Skocz do zawartości

Zestaw 5k


amazE

Recommended Posts

@amazE Podmienilbym zasilacz na Bitfenix Whisper, cooler na Shadow Rocka 3, a obudowe na Pure Base 500. Rzeczy lepsze za te same pieniadze. Shadow Rock 3 raczej nie wlezie do Regnum, a Pure Base 500 to obudowa wyciszana, wiec branie jej z oknem mija sie z celem. Dokup tez gramca Grizzly Kryonaut pod cooler.

 

Osobiscie nie kupowalbym peceta teraz. Poczekaj miesiac, dwa na nowe karty Nvidii i procki AMD, a otrzymasz pewnie paredziesiat procent bardziej wydajny config. W przypadku procesora i plyty glownej bedzie sie to wiazac pewnie z doplata paru stowek do calosci, choc z drugiej strony MSI obiecywalo obsluge Zen3 na Maxach. Osobiscie i tak doplacilbym te dwie stowki do B550 dla PCIe 4.0, ktore predzej czy pozniej sie przyda - kwestia tego, czy platforma doczeka tych czasow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione:

https://www.x-kom.pl/lista/8xxsr83r5

 

Teraz tak jak odwlekam zakup PC już jakiś 4 miesiąc, miałem kupować podobny zestaw tyle, że ze słabsza kartą. Mówili poczekaj na premiere nowych RTXów, to poczekałem..fakt one dostępne za bardzo nie są, natomiast jakoś wpłynęły na ceny starszych modeli. Teraz cena na 2070 super wydaje się być, bardzo przyzwoita i cały czas zamykam się w budżecie jaki mam przeznaczony na nowy sprzęt.  Zdaje sobie sprawę, że jak poczekam pare miesięcy to zapewne dostane coś lepszego za ta kwotę, ale pewnie tak samo będzie i za pół roku i za rok, więc chyba nie ma dobrego momentu na zakup kompa :P A idzie zima, długie wieczory przed nami i będzie czas na taką zabawe, więc chyba wolałbym pomyśleć o czymś teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amazE Skoro tak Ci spieszno, wspomnisz moje slowa i bedziesz plul sobie w brode ;)

 

W jakiej rozdzialce bedzie grane? Jesli FullHD, Ryzen 3600 bedzie chwilami za slaby dla 2070S. Zwykle da rade, ale kiedy nie da, tak jakbys kupil slabsza karte. Po prostu ta Superka to jego naciagana granica mozliwosci w tej rodzielczosci. Obecne Ryzeny i B450 sa fajne, bo tanie, ale to nie takie mocne procki, wiec nieprzyszlosciowe jednorazowki. Jesli rozdzialka 1440p lub wyzej, moze nawet uciagnie jakiegos niewiele mocniejszego nastepce tej karty.

 

Skoro kupujesz teraz, mam pare dodatkowych sugestii:

 

W kwestii zasilki doplacilbym piec dyszek do 750W. Wiekszy zapas, mniejsze straty energii, cichsza praca.

 

Dysk podmien na taki z radiatorem, bo plyta go nie oferuje: https://www.x-kom.pl/p/474474-dysk-ssd-adata-512gb-m2-pcie-nvme-xpg-gammix-s11-pro.html

 

Ta skrzynka to przekozak w kolorze ,,srebrnym". Pikna i stylowa rzecz. Kolor to tzw. gunmetal, wiec obczaj sobie rozne filmiki, bo charakterystyka tego koloru jest to, ze w roznym swietle prezentuje rozny odcien:

 

 

Jak chcesz wydobyc ze skrzynki pelny potencjal wyciszenia, jej wentylatory ustaw w biosie wzgledem temperatury CPU - stale 300 rpm do temperatury, ponizej ktorej nie schodzisz w grach, dalej stale maksymalne 900 rpm. Fan Speed UP/DOWN daj na jakies 12 sekund, by nie wlaczaly sie przy wahaniach temperatur procesora. Ten sam schemat z karta graficzna.

 

I dorzuc ta paste, serio jest najlepsza, wiec cooler bedzie pracowal spokojniej przy nizszych temperaturach.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...