Skocz do zawartości

Zestaw do 6.000


ClawB

Recommended Posts

Witam chcę zakupić zestaw komputerowy do 6 tysięcy.
Jestem zwolennikiem procesorów czerwonych lecz grafy już zielonych. 

Złożyłem takie coś co sądzicie coś zmieniać? Nie chcę słuchać że intel jest lepszy, komputer ma służyć graniu w nowe gry na wysokich ustawieniach i streamowaniu ich. 

1) Link: https://www.x-kom.pl/lista/4f3e4rhlx
2) link do zestawu który polecił mi ktoś inny ponoć dużo lepszy bo na ,,INTELU" https://www.x-kom.pl/lista/ddxsdr32y
Co sądzicie o tym pierwszym i czy faktycznie ten drugi to taki pogromca mego kompletu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w tym budżecie dużo lepszym rozwiązaniem będzie właśnie Intel (jestem fanem AMD), bo i tak streamujesz przez NVENC. 

Jeśli chodzi o zestaw, to ja bym pokusił się o lepszą płytę. Pro 4 jest fajną płytą, która poradzi sobie z tym procesorem, ale kto powiedział, że procek ma latać na stocku? Może za jakiś czas będziesz chciał posadzić coś lepszego? Mówię o płycie bo za troszkę więcej masz B450A PRO MAX.

Dysk nie jest wysokich lotów ale będzie git. Jeśli masz taką możliwość to kup teraz jakiś NVMe na system itp a za jakiś czas dokupisz jakiś większy, lepszy SSD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyżej podaną dobrą propozycję, MSI B450-A PRO MAX. Tutaj nasz test płyt głównych dla proców AMD, ten model wypadł dużo lepiej niż namiętnie polecane przez wszelakiej maści ękspertóf ASRocki na B450.

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/wielki_test_plyt_glownych_b450_x570_dla_procesorow_amd_ryzen_3000-12744.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B450 A PRO MAX/Gaming Plus MAX/Tomahawk MAX, to prakltycznie te same konstrukcje z różną ilością bajerów i innym wyglądem. 

Jeśli chodzi o pamięci, to tutaj możesz wziąć o Cruciale Ballistix https://www.x-kom.pl/p/550271-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3600mhz-cl16-ballistix-black.html

dyszka drożej a potencjał OC większy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, EcKo!? napisał:

B450 A PRO MAX/Gaming Plus MAX/Tomahawk MAX, to prakltycznie te same konstrukcje z różną ilością bajerów i innym wyglądem. 

Jeśli chodzi o pamięci, to tutaj możesz wziąć o Cruciale Ballistix https://www.x-kom.pl/p/550271-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3600mhz-cl16-ballistix-black.html

dyszka drożej a potencjał OC większy

Nie zagłębię się w OC chyba że zainteresuje się mega tym tematem, obecnie gram na komputerze z 4GB ramu i i3 4 geny  to taki przeskok na nową maszynę sam w sobie da mi dużo radości, płytę zmieniłem na tą którą polecaliście wyżej czy w tym zestawie coś jeszcze jest do wymiany? polecano mi także inny model RTX'a 2070 SUPER ale czytałem że akurat ten ma dobre temperatury i kulturę pracy (Db)  co o nim sądzicie? ( Gainward GeForce RTX 2070 SUPER Phoenix V1 8GB GDDR6 )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ClawB A ja bym sie wstrzymal z kupnem komputera chociaz do pojawienia nowych Nvidii, czyli pewnie miesiac, dwa. Mozna poczekac tez na procki AMD, ale cos mi sie zdaje, ze odpowiednik 3700X, cos 8/16 bedzie z doplata, a balans cena/mozliwosci ogolem zacznie przypominac Intela. Ceny plyt 500 (nie pamietam jednak cen 400 na start), wykoszenie no-brainerow typu 1600AF/2600, a zastapienie ich przyzwoitymi procesorami z mniejsza iloscia rdzeni i watkow, ceny modeli XT - na tym opieram moje przypuszczenia.

 

Zasilke zmienilbym na Bitfenix Whisper. Bardzo przyzwoita konstrukcja za te pieniadze: wiecej zabezpieczen, w pelni modularny, wiekszej srednicy wentylator, nie wiem, jak w porownaniu z Supremo, ale bo Bitfenixie spodziewalbym sie lepszej kultury pracy. I z tego co pamietam, ma dosc imponujace 7 lat gwary, ale tabelka x-komu podaje inaczej, wiec warto to ustalic.

 

Jesli idzie tego uniknac (doplacic), nie kupowalbym skrzynki od SPC, nawet jednego z najlepszych modeli jak Astrum. Bardzo slabe wentylatory, ktore cokolwiek zrobia blisko maksymalnej predkosci obrotowej (mialem z nimi do czynienia). Czyli jak ma byc chlodno, bedzie musialo byc glosno. Oczywiscie bez OC nie musisz sie o temperatury obawiac, a jedynie miec na uwadze slaba kulture pracy obudowy albo podzespolow. Oczywiscie mozna je podmienic na np. rewelacyjnie wycenione Arctiki P12/P14, ale przy takich 3-4, dojedziemy do ceny be quiet Pure Base 500 DX - super obudowy z tych przewiewnych, ktora ma dwa razy bardziej skuteczne wentylatory w standardzie i wszystko na wyzszym poziomie.

 

Jesli nie krecisz, przy tym configu poszedlbym w obudowy dajace w zamian cisze jak Pure Base 500/600. Fajnie by bylo dozbroic je w dodatkowego Pure Wingsa 2 na front, ale nie powinienes potrzebowac przy Fortisie i bez OC CPU i karty, a zawsze mozna zrobic to pozniej. Wiem, ze dorzucam do budzetu, ale po prostu uwazam, ze od Pure Base'ow zaczyna sie najtansze obudowy, ktore sa warte zakupu. Przyzwoitej jakosci, swietne smigla w standardzie, przemyslane i ustawne, pozbawione odczuwalnie upierdliwych budzetowych rozwiazan i ze swietnym serwisem obslugi klienta (nie jak ten pseudo-elokwentny frajer z SPC).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Japanese CapacitorSupremo ma doskonałą kulturę pracy, tutaj bez dwóch zdań. 

 

Jeśli chodzi o zakup karty, to fakt, lepiej poczekać

 

Stelle HP to bardzo dobre wentylatory. Mam je nawet pojedynczo i wiem z czym mam do czynienia. Jeśli uważasz, że aby dmuchały, to muszą być ustawione praktycznie na maksa, to ja nie wiem czego wymagasz od nich. Owszem, są lepsze, ale i tak są bardzo dobre. PB 500DX osobiście średnio mi się podoba, poza tym widziałeś jak "grubą" blachę ma? No właśnie chyba nie. Poza tym airflow nie powala w porównaniu do Astruma.

 

Oprócz PB 500 masz jeszcsze ofertę phanteksa. Tam też jest w czym wybierać. Wgl to Pure WIngs dmucha sporo gorzej od Stelli, też mam ten wentylatorek więc wiem o czym mówię.

P.S. Masz coś do serwisu i obsługi klienta SPC? Nie spotkałem nigdzie lepszego. Ostatnio nawet widziałem jak znajomemu dosłali kubek, bo coś tam nie tak było z obudową i musiał odsyłać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EcKo!? Z pomiarem kultury pracy jest ciezko bez bezposredniego porownania, bo rozne metodyki testowe, odleglosci od decybelomierza itp. Ogolem wydaje mi sie, ze jesli zasilacz nie przekracza 30-35 dB, na twoim obciazeniu, raczej nigdy go nie uslyszysz. Ale tu dochodzimy do tej pieprzonej metodyki i odleglosci od decybelomierza :D  Uwazam, ze nie nalezy po prostu brac gowna, a Supremo to porzadny zasilacz o dobrym odbiorze, wiec raczej nie rozczaruje. Brac znakomitych SeaSonicow czy Corsairow za dwie stowki wiecej do sprzetu gamingowego tez sensu nie widze. Sam mam taniego niemodularnego Golda od XFXa, ktory jest w praktyce budzetowym SeaSonikiem pod inna metka, zlego slowa nie powiem, nigdy go nie slyszalem.

 

O Stella HP sie nie wypowiem, bo nie mialem z nimi do czynienia, a pisalem o Sigma HP z Astrum. Nie podoba mi sie, ze Silentium PC nie chwali sie cisnieniem statycznym swoich wentylatorow, wiec szczerze mowiac nie moge ich porownac czy ocenic, patrzac na specyfikacje.

 

Wiesz, Pure Base 500 jak wszystko co Pure nie jest idealne ;) W moim mniemaniu jest to najlepsza przewiewna skrzynka za ten pieniadz, bo mimo nieimponujacej grubosci blach, jest dobrze i madrze wykonan, oprocz przewiewnosci jest tez calkiem cicha jak na otwarta z kazdej strony suszarke, ma swietnej klasy smigla, ktore robia robote, sa ciche i przede wszystkim - dobrze brzmia, a tego test decybelomierzem nie pokaze. Jesli masz na mysli Phanteksa P400A RGB: swietne wyniki temperaturowe (zblizone do DX wg testow Gamers Nexus), ale dyskwalifikuje go brak filtra na froncie - to jak oszustwo i kaszanka, bo wieczne odkurzanie wszystkiego. Ta sama historia z nowym Lian Li II Mesh RGB, ale ten przynajmniej ma dodatkowe pare stopni przewagi nad DX za ta sama kase. Wynikami SPC na polskich adresach bym sie nie sugerowal - kiedys zestawilem wyniki polskich testow, w ktorych pojawily sie obudowy SPC oraz te, ktore recenzowal Gamers Nexus (solidny adres po testy skrzynek) i wyszlo mi, ze Silentium PC robi najlepsze obudowy na swiecie. Najlepiej wentylowane i przy tym wyjatkowo ciche. Kloci sie to z mozliwosciami ich wentylatorow. Dobrym przykladem jest recenzja 500 DX na portalu ithardware :)

 

Do serwisu SPC nic nie mam, bo sie zbednie nie ekscytuje. Po prostu gosciu, ktory swieci geba na stronie, a jest glupio-madry postepuje dosc nierozsadnie. Ja tez co mialem do zalatwienia, bezproblemowo i szybko zalatwilem, np. wyslali mi dodatkowe srubki przy czyms tam (nie musieli), a dalej uwazam go za frajera. Nie wiem tez, jak duze masz porownanie z obsluga klienta innych marek.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie zacząłeś wyzywać, tak jakby to jakiś gimbus zrobił

 

W sumie jak czegoś nie słychać to po co walczyć co jest lepsze, decybel w tą czy we w tą. Mam nadzieję, że pojawi sie godny następca Supremo, bo obecne modele mają już swoje lata. 

 

Stelle są w wersji ARGB i są dużo lepsze od Sigma HP. Ogólnie to świetnie wentylatory, jak w budzie za te 330zł to wręcz powód do dumy.

 

Pure Base jest spoko, nie mówię, że nie, ale ciut za wysoka cena wg mnie. Pure wingsy to nie jest topka niestety, wolę Arctica F12 (nie P12) niż BQ, dmucha bo dmucha. 

 

Czemu mówisz, że dla Ciebie to frajer? Jakieś niemiłe przeżycia? Pamiętaj, że jak piszesz do supportu, to oni nie wiedzą jaką ty masz wiedzę o PC i nie może zakładać, że wiesz tyle co on. Równie dobrze możesz nie widzieć różnic pomiędzy RGB i ARGB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, EcKo!? napisał:

Dobrze, że nie zacząłeś wyzywać, tak jakby to jakiś gimbus zrobił

 

Tego nie rozumiem. Ze Ciebie, frajera z SPC czy kogo? Niczym mnie nie uraziles i chyba nie probowales, a to forum dyskusyjne, kazdy moze miec inne zdanie, nikt nie wie wszystkiego, Ty znasz sie lepiej na jednym, ja na drugim. Rynek podzespolow komputerowych jest tez tak szeroki, ciagle dochodza nowe, lepsze czesci, wiec ciezko znac absolutne besty nad bestami w kazdej kategorii.

 

8 minut temu, EcKo!? napisał:

W sumie jak czegoś nie słychać to po co walczyć co jest lepsze, decybel w tą czy we w tą. Mam nadzieję, że pojawi sie godny następca Supremo, bo obecne modele mają już swoje lata. 

 

To prawda, Vero niezle podjechalo do Supremo z L3/M3 i mocno zarzadzilo w swoim segmencie cenowym. Jednak Supremo bedzie trudniej, bo segment tez podjezdza pod budzetowe konstrukcje marek, ktore lipy nie robia wcale. Ogolem SPC to kozak, jesli masz do wydania 200-300 PLN na zasilke czy skrzynke. Im blizej 200, tym bardziej. Przy wiekszych kwotach bym sobie ich odpuscil, bo niewiele mozna doplacic do wyraznie lepszego. Mowie o Pure Base 500/600 i Define C, ktore uwazam za najlepsze skrzynki za 300-400 PLN, ale zdaje sobie sprawe, ze to same cichacze, ktore nie nadadza sie krecenia mocnych podzespolow. W suszarkach trzeba wydac te 4 stowki, a SPC dla gorzej, ale dla wiekszosci configow wystarczajaco, za stowke mniej i swietnie wypelnia niezreczny segment pomiedzy gownem typu Zalmany za 200, a tym co zaczyna sie od 400.

 

44 minuty temu, EcKo!? napisał:

Stelle są w wersji ARGB i są dużo lepsze od Sigma HP. Ogólnie to świetnie wentylatory, jak w budzie za te 330zł to wręcz powód do dumy.

 

Patrzac na CFM do rpm, podejrzewam, ze Stelle to nic innego jak Sigma HP z kosmiczna predkoscia obrotowa 2300. Takie Corona to Sigma HP z dodanym paskiem ledowym i podbita predkoscia do bodajze 1600 rpm. Btw. na jakiej najwiekszej predkosci znosisz je w swojej skrzynce ;) ?

 

47 minut temu, EcKo!? napisał:

Pure Base jest spoko, nie mówię, że nie, ale ciut za wysoka cena wg mnie.

 

W pelni sie zgadzam, ale za bardzo nie widze alternatywy dla skrzynki z szyba, podswietleniem i swietnymi wynikami temperaturowymi do kultury pracy. Niestety, ale co do zasady - widzisz skrzynke z RGB, wiedz, ze to skrzynka za dobra stowe mniej, w ktorej zabuliles za RGB. Wspomniane Phanteks i Lian Li to wyjatki potwierdzajace regule, ale malo tez nie kosztuja. Ta sama spiewka z SPC, w ktorym wzrost jakosci konczy sie na Armisie AR7/Astrum, a pozniej bulisz stowke za podswietlone wentylatory, jeden wiecej i wypasiony kontroler do nich. Imo jedyna sensownaopcja dla spolecznosci RGB jest AR6X EVO TG ARGB za 330-50 PLN. Powracajac do DX, 150 PLN doplaty za jedno smiglo wiecej, mesh na froncie i diode to po prostu slabe. Ale wpisuje sie w opisany wyzej schemat ;)

 

55 minut temu, EcKo!? napisał:

Czemu mówisz, że dla Ciebie to frajer? Jakieś niemiłe przeżycia? Pamiętaj, że jak piszesz do supportu, to oni nie wiedzą jaką ty masz wiedzę o PC i nie może zakładać, że wiesz tyle co on. Równie dobrze możesz nie widzieć różnic pomiędzy RGB i ARGB

 

Nic wielkiego, serio. Kolega nie jest jakis straszny, szybko odpisuje na maile, a nawet ma przeblyski profesjonalizmu w postaci pamietania o tym, ze mial sie do mnie odezwac. Po prostu nie lubie ludzi, ktorzy uwazaja, ze ich wypowiedz jest elokwentna i dyplomatyczna, a jest pieprzeniem w bambus i nieodpowiadaniem na pytanie, na ktore odpowiedzi sie nie zna, dotyczy wlasnego produktu, a nie chce sie sprawdzic. Zeby nie bylo, we Fractalu tez zapytalem sie o dwie kwestie (bo w necie nic, a nawet jak jestem niby pewien, bo cos tam wiem, wole sie upewnic), dostalem odpowiedz, nie okazala sie dzialac, pokombinowalem, odpisalem jak to zrobic, by wiedzial na przyszlosc, William podziekowal i napisal, ze cieszy sie, ze znalazlem rozwiazania. Ale moze mi sie taki trafil, a w SPC nie ma chyba wyboru i jest jedna osoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o wyzywanie mnie, na grupach jak cos powiesz nie tak to zaraz po tobie jadą 

 

Nie jestem pewien ale stelle to juz inne wentyle...na 99%. Ogólnie to a wszytko ustawione na 750-800RPM bo nie potrzebuje więcej

 

 

Pb 500 kosztuje tyle bo płacimy też za marke, to juz bardziej porządany znaczek itp

 

Jeśli chodzi o supporrt, to musisz pamiętać ze ro tez człowiek i nie zma na wsyztko odpowiedzi. Musi jakoś wyjść i odpisać 

Wgl to na skrzynce u spc siedzi więcej niz jedna osoba. Tego tez nie jestem pewien ale raczej tak jest

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, EcKo!? napisał:

Chodziło o wyzywanie mnie, na grupach jak cos powiesz nie tak to zaraz po tobie jadą 

 

Typowa plaga forum komputerowych sa ,,wszystko-wiedzacy-najlepiej", nie rozumiejacy tego, ze czegos kiedys tez nie wiedzieli albo, ze sa tzw. alternatywy oraz Ci, ktorzy zle reaguja na to, jak ktos podsunie obiektywnie bardziej atrakcyjny substytut dla zaproponowanej przez nich czesci. Ja wszystkiego nie wiem, jestem normalny i wdzieczny, gdy ktos mnie oswieci, byle w przyjazny sposob ;)

 

22 minuty temu, EcKo!? napisał:

Nie jestem pewien ale stelle to juz inne wentyle...na 99%. Ogólnie to a wszytko ustawione na 750-800RPM bo nie potrzebuje więcej

 

Byc moze. Moje Sigmy na wskazanej predkosci byly spoko, ale gowno dmuchaly w porownaniu z wolniejszymi, ale szerszymi Silent Wingsami. Ale wiadomo, 140mm i cena. A z tymi Arctikami F12 mnie zaskoczyles, bo z tego co pamietam z testow, wlasnie paradoksalnie lepsze jako smigla do skrzynki okazaly sie stworzone pod radiatory P12/14. Podrzuc jakis test, to chetnie sie poprawie ;) Ogolem Arctic robi koszace smigla do ceny. Swietne wyniki, calkiem ciche, ale za 30 PLN cudow nie ma - brak podkladek antywibracyjnych, dzwiek podlych wentylatorow, po prostu robia robote, ale imo warto dorzucic do Kaze Flexow czy Silent Wingsow.

 

12 minut temu, EcKo!? napisał:

Pb 500 kosztuje tyle bo płacimy też za marke, to juz bardziej porządany znaczek itp

 

Placisz za marke, ale dostajesz calkiem niezly standard, ponizej ktorego bq! nie schodzi i ktory w przypadku obudow uwazam za sensowne minimum. Po prostu w Polsce wiekszosci osob nie miesci sie w glowie, zeby wydac wiecej niz 200 PLN na obudowe, a 300 to juz szalenstwo. Bo nie maja porownania. Inna sprawa, ze w bq! za marke placisz tyle, ze czesto znajdzie sie ktos, kto zaoferuje to samo taniej lub lepiej za ta sama kase. Zasilacze od nich bym odpuscil, skrzynki tylko Silent Base i to dla fanow ciszy za cene raczej braku opcji OC, same smigla sa dobre i topowe w kategorii tych, ktore dostajesz razem z obudowami, ale wraz z obudowa Ci ich zwykle pozaluja.

 

17 minut temu, EcKo!? napisał:

Jeśli chodzi o supporrt, to musisz pamiętać ze ro tez człowiek i nie zma na wsyztko odpowiedzi. Musi jakoś wyjść i odpisać 

Wgl to na skrzynce u spc siedzi więcej niz jedna osoba. Tego tez nie jestem pewien ale raczej tak jest

 

Support jest od tego, by odpowiedziec Ci na kazde pytanie odnosnie produktu. Gdy nie wie, ma sie dowiedziec. Jesli jest to niemozliwe, powiedziec i przeprosic. Pisalem pare razy na adres supportu ze strony, odpisywal ten sam czlowiek (sygnatura). Chyba, ze ten czlowiek nie istnieje, a jego godnoscia podpisuje sie X pracownikow :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, masz Fortisa ARGB ale płyta nie ma takiego złącza...zabawa z Nano-resetem będzie.

Jak nie zależy Ci aż tak bardzo na ARGB to dopłać 30zł do Grandisa 3, który masz już na wyrost, pozwoli CI na OC czy wsadzenie czegoś cieplejszego za jakiś czas

Co do pasty to chodzą słuchy, że lubi robić wżery itp. Nawet ze znajomym to widzieliśmy na własne oczy (po pół roku użytkowania). Weź AAB TG4/5 

Reszta bardzo fajna 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ClawB Jak pisalem, wzialbym Whispera zamiast Supremo.

 

Zamiast Fortisa, dolozylbym dwie dyszki do Shadow Rocka 3. To kosiarz wszystkiego za ok. 2 stowki. Mocniejszy i cichszy od Fortisa i Grandisa.

 

Grizzly uzywam na 9700K od roku i zmienialem ja w sumie dwa razy. Raz przy podmiance coolera, raz ostatnio przy przeprowadzce do nowej obudowy, wiec postanowilem przy okazji zdjac i przedmuchac cooler i zadnego wyzeru nie widzialem, ale moze nie wiem, jak to wyglada. Procek wygladal tak, jak wygladal. A to najlepsza pasta. Klasa pasty to oprocz paru stopni lepiej niz slabsza takze spokojniejsza praca coolera.

 

Branie wyciszanej obudowy z oknem mija sie z celem, a jak wywalimy swiecacego Fortisa, to nawet nie widze sensu czegokolwiek tutaj eksponowac, bo smutno to po prostu bedzie wygladac - bez obrazy, ale takie jest moje zdanie. Imo okno to sie bierze, jak ma sie custom loop, a nie ramy z RGB czy kolejny taki sam czarny zestaw z czyms tam swiecacym sie w kolorach teczy. Do PB500 dokup rozgaleznik do wentylatorow, bo maly wydatek, a upierdliwie sie smigla ustawia, jak kazde trzeba przestawiac osobno.  https://www.morele.net/bitfenix-rozgaleznik-3-pin-na-3x-3-pin-60cm-oplywowy-czarny-bfa-msc-3f33f60kk-rp-493226/ (3-pin - 3-pin) + ja bym dokupil na front https://www.morele.net/be-quiet-pure-wings-2-140mm-bl047-601808/ (140 mm, 3-pin, 1000 rpm)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Japanese Capacitor napisał:

 

Typowa plaga forum komputerowych sa ,,wszystko-wiedzacy-najlepiej", nie rozumiejacy tego, ze czegos kiedys tez nie wiedzieli albo, ze sa tzw. alternatywy oraz Ci, ktorzy zle reaguja na to, jak ktos podsunie obiektywnie bardziej atrakcyjny substytut dla zaproponowanej przez nich czesci. Ja wszystkiego nie wiem, jestem normalny i wdzieczny, gdy ktos mnie oswieci, byle w przyjazny sposob ;)

Takich ludzi się szanuje, a nie jakieś dzieci co słuchają guru jak powiedział słowo

18 godzin temu, Japanese Capacitor napisał:

Byc moze. Moje Sigmy na wskazanej predkosci byly spoko, ale gowno dmuchaly w porownaniu z wolniejszymi, ale szerszymi Silent Wingsami. Ale wiadomo, 140mm i cena. A z tymi Arctikami F12 mnie zaskoczyles, bo z tego co pamietam z testow, wlasnie paradoksalnie lepsze jako smigla do skrzynki okazaly sie stworzone pod radiatory P12/14. Podrzuc jakis test, to chetnie sie poprawie ;) Ogolem Arctic robi koszace smigla do ceny. Swietne wyniki, calkiem ciche, ale za 30 PLN cudow nie ma - brak podkladek antywibracyjnych, dzwiek podlych wentylatorow, po prostu robia robote, ale imo warto dorzucic do Kaze Flexow czy Silent Wingsow.

F12 są spoko, sam testowałem bo miałem sprzęt. P12 i P14 to jeszcze lepsze śmigła i całkiem już odjeżdżają

 

19 godzin temu, Japanese Capacitor napisał:

 

Placisz za marke, ale dostajesz calkiem niezly standard, ponizej ktorego bq! nie schodzi i ktory w przypadku obudow uwazam za sensowne minimum. Po prostu w Polsce wiekszosci osob nie miesci sie w glowie, zeby wydac wiecej niz 200 PLN na obudowe, a 300 to juz szalenstwo. Bo nie maja porownania. Inna sprawa, ze w bq! za marke placisz tyle, ze czesto znajdzie sie ktos, kto zaoferuje to samo taniej lub lepiej za ta sama kase. Zasilacze od nich bym odpuscil, skrzynki tylko Silent Base i to dla fanow ciszy za cene raczej braku opcji OC, same smigla sa dobre i topowe w kategorii tych, ktore dostajesz razem z obudowami, ale wraz z obudowa Ci ich zwykle pozaluja.

Ja tam ostatnio nie jestem przekonany do BQ, obraziłem się na nich. Napisałem komentarz pod ich postem na temt gościa co testował ich obudowę, że robi to źle. Zaraz do nie PR napisał i zaczął grozić, że napisze do mojego szefa jak jak sie zachowuję. Marudził coś, że oni sobie nie życzą takich komentarzy u siebie pod postami.

19 godzin temu, Japanese Capacitor napisał:

Support jest od tego, by odpowiedziec Ci na kazde pytanie odnosnie produktu. Gdy nie wie, ma sie dowiedziec. Jesli jest to niemozliwe, powiedziec i przeprosic. Pisalem pare razy na adres supportu ze strony, odpisywal ten sam czlowiek (sygnatura). Chyba, ze ten czlowiek nie istnieje, a jego godnoscia podpisuje sie X pracownikow :D

Zdaje się, że Marcin Olkiewicz...ale teraz czasami odpisuje mi ktoś inny bo jest inny podpis. To zależy chyba na jaki dział napiszesz, bo masz do wyboru z jakiej dziedziny jest pytanie. Jak pisze problem techniczny to zawsze mi odpisuje tech support. No chyba że akurat tak mi sie trafiło

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, EcKo!? napisał:

Takich ludzi się szanuje, a nie jakieś dzieci co słuchają guru jak powiedział słowo

 

Warto po prostu cos wiedziec, myslec samodzielnie i wiedziec na tyle, ze nie zawsze wystarczy patrzec na slupki wykresow. Nie byc taki jak ci ludzie, co sadzaja NH-D15 na jakis lajtowych prockach i ich nawet nie kreca.

 

12 minut temu, EcKo!? napisał:

F12 są spoko, sam testowałem bo miałem sprzęt. P12 i P14 to jeszcze lepsze śmigła i całkiem już odjeżdżają

 

P12 i P14 to zalamuja rzeczywistosc. Wydajnosc jak u najwiekszych kozakow sprzedawanych za dwa, trzy razy tyle. Jednak Arctic po prostu swietnie umie w smigla (stad miazga Liquid Freezera II), ale jest marka budzetowa i - mimo odjechanej 10-letniej gwary - dlugiej zywotnosci i ,,na ucho" wysokiej kultury pracy bym sie nie spodziewal.

 

18 minut temu, EcKo!? napisał:

Ja tam ostatnio nie jestem przekonany do BQ, obraziłem się na nich. Napisałem komentarz pod ich postem na temt gościa co testował ich obudowę, że robi to źle. Zaraz do nie PR napisał i zaczął grozić, że napisze do mojego szefa jak jak sie zachowuję. Marudził coś, że oni sobie nie życzą takich komentarzy u siebie pod postami.

 

Dla mnie liczy sie tylko produkt, wiec sie nie obrazam. Fajnie jak obsluga klienta jest na poziomie, ale na to zwracam glownie uwage w sklepach i dlatego np. preferuje x-kom. Milo gdy wydajesz kase, milo gdy jest cos nie tak, ogarnieci i potrafiacy wykazac inicjatywe konsultanci (gdy np. zamowiony towar okazal sie byc niedostepny). A z tym frajerem to niech bedzie bez nazwisk - kazdy moze sie zmienic ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Japanese Capacitor napisał:

 

Warto po prostu cos wiedziec, myslec samodzielnie i wiedziec na tyle, ze nie zawsze wystarczy patrzec na slupki wykresow. Nie byc taki jak ci ludzie, co sadzaja NH-D15 na jakis lajtowych prockach i ich nawet nie kreca.

Cii ja mam B450 gaming Plus MAX, master Liquid 240 i R5 16000AF hehe, ale ja kupouje na raty, jak jest okazja to biorę. Np płyte kupiłem nową za 399zł

2 godziny temu, Japanese Capacitor napisał:

 

P12 i P14 to zalamuja rzeczywistosc. Wydajnosc jak u najwiekszych kozakow sprzedawanych za dwa, trzy razy tyle. Jednak Arctic po prostu swietnie umie w smigla (stad miazga Liquid Freezera II), ale jest marka budzetowa i - mimo odjechanej 10-letniej gwary - dlugiej zywotnosci i ,,na ucho" wysokiej kultury pracy bym sie nie spodziewal.

To też zasługa grubaśnej chłodnicy, niestety nie wejdzie wszędzie gdzie chcemy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EcKo!? Ale u Ciebie ma to przynajmniej sens taki, ze na tej plycie pewnie spokojnie posadzisz jakiegos R7 z Zen3, a to juz bedzie wymagalo powazniejszego chlodzenia. Ogolem overkillowy cooler zawsze spoko, ale powyzej pewnej granicy ten overkill nie rozni sie niczym wiecej niz cena. Z AiO akurat rozumiem, bo duzo osob kupuje je dla wygladu, a Freezer wygledny nie jest, podswietlenia nie ma, a po prostu robi swietna robote. Na lajtowych prockach taki Fortis za trzy razy mniej zrobi ta sama robote co D15 przy rownie dobrej kulturze pracy (chyba ze komus 2-3 stopnie roznicy roznice robia). W przewiewnej skrzynce moze nawet i po OC. Wiekszosc osob to przypadki typu R5/R7 + cooler stockowy = panic mode = NH D15. Na innym forum spotkalem czlowieka, ktory pytal sie o cos kompletnie innego niz wentylacja czy temperatury. Patrze na config: 3900X, 2080 Ti, jakas najpodlejsza obudowa SPC sprzed 5 lat. Patrze co to za skrzynka, dwa smigielka 120 mm, az pod zatoke na napedy klatka na kolekcje dyskow twardych, wiec pytam sie go, jak tam temperatury. A ten mi mowi, ze proc niekrecony, ale faktycznie problem byl, podmienil stocka na NH-D15 (nie mial jeszcze w sygnaturce), ale grzeje sie reszta i wlasnie zamowil od tej samej marki Industriale 3000 rpm :D :D :DZamiast popytac, moze sam sie zorientowac, wydal na cooler i smigla do pazdzierzowej skrzynki tyle kasy, za ktora mialby obudowe i cooler, ktore dalyby rade, a zrobil sobie jakas absurdalna suszare. Mial sie odezwac jak efekty, ale cisza, wiec moze go te Industriale przypadkiem wessaly i przemielily :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2020 o 23:07, ClawB napisał:

Podsumowując waszą dyskusję można jakieś konkrety bo już się pogubiłem XD

Imo, że z spc, to można najwyżej cooler kupić, a na budy od nich napluć gęsto :bandyta:

Chociaż ja już od nich nic i nigdy nie kupię. Znaczy się od nich - od pana chińczyka, bo oni sami nic nie produkują. 

Edytowano przez Kelam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...