Skocz do zawartości

Pierwszy Składak


Yezo

Recommended Posts

@Yezo Dokladnie tak. I przed zakupem zorientuj sie w obudowach, bo bq! gdzies tak w okolicach premiery Ampere wypusci nowe Silent Base'y (602,802), a to beda przednie skrzynki. Ogolem warto miec porzadna skrzynke, bo takiej dobrej nie bedzie sensu zmieniac przez lata. Postep na rynku obudow niemal nie istnieje. Gdzie nie zalozysz watku, zloza Ci zestaw w jakims gownie, bo sie nie znaja ;)

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Lepiej poczekać, bo nawet jeśli ceny Ampere będą zbyt wysokie, to ludzie będą się pozbywali Turingów, przez co będzie ich wysyp na rynku kart używanych.

Dnia 12.08.2020 o 13:23, Yezo napisał:

To na spokojnie czekam, ale temat cały czas aktualny ;) czyli rozumiem, że zestaw już z nową  grafiką będziemy składać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mówimy o trupach, to temu samemu znajomemu zepsuł sie pół roku temu Rampage V Extreme, działa tylko jeden slot na RAM, według jednego z lepszych serwisów w Polsce od napraw płyt głównych dowiedział się, że mostek południowy mu zdechł (wysyłał do nich płytę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

BUMP! 

 

Zgodnie z waszymi radami, wstrzymałem się z zakupem PCta, ale teraz kiedy od premiery RTXa 3080 dzielą nas w zasadzie godziny, wole być przygotowany.

 

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że raczej napewno będzie duży problem z dostępnością, jednak gdyby okazało się inaczej to trzeba działać :D

 

I teraz pytanie czy pomoglibyście mi poskładać skrzynke, już pod tego rtxa? Czy zestaw, który wrzucał tu wcześniej @Japanese Capacitor będzie okej do tej karty, czy jednak trzeba coś zmienić? Albo inaczej potrzebuje poskładać pc pod rtxa3080, za powiedzmy 5k.  OC raczej bawił się nie będe, bo nie mam wiedzy ani umiejętności ku temu, więc raczej idziemy w cisze i żeby za ciepło nie było. Obudowe bym potrzebował z przyciskami i gniazdami usb itp na froncie, bo mój kot ma tam mniejsze możliwości coś zwojować niż na górze. Noi póki co mój monitor to 1080p, zdaje sobie sprawe, że to słaaaabo pod rtxa 3080, ale do przyszłego roku napewno z nim zostane. Komputer przedewszystkim do gier i codziennego użytku. 

 

Z góry dzięki za fatyge!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yezo Patrzac na moj zestaw, widze, ze niedostepny jest obecnie Bitfenix Whisper, a to super zasilacz za ta kase. Byc moze do czasu zakupu kompa trzeba go bedzie czyms zastapic, ale na x-komie wszystko najfajniejsze ma ten sam status (dostawa wkrotce). Zapytalbym o termin dostawy.

 

Przyciski na froncie sa bardzo niepopularnym rozwiazaniem, wiec odpuscilbym temat, bo nie bedziemy przebierac w najlepszych pod twoje oczekiwania. Przychodzi mi do glowy np. Armis AR7, z ktorego przesiadlem sie wlasnie na Define i jakos tej drugiej nie zwrocilem ;)

 

Miara wentylacji komputera sa uklady chlodzenia grafiki i procka oraz klasa wentylatorow obudowy. Jakies siatki i dziury wszedzie nadrabiaja, gdy to kuleje. Np. u mnie otwarcie drzwiczek i zamontowanie alternatywnego dziurkowanego topu nie daje absolutnie zadnego obnizenia temperatur. Bo mam porzadne powyzsze, mocniejsze niz potrzebuje, bo lataja na leniwych predkosciach i tak to bedzie wygladac w twoim zestawie.

 

Jak chcesz cisze, na pewno lepiej wyjdziesz na Fractalu niz be quiet! Po prostu najlepiej. Bedzie i lepsza wentylacja i ciszej. Patrzac na dodatkowe koszty Compacta wzgledem podstawowej wielkosci Define 7, uzupelniajac to, na czym zostalo przyciete w przypadku mniejszej zblizamy sie do podstawki na stowke. Dorzucilbym ta stowke i mial najlepsze, bo wieksza i ciezsza obudowa bedzie wlasnie cichsza i troszke lepiej wentylowana. To nie bedzie wieksza roznica niz 2 stopnie na cepie i grafie, ale waga robi najwieksza robote w kwestii kultury pracy. Kwestia tego, czy masz na nia miejsce - nie moze stac pod biurkiem (chyba, ze powietrze z tylu ma ktoredy ulatywac do gory, nie pod biurko), dolicz 10 cm do dlugosci na wydmuchiwane powietrze, dolicz 3 cm z obu stron do szerokosci na niezastawianie wlotow po bokach. Wieksza obudowa jest jednak bardziej ustawna pod jakiekolwiek upgrade'y w przyszlosci, a zarowno chlodzenia jak i grafiki robia sie nam coraz wieksze. Sam rynek obudow wydaje sie byc juz na granicy fizyki, ktora blokuje mu dalszy progres, wiec tez najwyzszej klasy skrzynka, ktora jest Define zostanie z Toba na dlugo (raczej az Ci sie znudzi, jesli tak w ogole masz). Usiadz sobie z miarka, zobacz. Compact bedzie bardzo dobrym wyborem, po prostu podstawka jest lepsza i bardziej przyszlosciowa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dopłatą jakąś nie ma problemu, chciałbym ogarnąć sprzęt taki jak ma być, bez większych kompromisów.

Natomiast druga kwestia, kwestia miejsca to już mały problem. Fizycznie nie mam możliwości aby postawić skrzynke na biurku. I niestety u mnie leży ona pod biurkiem. Mógłbym niby kombinować i postawić kompa gdzieś obok biurka, tyle że nie wiem jak to się sprawdziło na dłuższą mete i wyglądąłoby to tak sobie. Ale kwestia do rozpatrzenia, bo wcześniej czy później biurko też wymienie ;)

 

Czyli rozumiem, że tamten zestaw powinien być ok? a z tą obudową to zdaje się całkowicie na Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yezo Ogolem nie wstawialbym jakiegokolwiek mocnego kompa w jakiejkolwiek obudowie pod biurko bez opcji ucieczki powietrza do gory. Poprzedni komp z kreconym 6600K i 970 mial spoko, obecny nie, ale przyznam, ze w Define go tam nie probowalem, a ta chlodzi lepiej niz Armis. Zwlaszcza pod takie biurko jakie mam u siebie - dlugie, prostokatne, przylegajace do prostopadlych scian pokoju, a z drugiej strony wsparte czescia z szufladami. Przy moim configu robil sie pod biurkiem niezly mikroklimat, ktory po czesci z powotem wciagal komputer. Autentycznie czulem to nosem wciagajac ciepelko spod biurka. Nawet nie mierzylem temperatur, bo po prostu od razu go przestawilem, ale moze tragedii by nie bylo. Jesli wielkosc Compacta nie bedzie w przypadku twojego stanowiska jakims zbawieniem, jakiejkolwiek skrzynki bys nie kupil, bedzie zle, wiec postaw na podstawke i odpusc szybe, bo nie laczy sie z cisza. Do podstawki nie trzeba dokupowac wentylatora i rozgaleznika, bo ona juz to ma.

 

W stworzonym zestawie nic bym nie zmienil, ale moze koledzy Ci cos zaproponuja. To dobre rzeczy za rozsadne pieniadze i najwazniejsze - pod twoje preferencje. Ewentualnie pomyslalbym nad 32GB ramu: https://www.x-kom.pl/p/579420-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-2x16gb-3600mhz-cl16-ripjaws-v.html#Specyfikacja Jedyne na x-komie w dobrej cenie dla osoby, ktora nie chce doplacac za mozliwosci wlasnorecznego OC, bo nie bedzie sie w to bawic.

 

Zasilacz rozwazylbym w opcji 850W, bo gwara na 7 lat pozwala przypuszczac, ze tyle posluzy, a nie wiemy, ile czesci beda zrec za pare lat. Jednak jesli 850W, postawilbym na wskazanego Corsaira RMxa, bo roznica w cenie juz zbyt mala, a gwary lat 10. Ogolem wydajac juz duza kase na zasilke typu RMx, nie nalezy oszczedzac na mocy, bo to sie odbije - jak nie jej brakiem, to halasem. RMx jest zasilaczem o jeszcze lepszej kulturze pracy. Przy tym zestawie tego nie odczujesz, ale zakladajac, ze co pare lat bedziesz mu dokladac, bedzie cichszy na tych wyzszych obciazeniach. Ogolem uwazam go za jedyny sensowny zasilacz na dlugie lata i bez placenia Bog wie jakich pieniedzy, ale moze umknela mi jakas rownie dobra i cicha alternatywa.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yezo Wszystko spoko, ale cooler wzialbym jednak w opcji Pro. Sam wrzucilem Ci tego Dark Rocka 4, ale to po prostu nieoplacalne chlodzenie przy istnieniu Scythe Fuma 2, ktorego na x-komie nie ma - co napisalem, jesli mnie pamiec nie myli. Jakby udalo Ci sie gdzies wyrwac Fume 2, bierz, jak nie, wzialbym jednak DRP4. Trudno powiedziec, czy bez OC odczujesz roznice, ale na pewno bedzie pracowal stabilniej i na nizszej predkosci obrotowej, a zalezy Ci na kulturze pracy. 

 

https://www.x-kom.pl/p/423303-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-4-120-135mm.html

 

Rozgaleznik jest Ci potrzebny jedynie do tego, zeby spiac wszystkie smigla w jedno i zajac tylko jedno wejscie na plycie, ktorych masz wystarczajaco, by sie bez niego obejsc. Takie spiecie pozwala je kontrolowac jednym sygnalem, wiec jest to po prostu bardziej wygodne. Bez rozgaleznika takze mozna zmieniac ich predkosc - kazdego osobno. Wentylatorow obudowy ustawiac nie musisz, ale glupio placic za wyciszana i najcichsza obudowe, ktora bedzie zawsze slyszalna. Ja lepszy efekt mialem w Armisie AR7 za 3 stowki, ktorego na najnizszym stopniu wentylatorow nie slyszalem. Z drugiej strony na najwyzszym byly glosniejsze, a dmuchaly zdecydowanie slabiej. I oczywiscie wszystko inne bylo glosniejsze, bo jest to obudowa zdecydowanie gorszej klasy i nie jest wyciszana.

 

 

 

W sumie poczekalbym na testy kart, bo moze okazac sie lepiej i bardziej przyszlosciowo postawic na AMD.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...