Skocz do zawartości

Zestaw do 3.8k


Fanti

Recommended Posts

@Fanti Poczekalbym na nowe karty Nvidii, ale na nastepce 2060 poczekasz pewnie do konca roku, a bedzie tez pewnie pare stowek drozszy. Ten niereferent, ktory wybrales to tez jedna z najgorszych opcji - karta goraca i glosna, ale zrewidowali ja i dotyczylo to ukladu chlodzenia, wiec moze cos tam z tym ogarneli. Cudow jednak po tanim niereferencie Gigusia bym nie oczekiwal. Ogolem odradzam kupowanie najtanszych. Z zasady nie nalezy schodzic ponizej tych ze sredniej polki, a cos tam zejsc mozna, jesli jestes swiadomy, ze to wyjatkowo fajnie wyceniony i dobry model od np. niszowej marki.

 

Zestaw jest spoko, ale wyglada na probe wcisniecia w budzet najtanszej mocniejszej karty kosztem wszystkiego. Zmienilbym cooler na Fortisa, bo Fera to mala popierdolka, ktora bedzie Ci zwalniac i przyspieszac przy wahaniach temperatur 3600. Dorzuc tez Grizzly Kryonaut zamiast pasty dolaczanej do coolera, bo ta jest zla. Obudowa tez odczuwalnie budzetowa (papierowe blachy, upierdiwe ofiltrowanie, wylamywane sledzie - wszystko swiadczy, o tym ze bylo ciete, gdzie sie dalo). Moim zdaniem najlepiej wyceniona skrzynka z ARGB od SPC, ktora pozbawiona jest budzetowych rozwiazan to ta: https://www.ceneo.pl/91377789 Nieduza, a ustawna, przyzwoitej wagi, z duza iloscia wentylatorow, duzo miejsca na ulozenie kabli i porzadny kontroler ARGB kompatybilny z twoja plyta.

 

EDIT: Dorzucilbym tez trzy dyzszki do Vero 700. 600 to juz overkill do tego zestawu, ale to tylko Bronze, wiec duze straty energii i przy przyszlych upgradach moze byc goraco i glosno. 700 ma ogolem lepsza kulture pracy i zapasik, wiec imo sie kalkuluje. Chyba ze caly komputer to jednorazowka.

 

Za 300 PLN mozna miec lepszej klasy wyciszana obudowe, ale to bez szyby i swiatelek.

 

 

Edytowano przez Japanese Capacitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Japanese Capacitor czekam do konferencji N'vidi 1 września ceny rtx  możliwe, że wtedy spadną i kupi się coś innego niż gigabyte, myślę też że uda mi się dozbierać do tej obudowy którą mi zaproponowałeś.Fere bym na razie zostawił przy później pomyślałbym nad czymś rozsądniejszym, jeśli chodzi o pastę słyszałem że mx2/4 są lepsze od thermal grizzly bo podobno wchodzi w reakcję z ihs (zżera ihs) . Jeżeli chodzi o zasilacz to dołożę te 30zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fanti Zamiast brac Fere po prostu pojedz na stockowym. Poki nie bedziesz krecic, bedzie po prostu glosno. Nie wiem tez, jak w przypadku podlaczenia Fortisa z ARGB do kontrolera - czy kabel wystarczajaco dlugi. Jednak bedziesz mial w tym zestawie tyle swiatelek, ze moze cooler z podswietleniem to przesada.

 

W tym roku korzystalem z dwoch tubek Kryonaut - pierw przy zmanie coolera, pozniej obudowy (chcialem dokladnie przedmuchac radiator, wiec musialem go odkrecic - lepiej go nie zapuscic). Byly to nowe pasty, bo pierw kapnelo mi sie za duzo, pozniej nie starczylo, wiec otworzylem kolejna. Co do tego zzerania IHS, wyglada mi to na jakas internetowa propagande konkurencji. Inna sprawa, ze na rynku sa tez fejki Grizzly (ponoc zaskakujaco dobre) i to one moga byc zrodlem tych plotek. Lepiej zamawiac z pewnego adresu typu x-kom. W kazdej paczce masz kod, ktorym mozesz sprawdzic autentycznosc pasty. Nic z tradycyjnych past nie jest lepszego od Kryonaut. Oczywiscie na jakichs testach widzisz marne stopnie roznicy, ale klasa pasty to oprocz nizszych tempow takze mniejsze ich wahania. Jesli boisz sie Kryonauta, dobry jest Gelid, Mastergel i Arctic MX2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...