwym miejscu

DSC-3057.jpg

 

DSC-3063.jpg

 

Czas lać wodę i można uznać rewizję jeden za zakończoną

DSC-3085.jpg

 

DSC-3087.jpg

 

Przy okazji komp wygląda jak reklama x-kom xD

 

 

IMG-20200510-140720.jpg

 

Tyle na dziś

 

 

Edytowano przez ernig
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ernig napisał:

nie ma się co spodziewać wodotrysków, komp ma już swoje lata

może i ma lae 7770k to wciąż bardzo fajny procesor i można na nim składać coś do grania. Jak myślimy o graniu w WQHD to nawet lepiej. Oczywiście, szału nie będzie w FHD w nowych grach AAA ale dobre OC + szybki ram coś tam pokażą. Sam pewnie widzisz jak skaluje się ta platforma z twoją 1080TI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Jak już wspomniałem to była pierwsza rewizja układu.
Wszystko zaczęło się jeszcze w trakcie odpowietrzania. Mimo tego ,że  starałem się wypłukać i wyczyścić wszystkie elementy układu to okazało się , że z górnej chłodnicy do bloku  wypłynął jakiś glutopodobny :E stwór. Syf ten tak skutecznie ubił flow ,że za blokiem powstała jedna wielka bańka powietrza, której nie szło przepchnąć do reza. Ciecz krążyła w układzie ale bardzoooooooo wooooolno. W tzw międzyczasie trafiła się też okazja do zakupów u małych ludzików więc postanowiłem że przemęczę się trochę z aktualnym configiem a jak dojdą graty to się coś pozmienia .

Nieśpiesznie zaczęły pojawiać się przesyłki od majfrendow, kabelki sata kupione w pl, innych elementów raczej opisywać nie trzeba 😉

IMG-20200530-160530.jpg

 

Coś z czego jestem mega zadowolony (kupiony trochę wcześniej) wewnętrzna elastyczna tasiemka do podłączenia usb 3.0

IMG_20200425_195027.jpg

 

"Tajemnicze" pudełko

 

IMG-20200531-211658.jpg

 

Trochę mniej tajemnicze pudełko

 

IMG-20200605-160745.jpg

 

I na koniec kilka kabelków do psu tak żeby nie ciąć oryginalnych, kabelki wykonane w pl.

 

IMG-20200612-204206.jpg

 

 

Są graty można przystąpić do dzieła :D

Edytowano przez ernig
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacznę od pudełek, na pierwszy ogień, to "tajemnicze". Pewnie większość z Was i tak wie co to jest 😉, czyli 

HUE.png

Moje mobo ma możliwość sterowania oświetleniem RGB ale tylko w tradycyjnej formie czyli 12V, a ja potrzebowałem czegoś co ogarnia aRGB bo w combo mam takie właśnie oświetlenie. Początkowo chciałem wykorzystać stary sterownik HUE + od NZXT ale on wymaga dodatkowego oprogramowania, po za tym jest dość spory. Tak więc po poszukiwaniach wpadło mi w ręce takie małe pudełeczko.Musiałem deko pokombinować bo Swiftech do sterowania oświetleniem wymaga własnej produkcji sterownika i ciężko jest trafić na jakieś dane z opisem podłączenia.Jednak po kilku próbach udało się ożenić oba elementy.

IMG-20200530-193222.jpg

 

IMG-20200531-214103.jpg

 

Jak już wspomniałem mam w magazynie stary  HUE+, więc zdecydowałem się na użycie jednego z dostępnych w zestawie pasków LED i połączenie go do kompletu z rezerwuarem.
W ten oto sposób udało mi się uzyskać całkiem efektowny sposób podświetlenia RGB, który aktualnie składa się z combo i jednego paska aRGB sterowanych za pomocą fona oraz jednego paska RGB ze sterowaniem z mobo. W planie jest jeszcze realizacja podświetlenia RGB na bloku cpu.

 

Drugie pudełko to zastępstwo dla mechanicznego wskaźnika przepływu. Kiedy szukałem właściwego modelu zależało mi na tym aby w prosty sposób sprawdzać jak wygląda aktualny  przepływ oraz temp cieczy w układzie . Takie możliwości dał Bykski B-TFC-CS-X więc zdecydowałem ,że to on trafi do układu i tak powstała druga rewizja mojego chłodzenia.

 

IMG-20200614-212332.jpg

 

IMG-20200614-212410.jpg

 

IMG-20200614-212428.jpg

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...