Skocz do zawartości

Które AIO wybrać


Adamm

Recommended Posts

@Adamm A dlaczego zakladasz nowy temat w tej samej kwestii :D ?

 

Nie sa to dobre wybory i dochodzi do tego sprawa kompatybilnosci z wybrana przez Ciebie obudowa i ramami.

 

Ogolem poczekaj chwilke na nowosci od be quiet! Odwiezony Silent Loop i - moze Cie skusi - budzetowy Pure Loop. To beda porzadne grzejniki.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamm Jesli chcesz AiO na topie, a tam bym je dal, przy zbyt wysokich ramach moze sie nie zmiescic. Grzejniki sa roznej grubosci i o to sie rozchodzi. W kwestii AiO postawilbym na Arctic Liquid Freezera II 280. Topowo wydajne, a zaskakujaco ciche. Bez swiatelek, ale jak Ci bedzie malo, to sobie przykleisz jakies paski ledowe.

 

Jesli masz czas lub cos na zastepstwo, poczekalbym na odswiezonego Silent Loopa. Obecny to fajna, wydajna i zaskakujaco cicha - jak na AiO - konstrukcja z dobrymi smiglami, ale ma problemy z pompka i plynem.

 

Nie widze nigdzie na wierzchu, wiec poszukaj sobie po recenzjach Meshify S2 informacji o grubosci chlodnicy dla danego miejsca montazu. Czasem sa przeszkody typu wspomniana wysokosc ram czy w przypadku frontu elementy piwnicy lub jakies klatki na dyski twarde. Na stronie Fractala w przypadku AiO na topie jest informacja ,,max 35 mm motherboard component height", wiec zdecydowanie wyglada to na maxymalna wysokosc ramow, ale zawsze lepiej dokladnie sprawdzic - nie wiem, w ktorym miejscu je planujesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, RGB mnie w ogóle nie interesuje ;)

Aktualnie czekam na nowe RTX ale chciałbym w połowie września już mieć złożone zamówienie.

A co jest nie tak z tymi, które wybrałem? Wiem, że Kraken ma ponoć głośną pompkę i przy wysokich obrotach jest głośne ale czy u mnie będą się aż tak wysoko wkręcały to nie wiem ;D

Cały czas się zastanawiam gdzie to zamontować ale 51-49 raczej na topie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamm Arctic jest po prostu lepszy. Robi ta sama robote na mniejszej predkosci obrotowej, wiec ciszej i ogolem jest AiO calkiem cichym, a nad wyraz wydajnym. Jesli sie nie myle, ma tez 10 lat gwary.

 

Kompa cichego miec nie bedziesz z Meshify, AiO i OC, wiec probowalbym nadrobic to takim wlasnie AiO czy grafika z porzadnym ukladem chlodzenia, by byl znosny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika będzie MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO :)

Nie wiem jak bardzo hałasują te wentylatory w zestawach, które wymieniłem ale chyba głośniejsze od mojego 5 letniego komputera nie będą 😅

Edit. Z tego co widze to na Morele Arctic ma 24 miesiące gwarancji. 

Edytowano przez Adamm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamm To jednak kupujesz 2070 na miesiac przed premiera nastepcy?

 

8 godzin temu, Adamm napisał:

Nie wiem jak bardzo hałasują te wentylatory w zestawach, które wymieniłem ale chyba głośniejsze od mojego 5 letniego komputera nie będą 😅

 

Moze tak, moze nie - nie wiem, co to za komputer. Wybrales obudowe nastawiona na wentylacje, wiec nigdy nie bedzie tak cicha jak wyciszana. Istnieje jednak drugi sposob osiagniecia cichego komputera wlasnie przez wentylacje. Sposob mniej skuteczny, bo skrzynka dalej z kazdej strony bedzie wypuszczac dzwieki, ale sposob. Wybieraj najlepiej chlodzone z najcichszych czesci, a beda latac na niskich obrotach wentylatorow, wiec ciszej. Przykladem tego jest wspomniany LFII w przypadku AiO. Karty Gaming X sa przykladem tego w swojej kategorii. W przypadku cichych zasilaczy rzadzi Corsair RMx. Inna sprawa, ze do najlepiej wentylowanych skrzynek S2 Meshify nie nalezy, a jedynie tak wyglada, ale zawsze mozna nadrobic podmianka czy dolozeniem wentylatorow.

 

9 godzin temu, Adamm napisał:

Edit. Z tego co widze to na Morele Arctic ma 24 miesiące gwarancji. 

 

Arctic ma na czesc rzeczy na 10-letniej gwarancji, ale Liquid ma 2. Sprawdzaj takie rzeczy na oficjalnych stronach. Inna sprawa, ze zwykle sklep realizuje tylko czesc lat, a pozniej musisz sam sie z tym bujac i czasem slac produkt gdzies daleko.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamm napisał:

Nie, nie czekam do premiery ale raczej kupie 2070 no chyba, ze następca będzie w podobnej cenie.

 

Bedziesz sobie plul w brode. Zdziwilbym sie, gdyby nie byl w podobnej cenie. Nvidia do segmentu 70 ma na plecach AMD, a tez w tym roku wyda nowe karty.

 

2 godziny temu, Adamm napisał:

Zasilacz wybralem Seasonic Focus GX 750W 80 Plus Gold.

 

 

Bardzo dobry, ale ja za ta kwote wybralbym RMxa. Zakladajac, ze widzialbym sens kupowania zasilki za te pieniadze do sprzetu gamingowego.

 

2 godziny temu, Adamm napisał:

Na tego Arctica raczej się nie zdecyduje, ta blokopompka wygląda podejrzanie..

 

A Ty to sie znasz na blokopomkach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Japanese Capacitor napisał:

 

Bedziesz sobie plul w brode. Zdziwilbym sie, gdyby nie byl w podobnej cenie. Nvidia do segmentu 70 ma na plecach AMD, a tez w tym roku wyda nowe karty.

 

Za dużo tych "nie" napisałem ;) Oczywiście, że czekam do premiery.

 

3 godziny temu, Japanese Capacitor napisał:

A Ty to sie znasz na blokopomkach ;)

 

Nie znam się ale skąd mam wiedzieć jak to dziwadło (blokopompka) długo pociągnie skoro gwarancja to 2 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamm To dziwactwo to wentylator VRM :)

 

Ogolem rozumiem twoje obawy zwiazane z gwarancja. Dlugosc gwary wynika z wiary w jakosc produktu, ale takze podejscia do klienta i nigdy nie przewidzisz co stoi za nia w konkretnym przypadku. Arctic ma wrecz absurdalnie dlugie gwary i to na tanie rzeczy typu cooler za 150 PLN (10 lat) czy wentylator za 3 dyszki (6 lat) , ale z jakiegos powodu odpuscili Liquida. Moze kwestia tego, ze to nowy produkt. Z jednej strony jest marka, ktora umie w to co robi (coolery, smigla, AiO) wlasnie najlepiej w calej branzy, ale z drugiej jest tez marka budzetowa, wiec ciezko wyrokowac o jakosci.

 

Z czegos z wyzszej polki postawilbym na: https://www.fractal-design.com/products/water-cooling/celsius-plus-s28-prisma/celsius-s28-prisma/. Bardzo fajna wydajnosc, bardzo dobra jak na grzejnik kultura pracy.

 

Krakena i Corsaira bym odpuscil. Pierwszy wzgledem Celsiusa+ jest 2,3 stopnie bardziej wydajny, a potwornie glosny, bo zasuwa prawie 3000 rpm, drugi to to samo co Fractal, ale glosniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EKWB AIO nie robi robi gotowe zestawy fajne sa wydajne i ciche , miałem krakena x73  wszystkie wyniki na 9900K mam na tm AIO testy które sa na tych chłodzeniach sa hujowe bo ludzie nie zmieniaja ustawienia temp AIO chłodzi wzgledem temp wody a nie temp procesora.

A czekaj maja takie psełdo AIO jak Alphacool ze osobno kupujesz chłodnice a osobno pompe .

https://pcforce.pl/Chlodzenie-wodne-komputera/Chlodzenie-wodne-zestawy-wewnetrzne/2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziarson Bo to chyba nowe jest. Kojarze ten model od niedawna, ale w temacie AiO orientuje sie tylko tyle, zeby wiedziec, co dobre. A ten EK to mocny zawodnik i dobra konkurencja dla imo najlepiej zbalansowanego Liquida Arctica. Grzejniki to dla mnie przerost formy nad trescia, ale faktycznie pare stopni mozna urwac - kwestia tego, czy ktos przy tym wtedy usiedzi :D

 

Nie wiedzialem tego z rosnaca temperatura. Mowisz jednak o normalnym zastosowaniu typu gry czy ekstremalnych warunkach typu 10-godzinny stress test? I czy nie jest to kwestia zbyt goracego procka dla danego AiO? Typu jakas 120ka, ktora ledwie ogarnia procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tak mają s temp rośnie wykładniczo to jak gotowanie wody w zamkniętym obiegu. Cały czas dostarczasz w. Oddajesz ciepło ale wiadomo że się w koncu ta woda zagrzeje za przestaje stygnąć. Grając kilka godzin poprostu AIO v dziemiało 80°C pátém już wentyle dają radę to uchodzić ale i tak nie zejdziesz poniżej danej temp 

Przy OC to już w odule padala grzeje się jak pojebane i nawet Vinci bencha bez trotla przejść to graniczy z cudem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem dlaczego :D Dla mnie AiO to zawracanie dupy dla paru stopni, ktore jednak moze kogos zbawia. Dla mnie cooler ma robic robote i robic to jak najciszej. Taki tez mam i jestem zadowolony, ale moze taki kolega chce AiO, bo swiatelka, moze bo modne, moze mysli ze AiO da mu przewage do OC, a podkrecony 10700K starczy na dluzej niz niepodkrecony. Niech se ludzie kupuja i Navisy od Silentium PC :> 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...