Skocz do zawartości

Produkty alternatywne do zamówienia


Adamm

Recommended Posts

Norma. Laik na laiku - wiedzą tyle ile napisane jest na stronie, a i czasem tego nawet nie, co widać w tej sytuacji. Tak jest w prawie każdym sklepie w Polsce. A chyba już najwięksi ignoranci i gamonie robią w sklepach typu rtv-agd. Gadające manekiny. Niektórzy nawet zmyślają na bieżąco bajeczki o sprzętach :E. Ze trzy lata temu dla hecy jednej kierowniczki zapytałem się o kompa z wystawy. Ona panika w oczach i mówi, że zaraz wraca. Poszła do drugiej laski - ta taka sama panika. Ledwo się trzymałem, bo kisłem tam srogo z beczki. Potem obie poszły dalej w sklep i przyprowadziły do mnie studenciaka, suchoklatesa - który uchodził u nich za eksperta. I co? No i dziadowska wiedza z poziomu zestawów na allegro - tylko brakowało, żeby mi mnożył rdzenie w procku x Ghz ;D. No ja pier*ole%-). I oni za takie coś mają płacone. 

Edytowano przez Kelam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ceną nic jeszcze nie wiadomo. Poczekać warto, ale nie wiadomo ile sobie zaśpiewają za 3070. No i jak dostępność będzie kiepska, to sklepy jeszcze podbiją cenę. 1 września powinniśmy więcej wiedzieć. Imo lepiej poczekać te 2tyg z górką.

Edytowano przez Kelam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dareck1 napisał:

Zobacz te obudowy:

 

Fractal Design Define S albo S2

Corsair 275R Airflow

SilentiumPC Regnum RG6V TG  

Phanteks  P400A  abo P500A

Lian Li Lancool II Mesh Tempered Glass

 

Sam szukam obudowy pod tą k. graficzną.

 

 

Musisz sie okreslic, czy chcesz cisze, czy przewage do OC, bo Fractale wzgledem reszty to skrzynki z innej bajki. Odrzucilbym S, bo to starsza mysl techniczna Fractala i nie posiada maty bitumicznej na froncie (oczywiscie mozna dokupic), co bardzo istotnie wycisza wentylatory frontowe. S2 przekresla cena - nie wiem co za nia przemawia, zeby nie wziac R6 lub 7. Do tego branie wyciszanej skrzynki z oknem mija sie z celem. Twoj budzet pozwala na wziecie Define 7 Compact - imo najlepsza cicha skrzynka za ta kase o bardzo przemyslanych wymiarach - mala, a sensownie pojemna. Warto dokupic drugie takie same smiglo 140 na front. Sam, jak widzisz, wybralem podstawowa 7ke, bo jeszcze lepsza, ale kawal skrzyni.

 

Corsaira i SPC bym odrzucil, a chcac przewiewna skrzynke za te pieniadze wzial jednak PB 500 DX. Najlepiej chlodzi Lian Li, ale ona i Phanteksy z mesh robia swoje wyniki za cene braku filtra na froncie, co dla mnie jest niedopuszczalne - raz na tydzien odkurzanie calego peceta bedzie koniecznoscia. No chyba, ze chcesz, zeby ten kurz wciagnela Ci karta graficzna i cooler, a z ich czyszczeniem bedziesz cierpial niewyobrazalne meczarnie. Dalej jestem za DX, a jakbys podmienil jej smigla na Silent Wings 3 140 mm PWM High Speed, mialbys najlepiej wentylowana skrzynke na rynku i najcichsza z szuszarek. Przy dobieraniu obudowy do podzespolow warto sie okreslic, czy kupowane czesci w ogole warto krecic. Oczywiscie dobra skrzynka przezyje niejeden config, ale biorac suszarke dostajesz halas i czestsze odkurzanie, w ktorych kwestiach wygrywaja wyciszane skrzynki. Osobiscie stawiam cisze i mniej fatygi nad OC, ktore w przypadku mocnych czesci zwykle sie nie kalkuluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...