Skocz do zawartości

Zestaw za 9k


Bezew

Recommended Posts

Witam,

planuję złożyć PC do 9000 zł mający służyć do gier, a nie do obróbki grafik czy video, dlatego procesorem będzie Intel. Stworzyłem własny zestaw i proszę o pomoc: co można zmienić, aby osiągnąć lepszą wydajność w tej cenie, lub taką samą wydajność w niższej cenie. 

W zestawie znajdują się dwie obudowy, ponieważ pierwotnie zastanawiałem się nad Be quiet, ale teraz wydaję mi się, że lepsza będzie ta od SPC, więc proszę też o pomoc w wyborze obudowy.

Link: https://www.x-kom.pl/lista/2e7mubulu

 

Każda odpowiedź mile widziana.

 

Z góry dzięki za pomoc 

Edytowano przez Bezew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal Kryonauta. Powoduje wżery na stopach chłodzeń i IHS. Proponuję wziąć pastę Arctic MX-4. Obudowę na Phanteksa P500A, zasilacz na Corsair RM650x, albo Seasonic Focus GX 650W. RAM na Patriot Viper Steel 4000/4133/4400MHz CL 19. Chłodzenie na Arctic Liquid Freezer II 360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie i twojej chęci wydania na gpu 3.5k, wstrzymałbym się tydzień do info o nowej generacji kart. Mx-4 również polecam. Mam i sobie chwalę. Jeśli chodzi o budę, to przejrzyj ofertę fractala. Zasilacz jak wyżej. No i te aio %-). Nie wiem co tak ludzi pociąga w takich zabawkach, poza kilkoma stopniami mniej na procku przy jednocześnie istniejącym ryzyku jakiegoś przecieku. Niby mała szansa, ale jednak. Zdecydowanie wolę coolery powietrzne. Taka Noctua nh-d15 czy mój dark rock pro i nic więcej nie trzeba. Ale jak chcesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bezew Zestaw jest przyzwoity, ale dwie podstawowe kwestie. Nie poczekasz te dwa miechy na nowe Nvidie? Chociaz do 1.9 do eventu Zielonych, na ktorym raczej dowiemy sie o nowych grafikach.

 

Druga to sprzecznosci, ktore widze w braniu AiO do wyciszanej obudowy. AiO jest glosne, wyciszana skrzynka cieplejsza niz przewiewne, wiec to nienajlepsze polaczenie. Jako ze grzejnik i to w rozmiarze 360, rozumiem ze pod OC procesora? Btw nie widze sensu go krecic. 601 jest malo fortunna obudowa pod AiO, poniewaz slabo pod montaz na froncie, slabo na topie. Na froncie mozliwosci chlodnicy beda mocno ograniczone przez restrykcyjne wloty powietrza, na topie cieplo nie bedzie mialo za bardzo ktoredy uciekac do gory. Te trzy otwory wiele nie zrobia, na pociagniete przez cala konstrukcje topu mini-dziurki tez bym nie liczyl. Wypychane z chlodnicy cieplo bedzie sie gniezdzic pod konstrukcja obudowy, az kolejne fale wypchna je przez dziurki. Czyli caly czas pod topem bedzie gorac, ktory bedzie w efekcie ogrzewac chlodnice.

 

Jesli juz jestesmy przy obudowie, branie wyciszanej obudowy z oknem mija sie z celem. Sama 601 to obudowa bardzo dobrej jakosci, z jak na rynek obudow bardzo wydajnymi wentylatorami, ktore jednak bezglosne nigdy nie sa ( a za te pieniadze byc powinny ), a na wyzszych predkosciach obrotowych daja sie po prostu we znaki. Rozmawialem o 601 z gosciem, ktory ja ma, bo sam sie nad nia niedawno wahalem, ale do czynienia z nia nie mialem. Podejrzewam, ze problem Pure Wingsow 2 polega na dosc wysokiej predkosci startu ~500 rpm i wytrzymalym, ale glosniejszym lozysku typu rifle. Tego Armisa odpusc - jakosc obudowy za 300 PLN, w ktorej doplacasz 50% za RGB i szyby. Dwa wentylatory dmuchaja jak jeden z 601.

 

W kwestii procka, dolozylbym do opcji z integra. 5 dyszek przy 9K nie jest duza kwota, a moze sie przydac.

 

Te Goodramy to przyzwoite kosci, ale mozesz pogrzebac za wspominanymi przez Rafala Viper Steel, bo sa szybsze, a swietnie wycenione.

 

W kwestii 2080S - model do zmiany, ale poczekalbym.

 

AiO od SPC bym nie chcial. Wspomniany Liquid Freezer II to najlepsza opcja, ale bez RGB. Calkiem sympatyczny i z podswietleniem jest Celsius od Fractala. EDIT: Pozostaje jeszcze sprawdzic, czy to wlezie do wybranej obudowy, ale zalozylem, ze nie wybrales jeszcze obudowy.

 

Zasilacza od bq! sie brac imo nie opyla - zawsze znajdzie sie ktos, kto zrobi to samo za mniejsza kase lub lepiej za ta sama. Opcja high end do kompa do gier - Corsair RMx, opcja zdrowo-rozsadkowa: Bitfenix Whisper.

 

W kwestii AiO i Silent Base warto sledzic strone bq!. Niedlugo pojawia sie nastepcy 601 i 802, pojawi sie takze odswiezony Silent Loop i - nowosc - budzetowy Pure Loop.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Japanese Capacitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bezew Dalej nie wiemy, czego oczekujesz. OC czy cisza? Jak pisalem, branie wyciszanej obudowy z oknem mija sie z celem. Na miejscu okna masz gruba blache, na ktorej znajduje sie ta mata bitumiczna, ktora robi ze wszystkich mat w obudowie najwieksza robote.

 

Nie wiem, co przemawia za tym, zeby wziac S2 zamiast R6, teraz tez 7. Pomijam, ze teraz jest na x-komie przeceniona, ale zwykle jest pomiedzy i raczej w tej kwocie, w ktorej stowka w ta czy tamta nie robi roznicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podświetlenie to może go nie być. AIO SPC brałbym bez podświetlenia, ale nie ma takiego, a w testach wypadał najlepiej. Nie wiem też co mnie podkusiło z tą tęczową obudową. Taka sama bez przedniego panelu ze szkła i bez kolorów kosztuje 120 zł taniej. Jeśli chodzi o szkło to wolę, żeby było. Cały komputer ładniej się prezentuje. Na pewno podkręcę RAM i kartę graficzną, ale o procesor trochę się boję. Oczywiście fajnie byłoby gdyby nie była za głośnia, ale też nie musi być niesłyszalna. Taki złoty środek między OC i ciszą

Edytowano przez Bezew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bezew Nie wiem czy sprawdzales wyniki testow 10700K, w ktorych zobaczysz takze wyniki OC. Czyli 5% do wydajnosci, a bardzo duzy wzrost temperatur, a to oznacza wybor mocnego i glosnego chlodzenia. Zwlaszcza, ze bedzie musialo dzialac w utrudniajacej robote zamknietej obudowie. Imo krecenie tego procka sie zwyczajnie nie kalkuluje. Krecenie kart segmentu 80 zwyklo byc rownie symboliczne, a to samo. Co do ramow, jak najbardziej warto krecic, ale zanim wybierzesz kosci, takze zobaczylbym porownania roznych predkosci i opoznien w zastosowaniu growym, bys zobaczyl, jakie MHz i CL opylaja sie najbardziej.

 

Co do szkla, minus do kultury pracy, ale trudno powiedziec jak duzy. Z doswiadczenia w rozkladaniu wygluszenia w innej skrzynce powiem Ci, ze najwieksza robote robia wlasnie boczne panele, a watpie, zeby ten za plyta glowna robil cokolwiek. Wygluszenie panelu przedniego robi robote w kwestii halasu zamontowanych tam wentylatorow. Jesli AiO, z dwojga zlego montowalbym je na topie. To zawsze dziala tak: top - wyzsze tempy na procku, przod - wyzsze na grafice. Define pozwalaja na montaz AiO na spodzie, ale nie wiem, jak sprawdza sie to w praktyce, bo nie widzialem nigdy testu porownawczego, a tylko slyszalem zle opinie.

 

Ogolem odpuscilbym sobie celowanie w zloty srodek OC/cisza, bo nie dostatniesz niczego. Sa dwa podejscia do cichego komputera: wyciszana obudowa i ciche czesci bez OC jako opcja najcichsza. Czesci beda goretsze (bezpiecznie), ale z dobrymi systemami chlodzenia CPU i GPU w polaczeniu z wyciszana obudowa nie nahalasuja. Drugim podejsciem jest swietnie wentylowana obudowa-suszarka jak Pure Base 500 DX czy Lian Li II Mesh. Nahalasuje sama obudowa, ale zdecydowanie lepiej schlodzi cooler czy grafike, wiec je wyciszy i da wiecej miejsca na OC. Na kreceniu w wyciszanej obudowie mozesz sie przejechac i otrzymac w efekcie sprzet glosny i goracy.

Zobacz sobie te screeny, by bylo uczciwie z tymi samymi smiglami (masz tam moja skrzynke, ktora moze reprezentowac R6 czy 601, bo tempy maja bardzo podobne).

 

standardized_fans_cpu.jpg

 

standardized_fans_gpu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 07:16, Dziarson napisał:

Zobacz zestaw jaki był na początku, do tego te ramki robią 100Mhz max zobacz jak je Black kręcił Bdie to gskill trident z 3200cl14 które robią 4200cl12 

Mój kolega ma RAMy 3200MHz CL 14 (B-Die) na Z490 i nie idą wyżej niż 3866MHz CL 16. Zauważ, że OC RAM =/= wyższe taktowanie niż w XMP. Np. te Patrioty 4400MHz są w stanie wejść na 4266MHz CL 16-16-16-32 T2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.suntech.cz/produkt/518230-g-skill-trident-z-neo-for-amd-ddr4-16gb-2x8gb-3800mhz-cl14-1-5v-xmp-2-0/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=DRTG+-+Suntech+-+5299227372&utm_content=Návštěvníci+produktů+0-3&utm_term=

 

LNlLIAA.jpg

 

To bdie 5000Mhz 

Patriot ok ale i tak downclocking gdyby dało sie zrobic 16 na 4400 to by było git a tak sory memory :D

I tylko mi nei pisz ze sa tańsze to są lepsze :hahaha:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dziarson napisał:

https://www.suntech.cz/produkt/518230-g-skill-trident-z-neo-for-amd-ddr4-16gb-2x8gb-3800mhz-cl14-1-5v-xmp-2-0/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=DRTG+-+Suntech+-+5299227372&utm_content=Návštěvníci+produktů+0-3&utm_term=

 

LNlLIAA.jpg

 

To bdie 5000Mhz 

Patriot ok ale i tak downclocking gdyby dało sie zrobic 16 na 4400 to by było git a tak sory memory :D

I tylko mi nei pisz ze sa tańsze to są lepsze :hahaha:

To są ustawienia 24/7? U mnie podałem właśnie takie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...