Skocz do zawartości

Zestaw do 6.000


ClawB

Recommended Posts

Tutaj bym powiedział tak to ze ktos ma D15 (ja)wynikac moze z innych powodów 15 innych platform w szafie i binowanie procków :D 

Co od spc i kupowania tanich rzeczy , kwestja kasy ale i kraju pobytu dla Polaka z Polski moze byc problemem cena 5000zł dla Polaka zza graicy to nawet nie jest jedna wypłata .

Ecko!? to jest twój problem nie uznajesz zdania innych nie uznajesz kupowania drogich rzeczy .I dlatego  masz problem ze cie ludzie nie tyle wyzywaja ci uważaja ciebie za "pajaca".

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziarson nie trzeba gadać głupot żeby ludzie cię wyzywali %-) Ostatnio jak powiedziałem, że B450 Tomahawk MAX to prawie to samo co Gaming Plus MAX tylko w innym przebraniu to kazali mi się doedukować, bo GHaming Plus to przepłacony szrot.

Kolejna sytuacja, ktoś sie pyta jaki procek do pracy, wybór między r7 3700x a 10700k, wszyscy chórem że ryzen a nikt nie zapytał w czym pracuje. Jak sie potem okazało chodziło o CADa i pakiet Adobe.

Może i nie uznaje zakupu drogich rzeczy, nie mam kasy na kupowanie czegoś co mam trochę taniej. Taką mam naturę. Chociaż ostatnio zaszalałem i kupiłem sobie na wyrost G.skille Trident Z 3600MHz CL15 do mojego 1600AF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1600AF są na wyrost, pierwsza generacja Zen nie bazowała aż tak na taktowaniu jak kolejne generacje. Pamiątki jeszcze do mnie nie przyszły, ale prawdopodobnie puszczę je na 3200 i będę cisną opóźnienia (według opinii innych Zen 1 współpracuje najlepiej z pamięciami 3000-3200MHz - zobaczymy ile w tym prawdy). Z czasem będę chciał wymienić procka na 3300X i zobaczyć jaką różnicę tam robią te pamięci

Edytowano przez EcKo!?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dziarson napisał:

Tutaj bym powiedział tak to ze ktos ma D15 (ja)wynikac moze z innych powodów 15 innych platform w szafie i binowanie procków :D 

 

Ale do dosc wyjatkowy przypadek ;) Ogolem - jak pisalem - overkillowy cooler zawsze spoko. Zadna to dla Ciebie kasa? Bierz. Ja bym wolal Dark Rocka 4 Pro, bo cichszy i Silent Wingsy brzmia lepiej, ale faktycznie po posadzeniu obu na procku rzedu 10980XE i mocnym OC, na D15 urwiesz wzgledem bq! dodatkowe 5 stopni, a to juz robi roznice. Druga sprawa to, ze D15 to najmocniejsze bydle w temacie coolerow powietrznych i od jego premiery 5 lat temu nic sie w temacie nie zmienilo, wiec stawiam, ze bedzie tak jeszcze przez jakis czas. Jesli bedziesz upieral sie przy powietrzu, pewnie na nim posiedzisz, az zajedziesz wentylatory ;) Chyba producenci coolerow doszli do granicy, ktora dyktuje im fizyka. Czyli mozna podbic obroty i miec glosniej lub zrobic jeszcze wieksze bydle z jeszcze wieksza iloscia rurek cieplnych, wiekszymi smiglami i liczyc, ze ze swoja waga nie pierdyknie :D Przez te 5 lat pojawili sie raptem dwaj pogromcy D15 - Thermalright Le Grand Macho i Deepcool Assassin 3. Pierwszy moze stopien, dwa mocniejszy i troszke cichszy, ale pozniej doszly procki na ktorych wymiekl i ostatecznie przegral z Noctua. Drugi jest od D15 tez ten stopien, dwa mocniejszy, a dwa razy glosniejszy i o podlym brzmieniu, wiec zadne zwyciestwo. Ten nowy Zalman z imo wygladem zbytnio wyprzedzajacym obecne czasy tez probowal, ale tez nie wyszlo.

 

@EcKo!? Kupujesz tanie rzeczy, bo nie masz porownania z lepszymi. Nasze standardy ustalaja najlepsze rzeczy, z ktorymi mielismy do czynienia. Chyba ze porownanie masz, a faktycznie Ci sie nie kalkuluja, ale to rozbija sie juz o stosunek do pieniedzy.

 

Z poprzedniego configu zostal mi Fortis, wiec dalem mu szanse na 9700K. Nie odpowiadaly mi temperatury w grach i kultura pracy, wiec wjechal Ninja - najcichszy i calkiem mocny. Poza Real Benchem nigdy go nie slyszalem, a znajdowal sie 3 centymetry od przewiewnego topu Armisa AR7. Teraz nie miesci mi sie w glowie, jak mozna przycinac na coolerze. Mi sie to nie kalkuluje i to bardziej z powodu kultury pracy niz temperatur.

 

Zawsze intrygowaly mnie te skrzynki za 5-10 stow. Dlaczego taki rozstrzal pomiedzy nimi i czy przy braku woli krecenia czesci o zadnym potencjale warto taka kupic. Przesiadlem sie z Zalmana Z3 Plus na Armisa AR7 TG. Juz miala wjechac Regnum RG4, ale postanowilem dac szanse lepszemu. Zaskoczyly mnie jakosc ofiltrowania i ciche wentylatory. Chcialem tez stestowac pare rozwiazan z drozszych skrzynek i zobaczyc, ile sa warte. Pierwsza byl wplyw szyby na temperatury i kulture pracy, wiec podmienilem szybe na metalowy panel. Nie zauwazylem roznic, ale moze trzeba grzac kompa stress testem, a ja sprawdzalem praktyczne zastosowanie growe, a dzwiek mierzylem ,,na ucho". Druga rzecza byly maty wygluszajace - po konsultacji z Pania ze sklepu postawilem na cos takiego o grubosci 5mm: https://www.wyciszamy.net/o/Apaflex/-b-Apaflex--b----izolacja-akustyczna/m45. Polozenie na bokach zrobilo wielka roznice, pozniej dalem na front i bardzo wyciszylo to smigla, pozniej na top i niezle przyklepalo caly efekt. Temperatury mi nie wzrosly. Intrygowaly mnie takze topowej wydajnosci smigla za stowacza sztuka - za najlepiej zbalansowane uznalem SW3 i wzgledem Sigma HP sciagnely mi temperatury CPU i GPU tak 5-10 stopni na tej samej predkosci obrotowej. Na 100% rpm SW3 byly jednak nie do wytrzymania.

 

Wiedzialem juz jednak, ile warte sa rozwiazania z drozszych skrzynek, wzialem Define 7, wrzucilem SW3. Temperatury mam z nimi jeszcze lepsze niz w Armisie, nie mam jednak kontrolera wentylatorow, wiec ich praca uzalezniona jest od temperatury procesora. Leca na 30%, od 50C wskakuja na 100%, ktorego nie moglem wytrzymac w Armisie. Czasem youtube zagrzeje mi procka do tej temperatury, a nawet jesli w pokoju mam cicho, a mam chociaz uchylone okno, zwykle nie ogarne sie, ze wskoczyly na 100%. Serio to jest tak ciche. Tyle warte jest 13 kg blachy, bo te liche maty bitumiczne grubosci milimetra raczej wiele nie robia.

 

Dlatego warto dawac szanse :) To wiecej warte niz jakies testy i opinie innych.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japanese Capacitor u mnie jest tak mam kompa w ciagu 3 miesiecy ktos mi go zabierze (czytaj klienci którzy przychodza po kompa na wczoraj).Zawsze sobie powtarzam nie kupie tego czy tamtego, a potem mam  klawe za 400zł czy mysz za 300 karty .Procki płyty kupuje wedle uznania a moja biblioteka gratów sie poszerza na Hwbot. Budy to osobny temat miałem Phanteks ethino primo buda luksus wielka wygodna przewiewna ale .. hujowa :D potem jeszcze jakies r6 itd, ale wszystko u mnie jest wzglednie krótko.Wydałem juz na procka 27000zł pyte miałem za 4000 i ram za 4500   co to zmienia nic kupuje to na co mam ochote .Testy w necie sa zupełnie z doopy jak był test krakena x72 koles nie ogarniał tematu mierzył temp wody i według niej ustawiał krakena ja na nim zrobiłem najlepszy wynik AIO na 9900K. Noctue mam od poczatku ale to ze wzgledu ze mam ja tanio dark rock pro 4 wygrałem tu na forum nie wiem słaby jest w porównaniu do d15. Ilośc gratów przewalana co chwile powoduje u mnie rózne dziwne sytuacje lubie intela gardze AMD .bede miał ich procki chwile tylko po to zeby sie wkurwic i kupc intela :D ale ja jestem inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chętnie bym pokupował dla siebie do testów jakieś ciekawe rzeczy

 

@Japanese Capacitor wiem o czym mówisz, póki się nie spróbuje czegoś lepszego, to nie ma się świadomości, że potrzebujemy czegoś lepszego. Ja trochę miałem styczności z lepszymi częściami i po prostu stwierdzam, że to nie jest mi potrzebne do niczego. Nie mam aż tak wygórowanych wymagań. Trzeba jednak przyznać, że jest radość jak ma się sprzęt wsyokiej jakości, dobrze wykonany lub po prostu klasę premium. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziarson Ale przynajmniej masz porowanie, a to najwazniejsze. Imo w temacie obudow warto zabulic za cisze, warto zabulic za przewage wentylacji do OC, a pozostali bez takich oczekiwan niech wydadza te 3-4 stowki i bedzie spoko. Przyzwocie, nie upierdiliwe wraz budzetowowymi rozwiazaniami tanszych skrzynek. Typu patologiczny mesh pod zasilaczem. Gowno filtruje, by go wyczyscic musisz przewrocic kompa, wyjac go z tych zabkow, przedmuchac zasilacz, bo jednak przez mesh kurzu wpada o wiele wiecej niz przez filtr, a pozniej szarp sie wkladaniem tej siatki pod zabki - z kazdym razem bedzie z tym gorzej, a wypadaloby robic to co tydzien :D Mialem budzetowa zasilke Corsaira i wyl przepotwornie, jesli w Zalmanie Z3 co tydzien, dwa takiej operacji nie przeprowadzilem.

 

Cooler bez OC czy szczegolnie goracego procka za rozsadne pieniadze? Fortis - fajna kultura pracy, fajna wydajnosc. Jak mozesz dorzucic 5 dyszek, to bierz nowego Shadow Rocka 3. Jesli wlezie Ci do skrzynki, dostaniesz nieznacznie wydajniej niz Fortis, dwa razy ciszej, a smiglo raczej dluzej pozyje. W temacie coolerow za 2 stowki absolutny kosiarz.

 

4 minuty temu, Dziarson napisał:

xXMateoXx320 juz ci wczesniej pisałęm nic nie sprzedaje wszystko rozdaje jak ktos przynosi stargo kompa do naprawy to dostaje graty za darmo :D

 

A moj komp jest stary? Mysle, ze zaraz moze sie cos tam popsuc :D 

 

1 minutę temu, EcKo!? napisał:

 

@Japanese Capacitor wiem o czym mówisz, póki się nie spróbuje czegoś lepszego, to nie ma się świadomości, że potrzebujemy czegoś lepszego. Ja trochę miałem styczności z lepszymi częściami i po prostu stwierdzam, że to nie jest mi potrzebne do niczego. Nie mam aż tak wygórowanych wymagań. Trzeba jednak przyznać, że jest radość jak ma się sprzęt wsyokiej jakości, dobrze wykonany lub po prostu klasę premium. 

 

Mnie sam fakt premium w kompach czy w zyciu nie jara. Sama jakosc i zywotnosc zawsze spoko. Lubie po prostu rzeczy z granicy odczuwalnego wzrostu jakosci, a ze zwykle jest to juz premium to normalka. Do swetra/garnituru zakladam koszule z bawelny egipskiej i z guzikami z masy perlowej - bo wyglada, bo sie mniej gniecie, bo sie wygodniej nosi. Znaczkow nie maja (Eton). Dziwie sie kolegom, ktorzy za podobne a czasem wyzsze pieniadze kupuja jakies zwykle, pod kazdym wzgledem gorsze koszule, ale ze znaczkiem ekskluzywnej, znanej marki. Na tym wlasnie polega moje podejscie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, nie chodzi o to, żeby płacić za głupi znaczek tylko umieć wybierać to co się faktycznie opłaca kupić. Wszystko ma swoje granice rozsądku. Jakbym może miał wiecej kasy to brałbym coś lepszego, ale nie narzekam na to co mam teraz. Może kiedyś, jak będę szukał czegoś porządnego to zmienie punkt patrzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego, to lepiej już jednak być zbyt oszczędnym jak jechać ponad jakikolwiek sens. Najgorszy przypadek jak pamiętam, to taki jeden cwaniaczek grasujący po forach pc, który uważa, że skoro ma lepszy i droższy sprzęt od innych, to też jest lepszy i ważniejszy od innych. Idealny kandydat do łamania nóg dla funu imo. Także @EcKo!?nie wstydź się i nie tłumacz - kupujesz to co możesz i nic złego w tym nie ma. Siarę byś sobie zrobił gdybyś poleciał do jakiegoś providenta, żeby zaszaleć z lepszym kompem :f. Ale w przypływie gotówki, jak już część odłożysz, to warto chociaż raz zaszaleć i dołożyć $$ do kompa - zwłaszcza do budy, psu i coolera, bo na tym najczęściej ludzie oszczędzają.

A co spc, to nadal podtrzymuję - tanie coolery ok, ale reszta niet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem sobie ostatnio kartę w jednej z najlepszej wersji (Gaming X), teraz RAM na B-die i zobaczymy co to będzie.

W ogóle to takie branie taniego nie zawsze jest takie dobre. Znam osobę na grupach technicznych co zaparcie do RTX2080 bierze vero L3 i SG1. Potem wyzywa innych bo dobierają lepszą obudowe i zasilacz i brakuje kasy na kartę, musi być 2070s. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie to jest to smutne, ale powszechne - ludki biorą karty po 2-4 tysie, procki po 2k i jednocześnie pakują to w jakieś budo-szroty spc. A już najgorsze jest oszczędzanie na zasilaczu - a przecież to jest serce kompa. Wiem z czego to wynika, logika jest następująca - ludzie zakładają, że sprytnie robią przycinając budach, coolerach, psu czy czasem nawet mobo - że lepiej tę kasę dodać do lepszego procka i gpu. Windowsa też najlepiej spiracić i jeszcze kolejne 5 stów w kieszeni:E. Wydajnościowo niby tak, ale jaki w tym sens? To jak ubrać się w drogi garniak na miarę i do tego krawat z myszką miki + laczki. 

Jestem zdania (do czego sam doszedłem jakiś czas temu, bo kiedyś też kupowałem po kosztach), że lepiej dopłacić do solidnej budy, która jeszcze posłuży długo a i nie jest kolejnym byle jakim pudełkiem na graty, do zasilacza w wyższej ligi, żeby spać spokojnie, no i do coolera, bo elegancki i wydajny, zamiast do kolejnego nudnego jak emerytowany nauczyciel matematyki fortisa czy grandisa.

Edytowano przez Kelam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ostatnio gość kupował ode mnie 1600AF a do tego dobrał sobie najtańszą płytę jaką znalazł na A320, do tego RAM 2400MHz...reszty nie znam ale kolorowo pewnie nie jest. Sam postawiłem na dobry zasilacz i zakupiłem Corsair HX żeby miec spokój przez długi czas. 

Sam też często powtarzam, że jak kupujesz drogie auto to nie oszczędzasz na oponach i nie kupujesz najtańszych, żeby tylko były. Lepsze części = lepsze inne komponenty. Musi być jakiś balans. Inna sprawa, jak kupujemy coś na przeczekanie. Wtedy takie zabiegi są zrozumiałe. 

Jeśli chodzi o Grandisa i Fortisa, to tutaj nie ma co się dziwić, że wiele osób je ma. Wystarczą na schłodzenie większości, nawet podkręconych procesorów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EcKo!? napisał:

Jeśli chodzi o Grandisa i Fortisa, to tutaj nie ma co się dziwić, że wiele osób je ma. Wystarczą na schłodzenie większości, nawet podkręconych procesorów. 

 

Bo wszedzie poleca sie Silentium PC, by wspierac rodzima marke, a ogolem sa to produkty mocne w swoich cenach i u nas bardzo popularne - wlasnie dlatego. Coolery maja atrakcyjne, ale nie najlepsze w swojej cenie - zarowno w kategorii wydajnosc, kultura pracy, jakosc: Fera? Deepcool Gammaxx 400, Fortis? Pure Rock 2, Grandis? Shadow Rock 3 z tym jednym smigielkiem, Navis? Liquid Freezer II, no ale podswietlenia nima, wiec jesli o takie chodzi, faktycznie Navis w tanioszce jest mocny. Jednak zwyczajnie balbym sie AiO od SPC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Be quiety są spoko ale np w cenie Fery mamy pure rock slim, który jest maleństwem. Miałem to chłodzenie i na plus jakość wykonania.

Jeśli chodzi o Navisy to w sumie w każdym modelu jest podświetlenie. CO z tego że LF II to jedno z najlepszych AIO skoro nie m podświetlenie (kwestis gustu, dla mnie może nie być światełek) i grubaśna chłodnia, która nie zmieści się gdzie chcemy. Ogólnie wolę już Celciusa S36 zamiast 360-tki od Arctica

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...