Skocz do zawartości

Projekt Gladius M40 Blue


Buczo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

8. NOWE CHŁODZENIE CPU

Witajcie po przerwie :)

Przez ten czas poczyniłem spore (dla mnie) zakupy! To ich pierwsza część! 

P.S. przepraszam za jakość zdjęć, fotografowałem telefonem, gdyż lustrzanka jest na serwisie. :( 

Zacznę od słuchawek. Zaopatrzyłem się w słuchawki Creative Tactic3D Fury:

blog_komp_44.jpg

Ogólnie jestem z nich zadowolony. Trafiłem na promocję, skusiłem się i nie narzekam. Aczkolwiek wiem że moje następne słuchawki do grania musza być po prostu większe, aby zakrywały całe ucho :) 

Kolejnym moim zakupem było nowe chłodzenie procesora. Po podkręceniu mojego biednego FX-a do 4,0 GHz mój Spartan Pro nie dawał za bardzo rady, tzn chłodził nawet fajnie, ale wył wniebogłosy:) .

Po przeszukaniu internetów wybrałem chłodzenie Thermalright Macho 120 Rev.A. Miało dobre opinie i co najważniejsze mieściło się w mojej obudowie :D 

blog_komp_45.jpg

No to zabieramy się za montaż:

Tak to wyglądało:

blog_komp_46.jpg     blog_komp_47.jpg

Nowe mocowanie chłodzenia:

blog_komp_48.jpg

To się nazywa szlif!

blog_komp_49.jpg

I zamontowane...

blog_komp_50.jpg     blog_komp_51.jpg

Widok z bliska.

P.S. Jak widać, wentylator zasłania pierwszy slot pamięci RAM. Na razie u mnie nie ma kolizji, ale gdy dokopię kiedyś kości, to po lekkim podniesieniu wentylatora akurat HyperX-y się zmieszczą. Choć jest to niewątpliwie pewien minus tego chłodzenia :( 

blog_komp_52.jpg

blog_komp_53.jpg

Teraz wszystko trzeba poskładać:

blog_komp_54.jpg

blog_komp_55.jpg

I efekt końcowy:

blog_komp_56.jpg     blog_komp_57.jpg

To tyle jeśli chodzi o wymianę chłodzenia.

Wkrótce kolejne zmiany mojego sprzętu jak i stanowiska :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, spadły, ale co najważniejsze jest ciszej. Na szybko patrząc procek ma w Wiedźminie 3 od 5-10st mniej niż wcześniej. W spoczynku nawet więcej.

Szybki screen z gry:

Ustawienia:

Rozdzielczość: 1920x1080, Ustawienia grafiki - Wysokie, Wyłączone NVIDIA HairWORKS, Wyłączone wszelakie rozmycie.

blog_komp_58.jpg

Edytowano przez Buczo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

9. NOWY MONITOR W RODZINIE

Witajcie po długiej przerwie!

Zapowiadałem poprzednio kupno monitora i oto on.

Mój wybór padł na model iiyama XU2490HS-B1

Dla moich potrzeb całkowicie wystarczający, trochę fotografii, trochę Wiedźmina i Wolfensteina, za szaloną, promocyjną cenę w Morelach 650zł, długo się nie zastawiałem :)

Przymiarka nowego monitora na zwykłej podstawce:

blog_komp_60.jpg

 

Monitory zostały zamontowane na uchwytach Maclean (MC-690). Każdemu polecam takie rozwiązanie, wygoda i sporo więcej miejsca oraz porządku na biurku :) 

blog_komp-59.jpg

 

A tak to wyglądało po zamontowaniu:

blog_komp_61.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. AKTUALIZACJA STANOWISKA BOJOWEGO

 

Po zakupie mojego nowego głównego monitora do pracy i rozrywki, pozostał mi lekko sfatygowany LG. Jego główną zaletę czyli tuner TV postanowiłem niecnie wykorzystać!

Po szybkim zakupie prostego mocowania na Aledrogo (polecam dostawę do Kiosków Ruchu, bardzo wygodne!) trochę wiercenia:

blog_komp_62.jpg

 

Teraz wygląda to tak:

blog_komp_67.jpg

 

blog_komp_66.jpg

 

W ramach wolnych wieczorów i powrotu do młodzieńczych lat modelarstwa, stworzyłem taki stojak na słuchawki:

 

blog_komp_65.jpg

 

To prawdopodobnie ostatnie posty dla tego projektu. Wiele się na nim nauczyłem, pora na kolejny krok. Zdobyłem troszkę starszą obudowę, na którą jest, jak dla mnie, szeroki plan modowania od podstaw.  Szczegóły jakoś od kwietnia. Dzięki wszystkim za dobre słowo, konstruktywna krytykję i pomoc przy pierwszych krokach z moddingiem (zwłaszcza @Młody i @ernig) Dzięki! 

 

Pozdrawiam! :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ernig :) To można powiedzieć prototyp, pewno będzie sobie jeszcze ewoluował ;) 

Monitor na ścianie działa jako TV, podciągnąłem do niego telewizję naziemną i spisuje się świetnie! Można oglądać mecz i działać na kompie :D 

Co do kabli, własnie nie wiem jeszcze jak je zgrabnie ukryć :/ Na razie kabel antenowy obkleiłem czarną taśmą izolacyjną i spiąłem z resztą kabli trytytkami ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...