Skocz do zawartości

Obudowa lian li


Dziarson

Recommended Posts

@Dziarson Zdecydowanie za DX. Za Lian Li przemawia jedynie wyzsza jakosc od niskiej linii bq!. Li to skrzynka dla osob, dla ktorych ma wygladac,a nie oczekuja Bog wie jakiej wentylacji czy kultury pracy. DX to skrzynka, ktora poloza na wentylacje jedynie te bez filtrow na froncie, a Pure Wingsy 2 ani szybkie nie sa, ani najlepsze.

 

Dla mnie Li to dziwaczny wymysl Derbauera, ktorym chcial blysnac, a co ten typ wie o projektowaniu obudow (zakladam)? Z fizyki mial szostke czy starego w Zalmanie? Zauwaz, ze nikt nie robi obudow z wentylatorami po bokach i chyba nikt tego przez dwa lata nie podpatrzyl, co zle wrozy. Bo w obudowach rzna z siebie na potege, jak cos jest dobre.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz dBA przy tych wynikach i zestaw z 500 DX :D

Pamietaj, ze smigla DX to tylko 900 rpm. Zobacz jakie maja fajne wyniki przy jak dobrej kulturze pracy w DX, ktora jest przeciez otwarta z kazdej strony skrzynka. Myslisz, ze jesli wsadzi sie tam cos lepszego, nie bedzie lepiej niz u Li? Samymi Silent Wingsami 1000 rpm urwiesz po 3 stopnie na cepie i grafice, a sa na rynku bardziej wydajne i tansze opcje.

 

Pomijam to, ze Li kosztuje wiecej, a sprzedaja ja bez smigiel, bo przyjmuje, ze tu akurat z kasa sie tak bardzo nie liczymy.

 

EDIT: Nie patrz tez na Case Torture,bo rownoczesne puszczanie stress testow na procku i grafie nie jest realistycznym scenariuszem. Jesli komp do gier - 3D Mark,

jesli do programow, ktore siedza na cepie albo grafice - Blender.

Edytowano przez Japanese Capacitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spoko. W kwestii wentylatorow najbardziej oplacalna opcja sa Arctiki P12/P14. Rownie dobrze sie spisuja w skrzynce, na chlodnicy czy coolerze. A wydajnosc po prostu topu branzy typu Noctua, kultura pracy takze i nie ma tu przesady. Najlepszy typ lozyska, szesc lat gwary... cena jak za Silentium PC. Te smigla siedza na Liquid Freezerze II. Arctic cholernie umie w wentylatory i coolery, ale to marka budzetowa - nie maja jakosciowych bajerow typu nakladki antywibracyjne znanych z topowej konkurencji i mimo dluzszej gwary nie podejrzewalbym ich o dluzszy zywot. Ja jak widzisz sie na nie nie skusilem, ale nie jestem odbiorca super-wydajnych i szybkich smigiel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo 360 to zawsze mniej sensowny rozmiar niz 280, bo raptem 2-3 stopnie przewagi przy gorszej kulturze pracy. Jesli Cie sie to kalkuluje, to faktycznie bardziej skutecznego grzejnika i to o tak przy tym fajnej kulturze pracy nie dostaniesz. Mnie martwi w LFII jedynie dlugosc gwary (2 lata), a Arctic to wlasnie marka, ktora daje je bardzo dlugie (wspomniane wentylatory maja lat az 6, czego chyba nie ma nic za podobna cene). Do tego to marka budzetowa, wiec nieciekawe polaczenie, ale osobiscie tez bym Freezerowi dal szanse i kompletnie nie ma przy tym znaczenia, ze tani ;)

 

Jakbys bral smigla Arctika, bierz w opcji PST i najlepiej w bodajze pieciopaku, bo moze tyle Ci sie przyda, a troszke taniej. PST pozwalaja spinac ze je ze soba i zajac jedno wejscie na plycie, ale nie spinalbym wiecej niz trzech. Bron Boze nie bierz od nich Bionixow, bo nic specjalnego, glosniejsze, a ich dzwiek to niefajne polaczenie buczenia z bzyczeniem.

 

Fajne smigielka to tez Kaze Flexy od Scythe. To samo lozysko FDB, dobre brzmienie i dochodza antywibracyjne mocowania, ale musisz zadowolic sie 1200 rpm w opcji PWM. Opcja 3-pin jest dostepna z 2000 rpm, ale nie wiem od jakich obrotow startuje, a podejrzewalbym cos kolo juz zdecydowanie slyszalnych w idle 800 rpm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem, ze to do koparki, a konstrukcja takich machin sie nigdy nie interesowalem, wiec nie doradze. A AiO to na oczy nie widzialem, a opieram sie jedynie na materialalach dostepnych w necie. Doradzilem Ci na pewno najlepsze opcje w kategorii wentylatorow bez rozbijania banku Noctua, ktora w kwestii samej wydajnosci czy kultury pracy nie jest warta doplaty, bo reprezentuje ten sam poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...