Skocz do zawartości

Monitor >= 34" zakrzywiony do pracy z dużą ilością danych; Budżet - MAX 3300 PLN


Vitno

Recommended Posts

Hej,

 

Potrzebuję monitora do pracy z dużą ilością danych, monitor będzie podłączany jako zewnętrzny do laptopa (MacBook Pro - nie wiem czy ma to znaczenie, ale wspominam tak na wszelki). Jak sklepu były normalnie otwarte trochę chodziłem po różnych elektromarketach, oglądałem i doszedłem do wniosku, że do moich potrzeb idealne nada się monitor zakrzywiony (obecny to klasyczny o przekątnej 23"). Pracuje na bardzo dużych ilościach danych, głównie tekstowych i często mam pootwierane kilka okien, stąd pomysł na tak szeroki monitor i przy okazji zakrzywiony (miałem okazję przetestować przez kilka chwil i - może to placebo - mam wrażenie, że przy zakrzywionym oczy się mniej męczą) aby też nie skakać między pulpitami w macOS czy co chwila przełączać między oknami, jak wszystko mogę mieć w jednym miejscu.

 

Co do parametrów:

- przekątna od 34" w górę; 

- odświeżanie - fajnie by było aby było te 144 Hz (nie wykluczone, że zamiast do mojego TV podepnę pod niego Xbox Series X);

- rozdzielczość to idealnie aby było 4K, ale takiego w tej cenie nie znalazłem lub UWQHD; 

- czas reakcji (z racji ewentualności podłączenia konsoli) aby był najlepiej 1 ms;

- marka: nie mam preferowanej;

 

Jeżeli są jakieś płaskie monitory spełniające powyższe kryteria, a nie zwróciłem na nie uwagi, a są naprawdę warte rozważenia, to chętnie też je poznam.

 

Sprawa dosyć pilna, bo monitor chcę kupić najpóźniej w najbliższą środę :)

 

Wstępnie wybrałem kilka modeli i prośba o pomoc przy wybraniu najlepszego bądź może ktoś wskaże mi inny, na który ja nie zwróciłem uwagi.

 

Modele, które wybrałem:

 

Gigabyte G34WQC
https://www.morele.net/monitor-gigabyte-g34wqc-6770880/

 

iiyama G-Master Red Eagle GB3466WQSU-B1

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-red-eagle-gb3466wqsu-b1-5942925/

 

AOC CU34G2X

https://www.morele.net/monitor-aoc-cu34g2x-5940992/

 

LG UltraWide 35WN75C-B

https://www.morele.net/monitor-lg-ultrawide-35wn75c-b-6946269/

 

Samsung C34J791 (LC34J791WTRXEN)

https://www.morele.net/monitor-samsung-c34j791-lc34j791wtrxen-4141679/

Edytowano przez Vitno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany do podłączania konsoli pod monitor o proporcjach 21:9, gdyż konsole chyba nie wspierają tego formatu, tylko 16:9 (1920x1080, 2560x1440, 3840x2160). Tak więc albo rozciągniesz obraz i kwadrat stanie się prostokątem itd. lub czarne pasy po bokach. Poza tym, jeśli potrzebujesz dużej powierzchni roboczej, to 4K UHD, a więc 3840x2160 zapewni ci większą przestrzeń od ultrapanoramicznego 1440p.

 

Są monitory 4K w tym budżecie o wielkości 31 - 32", ale nie z tak wysokim odświeżaniem.

 

Co do czasu reakcji. 1ms to marketingowy bełkot, żaden ekran LCD nie jest wstanie osiągnąć w rzeczywistości nawet 2ms. Do poczytania: KLIK. Poza tym ludzkie oko i tak nie wychwyci 1ms, w końcu mowa o 1 tysięcznej sekundy (0,001s).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawelek6 znowu zaczynasz 🤣 jest różnica w obrazie z szybsza reakcja co do różnicy w Hz olał bym sprawę 144hz mam 60-144 4k i 2k  i Jak na to patrzę i tak 4k rządzi obraz jest dużo lepszy a jak potrzebujesz do tekstu to o nie 4k nawet nie mysl

Różnica w tekście i wielkości sklaowanie 100% jeden ekran jest o 1cal większy 

IMG_20210510_194910.jpg

IMG_20210510_194900.jpg

IMG_20210510_194830.jpg

IMG_20210510_194822.jpg

Co ciekawe nawet moja żona która przy kompie nie siedzi stwierdziła że obraz 2k jest brzydszy 🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Vitno napisał:

Dzięki za odpowiedzi, ale nadal nie wiem, który z monitorów wybranych przeze mnie jest wart uwagi :)

 

Ja mam lg 34 gn 850 on ma blisko 3.9ms Gray to gray  i w zupełności wystarcza do wszystkich gier myśle że max 5ms to jeszcze spoko monitor po wyżej już bym nie kupował najszybszy do nie dawna był samsung odyssey g7 200hz 2.8ms ale to matryca VA i dla mnie odpada wole ips albo jak ten lg nano ips dla mnie ważne jest by monitor był w miare szybki 4ms ok minimalny overshoot  i zwłaszcza podoba mi się to że przy 160hz  144hz 120hz 100hz 85hz 60hz podobny jest response time około od 3.9ms do 4.18 . Przy 60hz już zwiększ się overshoot ale nie ma tragedii jeszcze  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,
mam tą iiyamę od stycznia, podłączyłem ją do stacji dokującej kablem DP i przez port Thunderbolt w dzień do lapa służbowego (macbook) wieczorami do peceta gamingowego. Jednym kablem TB przełączam zewnętrzną klawę, myszkę, monitor, zewnętrzne audio 2.0, ładowarkę do tel i słuchawki na USB (wszystko podłączone do tej stacji) między tymi dwoma kompami - o dziwo pięknie to działa ;) Na razie nie znalazłem nic irytującego w tym monitorze, no może ten pseudo HDR ciężko zauważyć. Też się zastanawiałem długo nad płaskim IPS'em (bo jednak większość dnia to praca na dokumentach), ale wybrałem zakrzywioną VA'kę i dobrze mi się na niej pracuje (wiele otwartych okien w różnych rogach ekranu).
Co do konsoli to się zgadzam z przedmówcą, swojej od TV odpinać nie będę -> konsole nie mają wsparcia 21:9, z drugiej strony oglądam tak cześć filmów na YT i te czarne paski mi aż tak bardzo nie przeszkadzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...