Skocz do zawartości

Problem z komputerem


Gość Michał

Recommended Posts

Gość Michał

Witam wszystkich serdecznie. 

 

W czwartek składałem kumplowi komputer. Wszystko było ok. StressTest CPU i GPU wykonałem, sterowniki wszystkie aktualne ale zapomniałem zrobić testu MemTestem.

 

Zaczęły mu wyskakiwać bluescreeny na przemian: irql_not_less_or_equal oraz system_thread_exception_not_handled. Dzisiaj zrobiliśmy test MemTestem i wyszedł taki oto wynik lecz nie wiem jak go interpretować 

 

https://ibb.co/b5Wffr8 - tutaj skan z MemTestu

 

Wszystkie sterowniki aktualne, zastanawiałem się jeszcze nad aktualizacją BIOSU do płyty, ale chyba temu wszystkiemu jednak są winne Pamięci RAM

 

Podzespoły w komputerze to:

Ryzen 5 1600 AF
GTX 1660 Super OC
16GB RAM 3200MHz (2x8) Patriot Viper
M.2 SSD WD GREEN 240 GB
AsRock B450M PRO4
SilentiumPC Vero L2

 

 

Jakieś rady?


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po prostu wczytany profil XMP, tak? Błędy mogą (ale nie muszą) pochodzić od samych modułów RAM, równie dobrze procesor może być niestabilny (tak, u AMD zdarzają się takie akcje na stock %-)). Polecam spróbować na początek obniżyć taktowanie RAM powiedzmy do 3000 MHz i zobaczyć, co się stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał
1 godzinę temu, tomcug napisał:

Rozumiem, że po prostu wczytany profil XMP, tak? Błędy mogą (ale nie muszą) pochodzić od samych modułów RAM, równie dobrze procesor może być niestabilny (tak, u AMD zdarzają się takie akcje na stock ). Polecam spróbować na początek obniżyć taktowanie RAM powiedzmy do 3000 MHz i zobaczyć, co się stanie.

 

Obniżyliśmy już do 2800 bo dalej było niestabilnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym podszedł do problemu nieco inaczej. Proponuję pobrać nowy obraz .iso systemu i zainstalować go na nowo. Częsty problem ze stabilnością jest właśnie powodowane przez to. Kilka miesięcy temu znajomy miał podobny problem i mój sposób pomógł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...