Skocz do zawartości

Hierarchia procesorów PC


QweliOcayas

Recommended Posts

Cześć wszystkim, przepraszam, jeśli pytano o to wcześniej, ale czy istnieje dobra hierarchia list procesorów, abym mógł zobaczyć, gdzie dany procesor (np. Ryzen 5 2400g) wypada w porównaniu z innymi procesorami i jakie są ich rówieśnicy (najlepiej zarówno Intel, jak i AMD ). Zdaję sobie sprawę, że różne kryteria (np. Liczba rdzeni itp.) Spowodują różnice, ale nawet zwykła lista „ten procesor Ryzen jest odpowiednikiem i5 przy 3,2 GHz” byłaby bardzo przydatna. Minęło kilka lat, odkąd [...] złożyłem swój komputer, a prawo Moore'a zneutralizowało dużą część mojej wiedzy i odzyskanie jej zajmuje trochę czasu :) Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc! [...]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez sensu. Poza tym, takie listy byłyby co raz większe i większe. Podzespołów, w tym przypadku procesorów, wciąż tylko przybywa, a nie ubywa. Wyobrażasz sobie cokolwiek interesującego odnaleźć na liście/wykresie gdzie będzie kilkaset pozycji?

 

Lepiej będzie jeśli po prostu sobie zaczniesz czytać testy od któregoś tam roku. Nie wiem na którym się zatrzymałeś. Załóżmy 2016. Wchodzisz sobie tutaj na ITH, PCL (bo istniał jeszcze), PPC czy inne zagraniczne portale, w dział procesory i lecisz za kolejnością testy. Wbrew pozorom aż tak wiele czasu nie zajmie ogarnięcie kilku generacji.

 

Po prostu czytaj testy i tyle, nic innego.

Edytowano przez Pawelek6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...